لوگوی شرکتهای خودروسازی به چه معناست؟

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۳:۵۹:۴۲ 4

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد به نقل از فیمس لوگو، آرم‌ یا همان لوگو خودروها یکی از مهم‌ترین عناصر خارجی دیداری برای مشتریان است، خودروها می آیند و می روند اما لوگوها ماندگار هستند. در بعضی موارد لوگوها به مرور زمان و با رشد شرکت، معروف می شوند و در اغلب موارد، لوگوها معنی عمیقی دارند که به آغاز فعالیت شرکت برمی گردد.

در این گزارش به بررسی آرم معروف‌ترین لوگوهای خودروسازان جهان و معنی آنها پرداخته شده و در برخی موارد پیشینه آنها بررسی شده است. 

ایران خودرو:

ایران خودرو
اولین علامتی که در صنعت خودروسازی ایران مطرح شد، لوگوی خودروی پیکان بود که تصویری از یک ارابه باستانی و شکلی از یک اسب در حال حرکت را نشان می داد که نشانه ای از حرکت رو به جلو برای شرکت مذکور بود. این آرم حتی تا زمان توقف تولید پیکان، با این خودرو همراه بود. پس از توقف تولید پیکان و آغاز تولید خودروی سمند، مسئولان ایران‌خودرو طراحی آرم جدیدی برای سمند را در معرض فراخوان عمومی قرار دادند و در نهایت طرحی از استاد «مرتضی ممیز» که یک کله اسب زیبا بود، به عنوان زیباترین و بهترین نماد برای استقرار بر روی بدنه خودروی سمند برگزیده شد. جالب توجه این که طرح مذکور با نام خودروی سمند کاملاً همخوانی داشت.


سایپا:

سایپا
پیدا کردن نمادی جدید برای محصولات شرکت خودروسازی «سایپا» نیز به سالهای دهه شصت شمسی بازمی‌گردد. در آن روزها محصولات این خودروساز بزرگ هنوز به تنوع امروزی دست نیافته بود و یکی از طراحان برجسته ایران با نام «ابراهیم حقیقی» آرم سایپا را طراحی کرد. این آرم به زعم طراحش، صفاتی چون بالندگی، توسعه و حرکت رو به بالا را القاء می‌کند که تبدیل به یکی از آشناترین نشانه‌های صنعتی در ایران شده است.

 

جگوار:
جاگوار

 
کمپانی خودروسازی «جگوار» (Jaguar) در سال 1922 توسط «سر ویلیامز لایونز» (Sir Williams Lyons) در منطقه «کاونتری» (Coventry) کشور انگلستان تأسیس گردید و در حال حاضر تحت مالکیت شرکت خودروسازی هندی «تاتاموتورز» (Tata Motors) می‌باشد. در میان خودروهای انگلیسی، جگوار لوگوی شناخته شده و برجسته‌ای دارد که به صورت یک جگوار در حال پرش بر روی شکارش می‌باشد. جگوار نام یک نوع پلنگ درنده است که در شکار کردن طعمه خود، استعداد خاصی دارد.

 

شورلت:
شورولت

لوگوی کمپانی «شورولت» که شبیه علامت جمع است به یکی از سفرهای «ویلیام دورانت» (William Durant) مؤسس شرکت عظیم «جنرال موتورز» (General Motors) به پاریس بازمی‌گردد. دورانت در این سفر مجذوب طرح یکی از کاغذهای دیواری می‌شود و چند سال بعد، در سال 1913 وی این طرح را مبنای طراحی لوگوی برخی از خودروهای تولیدی خود قرار داد که نامشان را از «لوئیس شورولت» (Louis Chevrolet) راننده مسابقات سرعت به عاریه گرفته بود.


سیتروئن:

سیتروئن
این علامت که برای مردم ایران، خودروی «ژیان» یا همان Citroen 2CV یا Diane را تداعی می کند، علامت کمپانی خودروسازی فرانسوی «سیتروئن» (Citroen) است. این علامت در نگاه اول، این تصور را در بیننده به وجود می‌آورد که آرم سیتروئن حاوی مفاهیمی چون حرکت رو به بالا، اعتلاء و نزدیک شدن به مهندسی پیشرفته است؛ اما اینچنین نیست. قضیه از این قرار است که مؤسس کمپانی، یعنی «آندره سیتروئن» (Andre Citroen) در ابتدا کار خود در صنعت موتور را با تولید چرخ دنده آغاز کرد و این علامت آشنا در واقع سمبل دنده‌های چرخ دنده است. از سال 1381 این علامت بر روی خودروهای «زانتیا» (Xantia) نیز برای ایرانیان خاطرات «ژیان» را زنده کرد.


ب.ام.و:

بی.ام.و

آرم شرکت خودروسازی «ب.ام.و» (B.M.W) به زمانی برمی‌گردد که این شرکت در جنگ جهانی اول به تولید موتور هواپیما روی آورد و بعدها که محصول اصلی این کمپانی به خودرو تبدیل گردید، این آرم بدون تغییر باقی ماند. آرم ب.ام.و در واقع سمبل یک ملخ هواپیمای خوش فرم و در حال چرخش است و رنگ آبی آن یادآور رنگ نیلی آسمان می‌باشد. نام این کمپانی مخفف عبارت آلمانی Bayerische Motoren Werkehr به معنای «کارخانه موتورهای بایر» است که «بایر» از استانهای بزرگ کشور آلمان می باشد.


آئودی:

آئودی
نماد چهار حلقه‌ای کمپانی خودروسازی آلمانی «آئودی» (Audi) برخلاف برخی از شایعات، هیچ ارتباطی با حلقه‌های المپیک ندارد، بلکه نمادی از ادغام چهار شرکت خودروسازی آلمانی در سال 1932 است. این چهار شرکت «د.کا.و» (D.K.W)، «وندرر» (Wanderer)، «هورش» (Horch) و «آئودی» را در بر می‌گرفتند که به دلیل شرایط نامناسب بازار در آن زمان، ناچار به ادغام با یکدیگر شدند و پس از ادغام، کمپانی به عنوان «Auto Union» تغییر نام یافت. بعد از جنگ جهانی اول این اتحادیه نام خود را از کلمه لاتین Audi به معنای «می‌شنوم» گرفت و آرم چهار حلقه آن به قوت خود باقی ماند.


فولکس واگن:

فولکس واگن

شرکت «فولکس واگن» (Volkswagen) در سالهای منتهی به جنگ جهانی دوم توسط مهندس و طراح اتریشی «فردیناند پورشه» (Ferdinand Porsche) تأسیس شد و لوگوی آن در رقابتی درون سازمانی توسط یک مهندس اتریشی به نام «فرانس زاور رایمسپیس» (Franz Xaver Reimspiess) طراحی گردید که به علت خلاقیت موجود در آرم، 50 مارک برنده شد. آرم شرکت «فولکس واگن» در ابتدا با چرخ دنده‌ای که نشان رسمی «جبهه کارگری آلمان» بود احاطه شده بود، اما پس از جنگ جهانی دوم این چرخ دنده از لوگوی شرکت حذف گردید.


فراری:

فراری

کمپانی خودروسازی «فراری» در سال 1929 توسط «انزو فراری» (Enzo Ferrari) در شهر «مارانلّو» (Maranello) ایتالیا تأسیس گردید. البته در آن زمان این کمپانی تحت نام «Scuderia» تنها به پشتیبانی رانندگان خودروهای مسابقه‌ای می پرداخت و اولین تولیدات خودروی «فراری» به سال 1947 باز می‌گردد. آرم «فراری» به شکل یک اسب بلند شده بر روی دو پا است که نشانه خلبانان «آس» (Ace) ایتالیایی در جنگ جهانی اول است. این اصطلاح در بین خلبانان به کسی اطلاق می‌شود که حداقل پنج فروند از هواپیماهای دشمن را سرنگون کرده باشد. «فرانچسکو باراکا» (Francesco Baracca) از خلبانان آس ایتالیا بود که مادرش «کنتس پائولینا» (Countess Paolina) از شرکت فراری خواست تا نشان پسرش را بر روی خودروهای مسابقه‌ای خود قرار دهد.


 مرسدس بنز:

 مرسدس بنز
کمپانی آلمانی «مرسدس بنز» (Mercedes Benz) در سال 1886 توسط «کارل بنز» (Karl Benz) به عنوان شاخه‌ای از کمپانی «دایملر» (Daimler) تأسیس گردید. هر چند که این نام پس از ادغام کمپانی «دایملر» و «بنز» در سال 1926 روی شرکت گذاشته شد و همچنین آرم سه شاخه «مرسدس» فاقد حلقه دور آن بود که پس از ادغام دو شرکت یک «حلقه گل» به دور این آرم اضافه شد. آرم ستاره سه پر «مرسدس بنز» نمادی از تسلط بر زمین، دریا و آسمان است.


پورشه:

پورشه
کمپانی «پورشه» (Porsche) در سال 1931 توسط «فردیناند پورشه» (Ferdinand Porsche) در نزدیکی شهر «اشتوتگارت» (Stuttgart) آلمان به عنوان زیرمجموعه‌ای از کمپانی «فولکس واگن» تأسیس شد. محصولات «پورشه» در ابتدا با علامت «فولکس واگن» ارائه می‌شدند، ولی پس از یک سال، آرم «پورشه» با نشان محلی شهر «اشتوتگارت» بر روی خودروهای تولیدی این کمپانی نصب گردید. در این علامت، اسب نمادی از مزرعه «اشتاب» (Stab) و شاخه ها و خطوط مشکی و سرخ، بخشی از نشان سلطنتی پادشاهی استان «وورتمبرگ» (Wurttemberg) و منطقه «بادن» (Baden) با مرکزیت شهر «اشتوتگارت» می باشد که پس از ایجاد «آلمان وایمار» (Weimar Germany) و در سال 1949 جزئی از کشور آلمان غربی گردید.

 

ولوو:
 ولوو

کمپانی «ولوو» (Volvo) در سال 1915 به عنوان کارگاه تولید و فروش بلبرینگ شکل گرفت و در سال 1926 با کمپانی SKF جهت تولید خودروهای شخصی ادغام گردید. کلمه ولوو در زبان لاتین به معنای «من هنوز می‌چرخم» است و علامت دایره پیکان دار، نشان بین المللی قراردادی برای فلز فولاد و سمبل شیمیایی عنصر آهن است. همچنین دایره و پیکان، یادآور سپر و نیزه است که در زمان امپراطوری روم، نشانه مریخ و الهه جنگ رومیان بوده است. در خودروهای قدیمی‌تر، این علامت به عنوان نشانه آهن و همچنین علامت جنس مذکر و قوی، به همراه نوار بلند فلزی بر روی جلو پنجره کلیه خودروهای تولیدی این کمپانی درج می‌گردید. در حال حاضر این نشانه همراه با کلمه Volvo بر روی فرمان و چرخهای این خودرو دیده می‌شود. این شرکت از سال 1999 تحت مالکیت شرکت «فورد» (Ford) آمریکا قرار دارد.


رنو:
 رنو
علامت الماس نشان کمپانی «رنو» (Renault) در سال 1925 طراحی گردید و از آن سال تاکنون تغییرات زیادی کرده است. در سال 1972 برای جدید کردن این لوگو، کمپانی «رنو» به یک گرافیست به نام «ویکتور واسارلی» (Victor Vasarely) سفارش داد تا آرم جدیدی را طراحی کند. در طرح جدید، علامت الماس حفظ شده بود و تنها زوایای آن ملایم‌تر و شکل آن پویاتر شده بود. لوگوی رنو در سال 1992 مجدداً تغییر یافت تا زمانی که در سال 2007 یک مستطیل زرد رنگ و کلمه Renault به علامت قبلی اضافه گردید.


پژو:
 پژو
کمپانی خودروسازی «پژو» (Peugeot) به عنوان زیرمجموعه گروه خودروسازی PSA دومین خودروساز بزرگ اروپا می‌باشد. این کمپانی در اواسط قرن نوزدهم به عنوان شرکت تولید قهوه و سپس تولید دوچرخه تاسیس گردید و در سال 1882 کار خود را به عنوان خودروساز شروع کرد. این کمپانی یک شرکت خانوادگی می‌باشد که ابتدا در شهر «سوشو» (Sochaux) فرانسه شکل گرفت. آرم اخیر «پژو» توسط شرکت گرافیکی BETC به صورتی پویاتر و زیباتر طراحی گردیده است که نقش «شیر ایستاده» پاهایی پهن تر است و در مقایسه با لوگوی قبلی، فاقد زبان می باشد که نشان شهر «بلفورد» (Belford) نیز می‌باشد.


بوگاتی:
 بوگاتی
این کمپانی خودروسازی در سال 1909 توسط یک مهندس ایتالیایی به نام «اتوره بوگاتی» (Ettore Bugatti) در شهر «مولسهایم» (Molsheim) فرانسه تأسیس گردید. آرم این شرکت شامل کلمه سفید رنگ «بوگاتی» است که در یک بیضی قرمز رنگ قرار گرفته است و مخفف نام مؤسس آن به صورت حرف E برعکس که به حرف B متصل شده به رنگ مشکی در قسمت بالای لوگو قرار گرفته است. پسر «اتوره بوگاتی» یعنی «ژان بوگاتی» در سال 1939 در حال آزمایش یک خودروی بوگاتی مسابقه ای جان خود را از دست داد و همین امر باعث شکستهای مالی زیادی برای کمپانی بود. این کمپانی از سال 1998 در مالکیت کمپانی «فولکس واگن» آلمان قرار گرفته است.


رولز رویس:

رولز رویس
    آرم کمپانی «رولز رویس» (Rolls Royce) متشکل از دو حرف R می باشد که در یک مستطیل قرار گرفته اند. این دو حرف سمبل نام مؤسسان کمپانی یعنی «چارلز رولز» (Charles Rolls) و «هنری رویس» (Henry Royce) می باشد که این شرکت را در سال 1906 راه اندازی نموده‌اند. فعالیت این کمپانی انگلیسی تنها محدود به تولید خودروهای لوکس نمی‌شود و موتورهای قوی کشتی، موتورهای جت و هواپیما نیز از تولیدات آن محسوب می‌گردند. شکل امروزی این لوگو توسط «کلود جانسون» (Claude Johnson) طراحی گردیده است. علاوه بر لوگوی «رولز رویس» علامتی در جلوی درب موتور این خودرو نصب می گردد که مجسمه زنی در حال پرواز می‌باشد. این علامت که «زن پرنده» یا «روح خلسه» نامیده می‌شود، توسط «چارلز سایکس» (Charles Sykes) برای تزئین خودروهای «رولز رویس» طراحی گردیده است که بیشتر به عنوان یک مظهر «نظر قربانی» یا «خوش یمنی» تلقی می‌گردد.


استون مارتین:
 آستون مارتین
کمپانی «استون مارتین» (Aston Martin) در سال 1913 توسط «لایونل مارتین» (Lionel Martin) در شهر «گایدون» انگلستان تأسیس شد و خودروهای اسپرت و قوی تولید می کند. نام آن از ترکیب نام خانوادگی مؤسس آن و منطقه «استون کلینتون» (Aston Clinton) در «باکینگهام شایر» انگلستان تشکیل شده است. لوگوی این کمپانی متشکل از دو بال سفید می باشد که نام کمپانی در زمینه مستطیل سبز بر روی آن نقش بسته است. بالها در این لوگو، نشان دهنده مفهوم سرعت و حرکت رو به جلو هستند که در سال 1947 توسط «دیوید براون» (David Brown) یکی از مهره‌های اصلی کمپانی طراحی گردید و تا سال 1970 نام او نیز در بالای علامت شرکت در زمینه سیاه رنگی درج میشد.


آلفارومئو:

آلفارومئو

این شرکت در سال 1910 توسط «الکساندر داراک» (Alexandre Darracq) در شهر «میلان» ایتالیا تاسیس شد. علامت شرکت خودروسازی «آلفارومئو» (Alfa Romeo) نیز مانند علامت پورشه، نشان یک شهر است. لوگوی این شرکت از نشان رسمی شهر «میلان» در ایتالیا اقتباس شده است که این تصویر مربوط به زمان جنگهای صلیبی در قارّه اروپا بوده و در آن یک انسان توسط یک اژدها یا یک مار بزرگ در حال خورده شدن است. این شرکت در حال حاضر از زیر مجموعه های گروه خودروسازی «فیات» می باشد. 


بنتلی:
 بنتلی
لوگوی کمپانی انگلیسی «بنتلی» (Bentley) شامل بالهایی در دوطرف حرف B سفید در یک بیضی با زمینه مشکی رنگ می باشد که مفهوم سرعت و پرواز به سمت جلو را می‌رساند. این کمپانی در سال 1919 توسط برادران «بنتلی» تأسیس گردید. این علامت به نشانه هیجان، خوشحالی و قدمت طراحی شده است و برای هر مدلی از خودروهای تولیدی «بنتلی» این علامت به سبک خاصی استفاده میشده است. مثلاً در مدل «بروکلندز» (Brooklands) این خودرو، مجسمه‌ای در جلوی خودرو نصب گردید که شامل دو بال رو به عقب بود که در رأس آنها حرف B قرار داشت و نشانه سرعت بالای این خودرو بود. در برخی از مدلها، تنها حرف B که از دو دایره روی هم تشکیل شده بود و بر روی صفحه فولادی گردی قرار داشت، استفاده می گردید که البته این علامت بعدها توسط شرکتهایی مانند «برابوس» (Brubus) مورد سوء استفاده قرار گرفت. این کمپانی که به عنوان برادر کمپانی «رولز رویس» شناخته می شود، در حال حاضر تحت مالکیت کمپانی بزرگ «فولکس واگن» می‌باشد.


بیوک:
 بیوک
کمپانی خودروسازی «بیوک» (Buick) در سال 1903 توسط «دیوید دانبر بیوک» (David Dunbar Buick) یک صنعتگر اسکاتلندی در شهر دیترویت آمریکا تأسیس گردید. لوگوی بیوک ریشه در نشان خانوادگی مؤسس آن دارد که شامل یک سپر جنگی به رنگ قرمز بوده که خط موربی از بالای سمت چپ تا قسمت پایین و سمت راست آنها ادامه یافته است و در قسمت بالای خط یک گوزن نر و در قسمت پایین خط یک صلیب قرار دارد. در سال 1960 سه سپر به رنگهای قرمز، نقره ای و آبی جایگزین سپر تکی قرمز رنگ گردید که در یک دایره قرار گرفته بودند. در سال 1980 علامتهای گوزن و صلیب از لوگوی بیوک حذف گردید و تنها سه سپر رنگی با خطوط مورب در علامت خودروهای بیوک باقی ماندند. بالاخره در سال 2010 علامت این کمپانی به صورت سه سپر با خطوط مورب تبدیل شد. در حال حاضر این کمپانی تحت مالکیت شرکت «جنرال موتورز» قرار دارد.


فورد:

فورد
کمپانی «فورد» (Ford) در سال 1903 توسط «هنری فورد» در شهر دیترویت آمریکا تأسیس گردید. در حال حاضر نوه او ویلیام به عنوان معاون اجرایی کمپانی، امور تولید انواع خودروهای سواری، هاچ‌بک، استیشن، وانت، کامیون، شاسی بلند، ون و مینی‌ون را مدیریت می‌کند. این کمپانی بزرگ که در حال حاضر دومین شرکت بزرگ خودروسازی در دنیا می‌باشد و صاحب برندهای معروفی مانند «مزدا»، «مرکوری»، «آستون مارتین» و «لینکلن» است. آرم بیضی و ساده شرکت فورد در سال 1903 با فونت مشکی رنگ و پس زمینه سفید، توسط «هارولد ویلز» (Harold Wales) طراحی شد که شغل اصلی او چاپ کارت ویزیت بود و در سال 1928 زمینه لوگوی شرکت، به رنگ آبی تغییر کرد.


کادیلاک:
 کادیلاک
کمپانی «کادیلاک» (Cadillac) در سال 1902 توسط «هنری فورد» تأسیس گردید و نام آن به افتخار کاشف فرانسوی و مؤسس شهر «دیترویت» (Detroit) آمریکا «آنتوان لومت دولاموت کادیلاک» (Antoine Laumet De la Mothe) نامگذاری گردید. نشان خانوادگی آقای آنتوان کادیلاک یک سپر پهن بود. این علامت شامل چهار بخش می‌باشد که قسمت اول شامل تاج دور سپر است که به شش «کنت» فرانسوی خاندان کادیلاک مربوط می‌شود. بخش دوم شامل صلیبهایی است که در یک دایره محصور شده‌اند و به سپر جنگهای صلیبی مربوط می‌گردد. قسمت سوم شامل ربع اول و چهارم سپر می‌باشد که تصویر سه مرغ توکا در آن نقش بسته است که نشانه سه گانه یا تثلیث مقدس مسیحیان بوده است. همچنین یک نوار مشکی که نشانه خدمات خاندان کادیلاک در جنگهای صلیبی بوده است، در این سپر موجود است. همچنین بخش چهارم شامل ربع دوم و سوم سپر می‌شود که دارای رنگهای قرمز به نشانه قدرت عمل، نقره ای به نشانه خلوص و پاکدامنی و آبی به نشانه دلاوری شوالیه وار می‌باشد. البته این نشان، اولین لوگوی کمپانی کادیلاک بوده است. بعدها اجزای داخلی سپر ساده‌تر شدند و پرندگان و تاج از علامت حذف گردیدند و از سال 1982 برگهای شبدر به دور سپر کادیلاک افزوده شدند. این کمپانی در حال حاضر تحت مالکیت کمپانی بزرگ «جنرال موتورز» قرار دارد.


 فیات:
 فیات 
کمپانی «فیات» در سال 1899 توسط «جیووانی اگنلی» (Giovanni Agnelli) در «تورین» ایتالیا تأسیس گردید. در دهه 80 میلادی شرکت فیات علامت اولیه خود را تغییر داد که تنها حاوی حروف کلمه Fiat بود که به طور نامنظم کنار هم قرار گرفته بودند. آرم بعدی فیات که سالها بر روی محصولات این کمپانی قرار گرفت، توسط طراح ارشد این شرکت «ماریو ‌میائولی» (Mario Maioli) طراحی شد و این آرم با پنج خط مایل برای اولین بار در سال 1982 روی مدل Uno نصب گردید. این شرکت بزرگ در حال حاضر نهمین خودروساز بزرگ جهان است و مالک برندهای معروفی مانند «فراری»، «مازراتی»، «آلفارومئو» و «لانچیا» می‌باشد.


مازراتی:

مازراتی

کمپانی «مازراتی» (Maserati) در سال 1914 توسط «آلفیری مازراتی» (Alfieri Maserati) در شهر «بولونیا» (Bologna) در ایتالیا تأسیس شد. لوگوی مازراتی سمبل این شهر است که خودروی مازراتی برای اولین بار در آن شهر تولید شد، ولی بعدها کارخانه تولید محصولات مازراتی به شهر «مودنا» (Modena) منتقل گردید. این نشان که یک نیزه سه شاخه به رنگ قرمز می‌باشد بر روی یک پایه آبی رنگ قرار گرفته است و به عنوان سمبل نیزه «نپتون» خدای جنگ است که توسط «ماریو مازراتی» برادر «آلفیری» از روی مجسمه «نپتون» در «کاخ ماژیوره» (Piazza Maggiore) در شهر «بولونیا» طراحی گردیده است.


لامبورگینی:
 لامبورگینی
کمپانی «لامبورگینی» در سال 1963 توسط «فروچیو لامبورگینی» (Feruccio Lamborghini) مالک یک کارخانه تراکتورسازی در شهر سنت آگاتا در نزدیکی شهر بولونیای ایتالیا برای تولید خودروهای سوپراسپرت تأسیس گردید. آرم این کمپانی با اقتباس از صور فلکی Taurus یا گاو نر طراحی گردیده است که نشان ماه تولد مؤسس این شرکت نیز بوده است. البته علاقه شخصی فروچیو به گاو بازی نیز دلیل طراحی این لوگو معرفی شده است و به همین دلیل اکثر محصولات لامبورگینی به نام نژادهای معروف گاوهای وحشی نامگذاری گردیده‌اند. همچنین طراحی این گاو نر طلایی در حال حمله در زمینه مشکی، نشانه پایداری، قدرت و حرکت رو به جلو می‌باشد. دلیل شباهت این آرم به لوگوی فراری اتفاقی نبوده و به عقیده بسیاری از متخصصین خودرو، به علت دشمنی و کینه دیرینه فروچیو با انزو فراری مالک کمپانی فراری بوده است.

 

مزدا:

مزدا
کمپانی خودروسازی «مزدا» (Mazda) در سال 1920 توسط «جوجیرو ماتسودا» (Jujiro Matsuda) در شهر هیروشیما در ژاپن تأسیس گردید. نام این کمپانی از اهورامزدا خدای عقل، درستی، استعداد و هماهنگی در فرهنگ زرتشتیان ایران گرفته شده است. لوگوی فعلی کمپانی خودروسازی مزدا در سال 1997 توسط شرکت «ری یوشیمورا» (Ray Yoshimura) که یک شرکت مشهور در زمینه گرافیک و تصویر‌سازی است، تکامل یافته است. این علامت، نمایانگر بالهای باز شده می‌باشد که در فرهنگ ژاپنی ها به معنای پرواز به سوی آینده است. حرف V که در وسط علامت «مزدا» قرار گرفته است، در فرهنگ ژاپنی مفاهیمی چون خلاقیت، عمر جاودان و انعطاف پذیری را تداعی می‌کند. همچنین از این علامت، حرف M حرف ابتدایی مزدا نیز قابل مشاهده می‌باشد. دایره دور M نیز به نشان آمادگی کمپانی برای ورود به مراحل جدید صنعتی و دوره نوین خودروها تشریح شده است. این شرکت در حال حاضر تحت مالکیت کمپانی بزرگ «فورد» می‌باشد.


میتسوبیشی

میتسوبیشی
کمپانی «میتسوبیشی موتورز» (Mitsubishi Motors) یک شرکت چند ملیتی در ژاپن است که در سال 1870 توسط «یاتارو ایواساکی» (Yataro Iwasaki) در شهر «توکیو» پایه ریزی گردید. لغت میتسوبیشی از دو کلمه تشکیل شده است، «میتسو» به معنای سه و «بیشی» به معنی لوزی؛ که کل عبارت در زبان ژاپنی مفهوم «سه لوزی» یا «سه الماس» را می‌رساند. میتسوبیشی با این آرم می‌خواهد به مشتریان بفهماند که خودروهای تولیدی کمپانی، مثل یک الماس با ارزش هستند. در ابتدا این کمپانی در زمینه تولید کشتی فعالیت می‌کرد که علامت سه پره آن نشانه پره عقب کشتی بود. البته شکل اولیه این لوگو از ترکیب علامتهای سه برگ شاه بلوط، نشان «خاندان توسا» (Tusa Clan) و سه لوزی بر روی هم، نشان خانوادگی «ایواساکی» تشکیل می‌شده است. گروه میتسوبیشی علاوه بر صