کارنامه داخلی سازی خودروسازان

سبقت آزاد۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ۰۳:۰۱:۲۱ 0

جدیدترین آمار مربوط به داخلی سازی خودروهای کشور نشان می‌دهد هنوز هیچ‌یک از محصولات، ۱۰۰ درصد ساخت داخل نشده و حتی مدل‌های قدیمی نیز نتوانسته‌اند به خودروهایی کاملا ایرانی تبدیل شوند.

کارنامه داخلی سازی خودروبه گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد به نقل از دنیای اقتصاد، بنابر آماری که انجمن خودروسازان ایران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده، داخلی‌ترین خودروهای کشور، تا مرز ۹۳۳ درصد ساخت داخل شده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد هنوز هم وابستگی به قطعات خارجی، در صنعت خودرو کشور وجود دارد. در حال حاضر بیشترین تیراژ  خودروسازی ایران را محصولاتی قدیمی تشکیل داده‌اند و اگرچه گمان می‌رفت طی این سال‌ها کاملا داخلی‌سازی شده‌اند، با این حال آمار انجمن خودروسازان، خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. در آمار انجمن خودروسازان مشخص نیست دقیقا کدام قطعات هنوز  داخلی‌سازی نشده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد قطعات مربوطه، به بخش‌های الکتریکی خودروها مربوط می‌شوند. به جز خودروهای پرتیراژ اما سایر محصولات نیز نه تنها ۱۰۰ درصد ساخت داخل نشده‌اند، بلکه درصد داخلی‌سازی آنها در مواردی بسیار کمتر از پرتیراژها است. این در شرایطی است که بیش از هزار قطعه‌ساز کوچک و بزرگ در کشور فعالیت می‌کنند و برخی از آنها از قدرت مالی بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری و به‌روزرسانی خطوط تولید برخوردارند. با این حال، قطعه‌سازی ایران در این سال‌ها سرمایه‌گذاری قابل توجه و چشمگیری انجام نداده و از همین‌رو نتوانسته‌اند خود را مطابق با استاندارد خودروهای جدید، پیش ببرد.

به عبارت بهتر، اگرچه انتظار می‌رفت هرچه خودروها جدیدتر و به روزتر می‌شوند، قطعه‌سازان نیز متناسب با آنها به‌روزرسانی شوند، اما نه تنها این اتفاق رخ نداده، بلکه برخی شرکت‌های قطعه‌سازی به جای بهبود کیفیت تولید، به سراغ واردات رفته‌اند.  شرایط به شکلی است که قطعه‌سازان کشور نتوانسته‌اند در مواقع بحرانی، خودروسازان را آن طور که باید، پشتیبانی کنند و این موضوع اتفاقا در دوران سخت تحریم به شدت خود را نشان داد. در آن مقطع، هرچند گمان می‌رفت خودروسازان داخلی حداقل در تولید محصولات قدیمی و پرتیراژ مشکل خاصی نداشته باشند، با این حال تیراژ آنها طی سال‌های ۹۱ و ۹۲ بسیار افت کرد تا مشخص شود آن طور هم که گفته می‌شد، داخلی‌سازی صورت نگرفته است. اتفاقا همین کاهش تیراژ سبب شد قیمت خودروهایی مانند پراید و پژو ۴۰۵۵ که در سبد خرید بسیاری از مشتریان قرار داشت، صعودی شدید را به خود ببیند. این تجربه تلخ اما زنگ هشداری  بود برای خودروسازی ایران، تا به وقت حاجت در نماند و اگر کشور دوباره با محدودیت‌هایی مانند تحریم مواجه شد، بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

این هشدار البته به آن معنا نیست که تمام قطعات موردنیاز خودروسازی کشور باید در داخل تامین شود، بلکه بحث بر سر آینده‌نگری است. تردیدی وجود ندارد که ساخت تمام و کمال قطعات، نه صرفه اقتصادی دارد و نه شاید امکان‌پذیر است، با این حال با توجه به شرایط خاص خودروسازی ایران و همچنین احتمال رخ دادن مسائلی مانند تحریم، بهتر است خودروسازان و البته قطعه‌سازان داخلی همواره آماده رویارویی با روزهای سخت باشند. این آمادگی از دو جهت به دست خواهد آمد؛ ابتدا از مسیر ساخت داخل حداکثری (تا جایی که صرفه اقتصادی دارد و از نظر فنی قابل انجام است) و دوم از راه ارتباط با سورس‌ها و گزینه‌های خارجی تامین قطعه. مسیر ابتدایی به هیچ وجه به معنای بازگشت به ملی‌سازی و قهر با دنیا نیست، بلکه معنایش استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای ساخت قطعات است. به عبارت بهتر، انتظار می‌رود قطعه‌سازان کشور با انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید و به‌روزرسانی خطوط تولید و همچنین جذب تکنولوژی جدید از مسیر مشارکت با برندهای خارجی، توان تولید خود را ارتقا بدهند.

بدون شک ارتقای صنعت قطعه می‌تواند نیاز به واردات بخش قابل‌توجهی از قطعات را از بین ببرد، هرچند البته همچنان و مانند  همه جای دنیا، برخی قطعات خاص باید از مسیر واردات تامین شود.  این بخش از قطعات که بیشتر به مواردی مانند لوازم الکتریکی و همچنین ECU مربوط می‌شود، معمولا چند سازنده و تامین‌کننده خاص در دنیا دارد که بسیاری از خودروسازان جهان، نیاز خود را از آنها تامین می‌کنند. هرچه هست، اهمیت به‌روزرسانی خطوط تولید قطعه‌سازان به‌خصوص با توجه به آغاز تولید خودروهای پسابرجامی در کشور، بسیار بیش از گذشته است و این موضوع می‌تواند ضمن کاهش وابستگی و خروج ارز از کشور،  تیراژ خودروها را حتی در مقاطع بحرانی نیز بیمه کند.

اما مسیر دوم در راه آمادگی خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی برای مواجهه با بحران‌ها، ارتباط گرفتن هرچه بیشتر با تامین‌کنندگان جهانی است. به هر حال ازآنجاکه قرار نیست همه قطعات موردنیاز در داخل ساخته شود و همچنین با توجه به احتمال رخ دادن اتفاقاتی مانند تحریم، بهتر است خودروسازان گزینه‌های ذخیره را برای تامین قطعات، روی میز داشته باشند. با این دوراندیشی، احتمال اینکه در مقاطع بحرانی مانند تحریم، تولید خودرو در کشور سرپا مانده و تیراژ دچار افت شدید نشود، بسیار بالا خواهد رفت و این موضوع می‌تواند فنر قیمت‌ها را نیز کنترل کند.

رقم داخلی‌سازی در ایران خودرو

اما نگاهی بیندازیم به جزئیات داخلی‌سازی خودروهای کشور، تا مشخص شود هر یک تا چه اندازه به اصطلاح بومی‌سازی شده‌اند. بنابر آمار انجمن خودروسازان ایران، تا به امروز بیشترین داخلی‌سازی انجام شده در صنعت خودرو کشور و در بین محصولات موجود، ۹۳ درصد و کمترین نیز ۲۰ درصد بوده است. این ۲۰ درصد البته بیشتر به خودروهای به اصطلاح مونتاژی متعلق به بخش خصوصی مربوط می‌شود که اکثر قریب به اتفاق آنها چینی هستند.

این در شرایطی است که خودروهایی مانند پژو ۴۰۵، پژو پارس و سمند، تا مرز ۹۳ درصد داخلی‌سازی شده‌اند. هر سه محصول درایران خودرو به تولید می‌رسند و اتفاقا به نوعی از یک خانواده محسوب می‌شوند، زیرا پلت‌فرم آنها یکی است.  در این بین، پژو  ۴۰۵ در حالی به داخلی‌سازی ۹۳ درصدی رسیده که بیش از دو دهه از عمر آن در خودروسازی ایران می‌گذرد.  مشتریان پژو ۴۰۵ البته خاطره خوشی از داخلی‌سازی این محصول طی سال‌های ۸۴ و ۸۵ ندارند، چه آنکه در آن مقطع، چند دستگاه از این محصول با نقص فنی روبه‌‌رو و دچار آتش‌سوزی شد. اما پژو‌پارس نیز که فیس لیفت شده ۴۰۵ و حاصل طراحی مهندسان داخلی به حساب می‌آید، طبق آمار انجمن خودروسازان ایران، تا به امروز ۹۳ درصد از قطعات آن، داخلی‌سازی شده است.

از سوی دیگر اما سمند نیز با همین درصد داخلی‌سازی، هم‌اکنون جزو محصولات پرتیراژ ایران خودرو به شمار می‌رود. آن طور که انجمن خودروسازان اعلام کرده، سمند و پژو ۴۰۵ و پارس توانایی پاس کردن استانداردهای جدید را طی سال آینده نداشته و بنابراین باید از خطوط تولید حذف شوند. سری هم اما به پژو ۲۰۶ بزنیم، محصولی که در حال حاضر پرتیراژترین محصول ایران‌خودرو به شمار می‌رود. طبق آمار انجمن خودروسازان ایران، درصد ساخت داخل قطعات این محصول، به ۷۰ درصد رسیده است. ۲۰۶ هم‌اکنون در دو مدل هاچ‌بک و صندوق‌دار تولید می‌شود و ظاهرا مشکلی بابت پاس کردن استانداردهای جدید ندارد و بنابراین تولید آن همچنان ادامه خواهد یافت. ازآنجاکه دیگر محصول ایران خودرو یعنی رانا نیز روی پلت‌فرم پژو ۲۰۶ ساخته شده، این محصول نیز طبق آمار انجمن خودروسازان، ۷۰ درصد داخلی‌‌سازی تا به امروز داشته است. رانا نیز ظاهرا مشکل خاصی بابت پاس کردن استانداردهای جدید ندارد و بنابراین می‌تواند همچنان به تولید برسد.

در بین دیگر محصولات ایران خودرو اما دنا نیز ۷۰ درصد داخلی‌سازی را تا به امروز به خود دیده است. این در شرایطی است که دنا از خانواده سمند به شمار می‌رود و قطعات مشترک زیادی میان این دو محصول وجود دارد. در لیست اعلامی از سوی انجمن خودروسازان ایران اما نام وانت آریسان نیز مطرح شده است، محصولی که ۸۰ درصد داخلی‌سازی دارد. همچنین سوزوکی گرندویتارا نیز که جزو محصولات مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود، تنها ۲۰ درصد داخلی‌سازی داشته و مشخص نیست آیا اصلا برنامه‌ای برای افزایش این رقم وجود دارد یا نه؟

از سوی دیگر اما انجمن خودروسازان ایران درصد داخلی‌سازی پژو ۲۰۰۸ و همچنین پژو ۳۰۱ را نیز ۲۰ درصد اعلام کرده است.

پراید چقدر ایرانی است؟

اما اگر پراید را از لحاظ درصد داخلی‌سازی قطعاتش تا به امروز، کاملا ایرانی ندانیم، به نظر می‌رسد باید آن را به لحاظ تیراژ بسیار بالایی که دارد، خودرویی داخلی به حساب بیاوریم. هم‌اکنون حدود ۲۵ سال از حضور این خودرو در بازار کشور می‌گذرد و ۸۷ درصد ساخت داشته است. همچنین تیبا نیز که به نوعی از نسل پراید به شمار می‌رود، داخلی‌سازی ۸۷ درصدی را به خود می‌بیند و گفته می‌شود سایپایی‌ها قصد دارند آن را جایگزین پراید کنند. این در حالی است که طبق اعلام انجمن خودروسازان ایران، این دو محصول توانایی پاس کردن استانداردهای جدید را ندارند و بنابراین سایپایی‌ها باید به فکر جایگزینی دیگر باشند. پراید اما در مدل وانت نیز تولید و عرضه می‌شود و این در حالی است که سایپایی‌ها تا به امروز ۸۰ درصد قطعات آن را داخلی‌سازی کرده‌اند.

تندر-۹۰ در کیلومتر ۵۶

نگاهی هم اما به میزان داخلی سازی تندر۹۰ بیندازیم، خودرویی که حدود ۱۰ سال از تولید آن در ایران می‌گذرد. طبق آمار انجمن خودروسازان ایران، این محصول تنها ۵۶ درصد تا به امروز داخلی سازی داشته است. این در حالی است که انتظار می‌رفت با توجه به گذشت یک دهه از تولید این محصول در ایران و ارتباط نسبتا خوب رنو با قطعه‌سازان کشور، رقم داخلی‌سازی بسیار بیش از اینها باشد. به نظر می‌رسد یکی از دلایل کندی روند داخلی‌سازی قطعات تندر-۹۰، سختگیری‌های خاص رنو در این ماجرا است. رنویی‌ها برای حفظ کیفیت محصولات خود در ایران، نظارت زیادی روی قطعات ورودی به خطوط تولید خودروسازان کشور دارند و از همین رو اجازه نداده‌اند کیفیت فدای تیراژ شود. اما هرچند انجمن خودروسازان اشاره‌ای به داخلی سازی ساندرو نکرده، با این حال به نظر می‌رسد این محصول نیز به اندازه تندر-۹۰ ساخت داخل شده است. ساندرو در واقع مدل هاچ بک تندر-۹۰ به‌شمار می‌رود و بنابراین قطعات مشترک زیادی میان این دو محصول وجود دارد.

 favorite_border 1
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade فیلم بررسی دیگنیتی پرایم گروه بهمن
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade تست رانندگی مرسدس بنز یونیماگ یو 4000
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade فرمول یک 'سبز' می‌شود؟
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade نوآوری ‌های دنیای موتورسیکلت ‌ها
grade سیستم هشدار دهنده‌ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو
grade همه چیز در مورد آیرودینامیک خودرو
grade سیر تا پیاز موتورهای TGDI
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade مفهوم فیس لیفت در خودروسازان ایران و جهان
grade اجاره خودرو خدمتی خاص و فوق العاده کاربردی در ایام نوروز
grade راهکار جک اس ۵ جدید برای کاهش مصرف سوخت
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6
grade ثبت رکوردهای تحسین برانگیز توسط محصول جدید کیا موتورز
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade جک iEVA50, نسخه الکتریکی JAC J5
grade مزایای استفاده از فرمان برقی در خودروها
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade مقایسه کامل گیربکس اتوماتیک با CVT
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade معرفی انواع ترموستات خودرو همراه با توضیح عملکرد آن ها
grade رانا پلاس جدید رو نبینی از کفت رفته! + فیلم
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade قیمت رپورتاژ آگهی درمقایسه با سایر روش های سئو سایت و تبلیغات آنلاین
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade علت ترکیدن تایر حین رانندگی چیست؟
grade آموزش شستن کفپوش خودرو
grade چری برند متفاوت چینی
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade مراحل ساخت یک پیست مسابقه اتومبیلرانی
grade فرق اسب بخار با کیلو وات در خودروهای برقی
grade معرفی نمایندگی زیرووات، آاگ و کنوود
grade دانگ فنگ ix5 (دیگنیتی)، شاسی بلند جدید چینی بهمن موتور
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade همه چیز در مورد اسب بخار در دنیای خودرو
grade لاستیک جدید را روی چرخ عقب بندازیم یا جلو؟
grade نحوه عملکرد دوربین‌های چراغ راهنما
grade لامبورگینی، خلق یک اثر هنری از فولاد سخت!
grade مقایسه سه خودروی شاسی بلند جمع و جور چینی: هایما اس 7، جک اس 5 و تیگو 5 اسپرت
grade احتمال حضور جک A5 زیباترین سدان JAC در ایران
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade نسل جدید ال نود، داچیا لوگان 2021 رونمایی شد
grade مقایسه کیا اپتیما 2017 با رنو تالیسمان 2017
grade از روشن نشدن تارا تا خفن بودن پژو 206
grade مشخصات فنی و آپشن های رفاهی تارا محصول جدید ایران خودرو K132
grade مشخصات کیا ریو سایپا و سرنوشت آن در ایران
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade پیوند خودروسازان و قطعه سازان
grade کمپانی سونی با معرفی خودروی ویژن اس به جمع خودروسازان پیوست
grade جنرال موتورز هامر مدل 2022، بازگشت پادشاه با 1000 اسب بخار
grade خودروسازان در بازی مافیا
grade لامبورگینی SC20 مدل 2021، موشک بدون سقف لامبورگینی
grade کراس اوور زوتی T600 رقیبی برای هاوال h2 ، چری تیگو 5 ، جک اس 5 و هایما اس 7
grade تسلا مدل اس فیس لیفت 2021 معرفی شد
grade چری آریزو استار، کانسپت جذاب چینی
grade با پادشاه جدید سرعت جهان آشنا شوید، SSC تواتارا
grade با 300 میلیون چه خودرو چینی بخریم؟!
grade آش جدید گروه بهمن برای مشتریان
grade فیلم بررسی داچیا لوگان مدل 2021
grade همه چیز در مورد Jetour، برند لوکس چری
grade واکنش مدیرعامل ولوو به بنز مایلر زرد
grade فولکس واگن Touareg R
grade ماجرای پیرزنی که 700 تا پورشه را مثل نخود و لوبیا وارد کرد + فیلم
grade جنسیس جی وی 70 مدل 2022، رقیب جدید شاسی بلندهای لوکس آلمانی
grade مرسدس بنز میباخ اس کلاس مدل 2021، نهایت لوکس بودن یک خودرو
grade هنسی ونوم اف 5 مدل 2021، ابرخودرو 1800 اسب بخاری آمریکایی
grade پر شتاب ترین پیکاپ های دنیا در سال 2020
grade 6 خودروی جذاب سال 2020
grade لامبورگینی هوراکان STO مدل 2021، خشمگین ترین نسخه هوراکان
grade فیلم مشخصات هامر الکتریکی جدید
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade جشن 50 سالگی پنج نسل سری XJ جگوار
grade فراری SF90 اسپایدر مدل 2021، ابرخودرو بدون سقف ایتالیایی
grade جنگ ستارگان خودروهای داخلی
grade بوگاتی بولاید معرفی شد، ابرخودرو مسابقه ای 1825 اسب بخاری
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade نیسان وانت با موتور جدید می آید؟
grade باکیفیت و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی معرفی شدند
grade بالاخره پایان نیسان آبی فرا رسید
grade فیلم بررسی شاسی بلند جنسیس GV70
grade مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136
grade بزرگترین اتفاقات صنعت خودرو در سال 2020
grade محبوب ترین رنگ خودرو در بین مردم دنیا
grade بی ام و iX مدل 2022، پرچمدار الکتریکی باوارایی ها رونمایی شد
grade فیلم بررسی مرسدس بنز میباخ اس کلاس 2021
grade وزیر صمت مشخص شد
grade رنو قاجار؛ شاهزاده قاجاری اصیل
grade فیلم بررسی پژو 508 PSE قدرتمندترین خودرو جاده ای تاریخ پژو
grade زمان قرعه کشی هشتمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌ خودرو
grade برابوس راکت 900، موشک 900 اسب بخاری برابوس
grade برای واردات خودرو گلنار به دلت نمال!
grade رضوانی هرکول 6x6 مدل 2020، هرکول ایرانی وارد می شود
grade فولکس واگن آی دی 4 مدل 2021، شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن
grade مقایسه دو خودروی کراس اوور اسپرت لوکس؛ بی ام و X3 و ولوو XC60
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - آبان 99
grade آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای کشور: تولید 5 خودرو سواری با چهار ستاره
grade ماجرای فراری ترامپ و مهریه ملانیا
grade ریزش قیمت در بازار خودرو
grade فیلم بررسی فولکس واگن گلف آر مدل 2022 قدرتمند‌ترین گلف تاریخ
grade تنها نمایشگاه خودروی امسال در پکن
grade مجلس آماده رسیدگی به تخلفات خودروسازان
grade سریعترین شاسی بلند های دنیا در سال 2020
grade احتمال ریزش قیمت کدام خودروها وجود دارد؟
grade بررسی کلی محصولات کیا، معایب و مزایای مشترک
grade مقصر آلودگی هوا مازوت یا اگزوز خاور ؟
grade فیلم بررسی رضوانی هرکول پیکاپ 6×6
grade Laffite X-Road؛ اولین خودروی سوپراسپرت آفرود همه جا رو
grade کاهش قیمت خودروها در بازار سرعت بیشتری گرفت
grade تولید انبوه ال 90 با قطعات داخلی / ادعای کاهش قیمت
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 9 آذر 99
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو اعلام شد - 29 آبان 99
grade خودروهای بالای 1 میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند
grade قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات MVM و چری اعلام شد
grade مک لارن سابر (Sabre)، قدرتمندترین محصول غیر هیبریدی تاریخ مک لارن
grade فروش فوق العاده ایران خودرو با عرضه رانا پلاس و سورن پلاس
grade شرایط جدید فروش فوری پنج محصول ایران خودرو اعلام شد
grade موتورسیکلت بی ام و با طرح وسپا معرفی شد
grade قیمت جدید 2 محصول ایران خودرو اعلام شد - آذر 99
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - مهر 99
grade قیمت جدید برخی از خودروها در بازار تهران
grade قیمت سایپا شاهین مشخص شد
grade مشخصات فنی سورن پلاس، محصول جدید ایران خودرو
grade فولکس واگن گلف آر مدل 2022، قدرتمندترین گلف تاریخ
grade خودرو خودران اپل چگونه خواهد بود؟ + فیلم
grade مقایسه بی ام و 2002tii مدل 1972 و بی ام و M235i مدل 2014
grade شرایط جدید فروش جک S3 ویژه فروردین 1400
grade تولید خودرو برقی ملی تا 18 ماه آینده
grade آمار فروش فوق‌العاده مرحله ششم ایران خودرو اعلام شد
grade نارنجی شدن برخی از شهرهای قرمز از جمله تهران و تغییر محدودیت‌ها
grade قیمت جدید کلیه محصولات ایران خودرو اعلام شد - پاییز 99
grade اعلام اولین شرایط فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - دی ماه 99
grade فیلم بررسی بوگاتی بولاید 1825 اسب بخاری
grade تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو 206 ارزان شد
grade فیلم معرفی بی ام و ix مدل 2022
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 22 مهر 99
grade تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه محصولات بهمن موتور
grade شرکت خودروسازی سانگ‌یانگ باز هم اعلام ورشکستگی کرد
grade خداحافظی تویوتا با لندکروز
grade راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو
grade احتمال توقف تولید برخی خودروها
grade وقتی وزیر راه از مسافرکشی با هواپیمای شخصی میگه! + فیلم
grade سفید، محبوب ترین رنگ خودرو
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade اگر ماشینت نامتعارفه تصادف نکن که به فنا رفتی!
grade با هدف توسعه فرهنگی دوچرخه‌سواری کمپین دوچرخه‌سوارم آغاز به کار کرد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - 20 آبان 99
grade آخرین وضعیت شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و لاکچری‌
grade قیمت جدید و قطعی 5 محصول شرکت سایپا - آبان 99
grade جزئیات جدید از عرضه خودرو در بورس
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - 24 آذر 99
grade قیمت‌گذاری خودرو این هفته اصلاح می‌شود؟
grade پلاک‌های غیربومی تهرانی‌ها جریمه نمی‌شود
grade خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند
grade جزئیات طرح مجلسی ها برای آزادسازی قیمت بنزین
grade امروز 11 آذر خودرو بخریم یا نه؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 10 آبان 99
grade آزادسازی قسطی قیمت خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade نرخ جدید و مصوب لاستیک‌های یزدتایر - آذر 99
grade جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی‌دهند
grade طرح جدید تبدیل حواله‌های محصولات ایران خودرو - آذر 99
grade تبدیل خودرو پلاک منطقه آزاد به پلاک ملی امکان پذیر شد
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade شیب نزولی قیمت خودرو متوقف شد
grade هشدار رئیس شورای رقابت به خودروسازان
grade موفقیت موتور خودروی شاهين در آزمون‌های عملکردی
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade تولید 405 هزار خودرو سواری در نیمه نخست سال جاری
grade قرعه‌کشی ایران خودرو انجام شد
grade خودرو رنو 5 دوباره زنده می شود
grade زمان قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده محصولات ایران ‌خودرو
grade شریک خودرویی در راه ایران؟
grade آغاز ثبت‌نام دوگانه‌سوزکردن مسافربر‌های اینترنتی
grade 31 هزار و 450 برنده ایران خودرو مشخص شدند
grade آغاز پروژه تولید نخستین خودرو شاسی‌بلند آفرودی در گروه سایپا/ SUV جدید سایپا به زودی رونمایی و سال آینده وارد بازار می‌شود
grade شرایط منعطف فروش محصولات کرمان موتور بزودی آغاز می‌شود
grade پرداخت یکسان خسارت بیمه به خودرو میلیاردی و 220 میلیونی
grade معادلات بازار خودرو تغییر کرد
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 23 دی ماه 99
grade جزئیات طرح آزادسازی قیمت خودرو
grade شرایط‌ پیش فروش ایران خودرو تارا اعلام شد
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا - آبان 99
grade شرایط جدید واردات خودرو به کشور
grade آغاز حذف یارانه پنهان خودرو
grade طرح تبدیل حواله‌های خودرو هایما S5 به سایر محصولات/ مهر 99
grade 9 طرح پیشنهادی برای واردات خودرو
grade اعلام طرح فروش فوق‌العاده محصولات سایپا ویژه مهرماه 99
grade محصولات ایران خودرو با نسل جدید قوای محرکه در راه بازار
grade ابهامات قرعه کشی خودرو
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade رده‌بندی جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade موتور سه استوانه جایگزین موتورهای ایران خودرو می‌شود
grade شورای رقابت می‌ماند
grade خودرو چقدر ارزان خواهد شد؟
grade موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود
grade فروش فوق‌العاده خودروسازان معطل مجوز افزایش قیمت
grade بازار خودرو از دلار و سکه پیشی گرفت
grade عجیب ترین قوانین خودرویی دنیا
grade لیست باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade طرح تبدیل حواله‌های خودرو هایما S7 به سایر محصولات مهر 99
grade زمان جدید طرح قرعه‌کشی محصولات سایپا
grade تولید خودرو هایما در ایران خودرو رسما متوقف شد
grade قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده سایپا فردا انجام می‌شود
grade چرا شرط پیش پرداخت مبلغ خودرو دوباره حذف شد؟
grade انتشار اولین تصاویر‌ گرافیکی از ال 90 ایرانی
grade آشنایی کامل با مراحل و شرایط شماره‌گذاری اینترنتی خودرو
grade چه بر سر بازار خودرو آمده است؟
grade قیمت خودرو 207 اتوماتیک با سقف شیشه ای مشخص شد
grade وعده مجلس برای فروکش کردن قیمت خودرو
grade دلیل تولید خودرو با کسری قطعه
grade خودکفایی کرمان موتور در تولید برخی از قطعات خودروهای جک
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 30 آذر 99
grade آیا قیمت‌گذاری خودرو آزاد می‌شود؟
grade نسخه های اولیه KMC T8 از خط تولید کرمان موتور عبور کرد
grade سه سناریوی واردات خودرو
grade شرایط تبدیل تعهدات منقضی محصولات ایران خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - آذر 99
grade آغاز تولید انبوه گیربکس 6 سرعته با طراحی داخلی ایران خودرو
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دهم
grade زمان قرعه کشی طرح فروش نقدی ایران خودرو مرحله یازدهم
grade محصول جدید شرکت سایپا با نام آریا وارد بازار خواهد شد
grade آزادسازی قیمت 10 خودرو در دستور شورای رقابت
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade ارزان‌ترین محصولات تولیدی خودروسازها
grade فرمول قیمت‌گذاری 18 خودرو تغییر کرد + لیست خودروهای مشمول
grade قیمت خودرو پژو 207 اتوماتیک پانوراما مشخص شد
grade ماجرای بنز، بی ام دبلیو و پورشه های غیراستاندارد!
grade بازگشت قیمت لحظه ای خودرو و مسکن به سایت‌های مرجع
grade اولین دستور خودرویی وزیر صمت
grade دو سناریو برای تغییر توزیع یارانه بنزین
grade افزایش درآمد خودروسازان از کاهش فروش!
grade جزئیات طرح عرضه خودرو در بورس
grade زمان قرعه کشی پیش‌فروش محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade ریزش قیمت‌ها و نگرانی دلالان
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade تغییر ساعت محدودیت‌های کرونایی از امروز
grade الزامات همکاری 25 ساله ایران با چین در صنعت خودرو
grade موفقیت سایپا شاهین در تست تصادف ECE R95 اروپا
grade ادامه رکوردهای فروش تسلا
grade جزئیات تکمیلی از خودروهای وارداتی در مناطق آزاد
grade قیمت‌گذاری جدید خودروهای کارخانه تا پایان هفته جاری
grade تشدید چالش صنعت خودرو با فروش به شیوه قرعه کشی
grade صدرنشینی تویوتا در نظرسنجی ژاپنی
grade جنگ زرگری قطعه سازان و خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو
grade قیمت 18 خودرو اول بهمن ماه گران می شود؟
grade خودروسازان ملزم به عرضه محصولات در بورس می‌شوند
grade نهاد قیمت گذاری خودرو تغییر نخواهد کرد
grade خودروسازان داخلی مجوز افزایش قیمت گرفتند
grade بازار خودرو در خواب/ تعطیلی بازار خودرو تنها به دلیل محدودیت‌های کرونایی
grade ثبات در بازار خودرو - 19 آذر
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - آذر 99
grade مجوز افزایش 50 درصدی قیمت روغن موتور
grade آخرین وضعیت عرضه خودرو در بورس
grade طرح های جدید شرکت سایپا برای تبدیل محصولات رنو
grade دستور رئیس‌جمهوری برای ترخیص 2000 کامیون صادر شد
grade جولان قیمت های نجومی در بازار خودرو
grade در 3 سال گذشته، بازار خودرو چنین ریزشی را تجربه نکرده بود
grade استقبال گسترده از طرح پیش فروش محصولات سایپا با اعمال قیمت های جدید شورای رقابت
grade عرضه خودرو در بورس منتفی شد
grade تغییر قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها تا چند روز دیگر
grade ثبت 4100 شکایت خودرویی در تهران
grade نسخه گازسوز فولکس واگن گلف 2020 معرفی شد‌
grade پایان انزوای خودرویی ایران با احیای برجام
grade کرمان موتور در تولید پیشرانه جک J4 خودکفا خواهد شد
grade شماره گذاری خودروهای رنو بلامانع اعلام شد
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade پیشنهاد واردات خودروی کارکرده به کشور
grade قیمت‌های عجیب در بازار خودرو/ پراید 135 میلیون تومان شده است؟
grade اما و اگرها درباره طرح مالیات بر خودرو
grade تجدید نظر در قیمت گذاری تایر
grade زمان قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو مرحله هفتم
grade آغاز شماره گذاری نیسان وانت‌های زامیاد از چند روز آینده
grade پر فروش ترین خودروهای الکتریکی کدامند؟
grade تشدید آلودگی هوا در کشورهای درحال توسعه با واردات خودروهای دست دوم
grade اعلام ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده
grade منع تردد شبانه برای 278 شهر نارنجی
grade سازمان حمایت به جای شورای رقابت در طرح خودرویی مجلس
grade خودروسازان به جای تحویل خودرو، آن را در بازار می فروشند
grade همه چیز درباره طرح هوای پاک محصولات کرمان موتور
grade 31 هزار برنده در قرعه کشی پیش فروش یک ساله سایپا
grade طرح تبدیل حواله‌های دنا پلاس اتوماتیک به سایر محصولات - آذر 99
grade محدودیت تردد بین استانی تا آخر آذرماه ادامه دارد
grade وزیر صمت، نام محصول جدید ایران‌خودرو را اعلام کرد
grade صف طویل ثبت نام خودرو با کارت ملی اجاره‌ای!؟
grade اولین محدودیت‌ جدید کرونایی در لحظات آخر لغو شد
grade شورای رقابت بازار خودرو را به هم ریخت؟
grade فروش پورشه تایکان از 10 هزار دستگاه گذشت
grade طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می‌شود
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade انتقاد وزیر صمت از شورای رقابت
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه‌ می‌شوند
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade کاهش 60 درصدی فروش بنزین سوپر در جایگاه‌ها
grade زمان ورود تسلا به بازار هند مشخص شد
grade معمای صادرات خودرو به اسپانیا
grade تصمیم نهایی برای صنعت و بازار خودرو
grade خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو
grade سرنوشت خودرو در نیم‌سال دوم
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade قیمت گذاری لاستیک خودرو آزاد شد
grade جزییات ممنوعیت تردد خودروها در شب یلدا
grade قیمت‌های جدید خودرو به زودی اعلام می‌شود
grade پراید 130 میلیون تومانی در سایه سکوت نهادهای نظارتی
grade تلاش لابی ضد ایرانی برای تحریم ایران ‌خودرو و سایپا
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade بازی با برگ خودرو در بودجه 1400
grade عرضه خودرو در بورس احتمالا منتفی می‌شود
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade مانور مدیران ایران خودرو بر روی هیچ
grade ممنوعیت تردد شبانه خودروها ادامه دارد
grade کوییک اس زمستان امسال وارد بازار می‌شود
grade فروش‌ فوق‌العاده خودروسازان با قیمت‌های قبلی به اتمام رسید
grade واردات خودرو به مناطق آزاد در سال آینده ممنوع است
grade اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح فروش فوق العاده ایران خودرو
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade خودرو‌های یورو 4 مدل 99، پلاک نمی‌شوند
grade ایست منابع ارزی به واردات خودرو
grade چند دستگی بر سر قیمت خودرو
grade موافقت مشروط با آزادسازی قیمت بخشی از خودروها
grade تصمیم تولید کنندگان لاستیک به افزایش 50 درصدی قیمت
grade آغاز تولید انبوه خودرو شاهین سایپا
grade نخستین پیکاپ های T8 تحویل مشتریان کرمان موتور شد
grade ماشین دونالد ترامپ به حراج گذاشته شد
grade روایت‌هایی از آزادسازی واردات خودرو در سال 1400
grade شبهه در عرضه خودرو به بورس
grade آیا در قیمت‌های جدید شرکت سایپا تخلفی رخ داده است؟
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade آغاز شماره گذاری 3000 خودرو رنو مانده در‌ پارکینگ
grade مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی صادر شد
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوری اعلام شد
grade زمان قرعه کشی طرح پیش فروش خودرو تارا مشخص شد
grade مرسدس بنز برای هفتمین بار پیاپی قهرمان مسابقات فرمول یک شد
grade آرتورا نام محصول هیبریدی جدید مک لارن خواهد بود
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade راه ورود خودرو به بورس، بسته شد
grade حرکت همه جانبه ولوو به سمت الکتریکی شدن
grade آئودی به زودی صاحب بنتلی خواهد شد
grade زیان انباشته قطعه سازان به 10 هزار میلیارد تومان رسید
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade محدودیت های کرونایی ادامه دارد
grade رکود بازار خودرو با محدودیت‌های کرونایی
grade جشنواره دانش‌آموز و ترافیک
grade احتمال حذف شیوه قرعه کشی خودروسازان
grade ترخیص بنز تا بی‌ام‌و های دپو شده در گمرک قوت گرفت
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade کدام خودروهای دپویی، متروکه می‌شوند؟
grade تاثیر تصمیم شورای رقابت بر بازار خودرو
grade پاسخ گمرک به استاندارد درباره ترخیص خودروهای دپو شده
grade سرمایه‌گذاری تویوتا در خودروهای متصل
grade تاثیر قیمت خودرو روی افزایش هزینه خانوار
grade انعکاس تورم انتظاری در پیش فروش خودرو
grade تکلیف خودروسازان با مدعیان قیمت‌گذاری
grade فولکس واگن به دنبال فروش لامبورگینی
grade شروط مجلس برای آزادسازی قیمت خودرو
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز
grade هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها
grade دیگر شاهد موج گرانی در بازار خودرو نخواهیم بود
grade زمان قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده سایپا ویژه آبان 99
grade 152 هزار خودرو در پارکینگ تولید
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - 25 دی ماه 99
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade رکود ادامه دار در بازار خودرو
grade اعلام ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح پیش فروش یکساله
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade امتیاز مشروط صمت به خودروسازان
grade پارادوکس عرضه در بازار خودرو
grade نیسان وانت از چرخه تولید خارج می‌شود
grade سرمایه گذاری هنگفت جنرال موتورز بر روی تولید خودروهای برقی
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade درباره آزادسازی قیمت خودرو در جلسه سران قوا تصمیمی گرفته نشد
grade مقایسه تولید خودروی ایران با جهان
grade عملیاتی شدن واردات خودرو حداقل 9 ماه زمان می برد
grade بازگشایی مراکز تعویض پلاک در مراکز استان‌های نارنجی از شنبه
grade پایداری رانت خودرو با تعویق آزادسازی قیمت
grade 18 درصد خودروهای تولیدی ناقص است
grade بروزرسانی سیستمی تسلا دو هفته دیگر عرضه می شود
grade طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می‌شود
grade ایران خودرو و سایپا تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت
grade سونامی باتری‌های فرسوده در راه است
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade مخالفت با ترانزیت خودروهای آمریکایی در مناطق آزاد
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade لزوم تغییر فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade تعیین تکلیف بورسی شدن خودرو تا پایان سال
grade ضربه نرخ‌گذاری دستوری به جهش تولید خودرو
grade قیمت‌گذاری در بازار خودرو سلیقه‌ای شد
grade خدمات پس ‌از فروش در صدر شکایات خودرویی
grade بانوان گروه بهمن برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade بازار خودروهای داخلی رقابتی نیست
grade شرکت در قرعه‌کشی به قصد سرمایه‌گذاری
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade آثار طولانی‌مدت کرونا بر صنعت خودرو
grade آخرین وضعیت خودروهای دپویی
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade رضایت از فروش، قربانی تعهدات معوق خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه دی ماه 99
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade قیمت قطعی کوییک S و ساینا S مشخص شد - بهمن 99
grade خودرو برقی اپل سال آینده از راه خواهد رسید
grade خودروهای رفع توقیف شده، فعلا امکان ترخیص ندارند
grade اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - آذر 99
grade خودروهای همکلاس از قیمت گذاری خارج می شوند
grade قرعه‌کشی 8 محصول طرح فروش فوق العاده سایپا انجام شد
grade موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی
grade 20 هزار خودرو معطل پلاک و شماره‌گذاری
grade نوسازی پل‌های مکانیزه عابران پیاده در تهران
grade ترخیص خودروهای دپویی به بن‌بست خورد
grade آخرین خبرها از آزادسازی قیمت خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade تسلا با ارزش ترین برند خودرویی جهان شد
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade معافیت خودروهای کم‌تیراژ از عرضه در بورس
grade تلاش استون مارتین برای تحولی عظیم
grade دستور رفع توقیف قضایی خودروهای دپویی
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade سازمان حمل ونقل رتبه برتر در دو بخش از هفت محور جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد
grade سهمیه بنزین دیماه امشب شارژ می‌شود
grade آئودی بزودی کنترل بنتلی را بدست خواهد گرفت
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - خرداد 1400
grade پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان
grade کاهش تقاضای خودرو
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز خواهد شد
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade پیشنهاد عجیب شیوا به خریداران خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade مردی در خودروی بی ام و خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت
grade تویوتا برترین فروشنده خودرو در سال 2020 شد
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade مدیرعامل گروه بهمن موتور خبر از محصولات جدید داد
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade کانسپت جدید لکسوس، نمادی از آینده
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade نرخ جدید معاینه فنی خودرو اعلام شد
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - خرداد 1400
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو-فروردین 1400
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade آغاز صدور فاکتور فروش «شاهین» با مدل 1400 همزمان با عید مبعث
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade اعلام برنامه تولید خودرو در 1400
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade تخلف در نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال وارداتی‌ها
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade معذرت‌خواهی فولکس‌واگن به خاطر یک شوخی
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade موفقیت کروز بر مدیریت توانمند تکیه زده است
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade از بازار خودرو چه خبر ؟
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade شرایط فروش وانت کارا و کاپرا دو کابین فروردین ماه 1400
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade رسیدگی به وضعیت بازار خودرو در کمیسیون اصل نود مجلس
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان در بهار امسال تایید شد
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade شرط و شروط «صمت» برای خودروسازان خارجی
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از چه شیشه هایی استفاده می شود؟
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade انتقاد وزارت‌صمت از تعلل شورای‌رقابت در اعلام نرخ جدید خودرو
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade بزرگترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف در آستانه افتتاح
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade کیا سراتو 2022 فیس لیفت با ظاهری زیباتر و لوکس تر از گذشته
grade برترین خودروهای 2021
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade اهمیت خرید قطعات یدکی ام وی ام از فروشگاه دکترماشینت
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی
grade تعدادی از متقاضیان دیگنیتی به دلیل تکمیل ظرفیت راهی مرحله دوم فروش شدند
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade اعلام اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade امداد نوروزی بهمن در پی شیوع ویروس کرونا فقط برای سفرهای ضروری اجرا می شود
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade شرایط و نحوه فروش دیگنیتی بهمن موتوراعلام شد
grade دناپلاس 6 سرعته دستی در آستانه تولید انبوه
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade پژو به آمریکا نمی‌رود
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade واگذاری حواله‌های ثبت نامی خودروها غیرقانونی است
grade بهترین خودرو‌های جهان در سال 2021
grade انحراف به چپ قیمت‌گذاری خودرو
grade تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است
grade رونمایی جنرال موتورز از دومین هامر الکتریکی
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade مدیر تعمیرگاه مرکزی گروه بهمن : مشتریان دیگنیتی در شبکه خدمات پس از فروش بدون نوبت خدمات دریافت می کنند
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade شرکت مینی در راه تبدیل شدن به تولیدکننده خودروهای برقی
grade سیتروئن امی؛ خودرویی که رانندگی با آن گواهینامه لازم ندارد!
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره گذاری
grade رنو هم سراغ خودروهای برقی می رود
grade سانتا کروز 2022؛ پیکاپ مطرح هیوندای و جزئیات تایید شده نمونه تولید انبوه
grade مرسدس بنز از مدل برقی خودروی پرچمدار خود رونمایی کرد
grade بخشودگی جرایم رانندگی 2 برابر شده تا پایان سال 99
grade اخذ مالیات از خودروهای لوکس معنایی ندارد
grade ایران و رنو منجی هم می‌شوند
grade حذف یا ادامه قیمت گذاری دستوری خودرو؟
grade جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade وکالتنامه های خرید و فروش خودرو قابل تمدید است
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 1400
grade همکاری رنو و جیلی
grade افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت خودرو به مشکل لاینحل و کلاف پیچیده‌ای تبدیل شده است.
grade ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade بسته‌ای دیگر برای اصلاح صنعت خودرو
grade آماده‌باش رنو برای بازگشت به ایران
grade پیگیریهای دولتی برای آزادسازی هزاران خودرو فاقد ثبت سفارش
grade اصل ماجرای افزایش قیمت اخیر خودرو
grade اولین مانع رونق خودروی 1400
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان
grade واردات خودرو؛ اهرمی برای شکست انحصار و کاهش قیمت
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade گزارش وضعیت ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های خودرویی
grade خودروسازان افزایش قیمت 9 درصدی را قبول نکرده‌اند
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade فروش مجدد دیگنیتی در ماه آینده انجام می شود
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade راه اندازی و تولید خط موتورهای یورو6
grade مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو اعلام شد
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade ابهامات عرضه خودرو در بورس
grade پلتفرم آماده
grade آخرین جزئیات از لغو طرح ترافیک شهر تهران
grade شورای رقابت درباره قیمت خودرو به نتیجه نرسید
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن شهرهای قرمز
grade آمادگی برای همکاری با خودروسازان خارجی‌
grade کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند
grade تعطیلی دو ساعته جایگاه های سوخت CNG در ساعات پیک
grade فعالیت دوباره قیمت‌سازان بازار خودرو
grade بحران تراشه و میلیون‌ها ماشینی که تولید نمی‌شود
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند!
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade خرید و فروش خودروهای گذر موقت مشمول مقررات قاچاق است
grade چکش کاری طرح عرضه خودرو در بورس
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش داد
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade عجیب اما واقعی شیائومی خودرو ساز می‌‌ شود
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade ایران خودرو و سایپا فعلا فروش فوری نخواهند داشت
grade پاکبان‌های خودران به خیابان آمدند
grade نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
grade آغاز سیستم شماره‌گذاری اینترنتی در دو مرکز تهران
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله شانزدهم
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود
grade تغییر زمانی قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس در هفته آینده
grade هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade انصراف رنو از توسعه موتورهای دیزلی
grade ادامه بلاتکلیفی بسته اصلاح صنعت خودرو
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade قیمت جدید 7 محصول شرکت سایپا اعلام شد
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade رده بندی جدید باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد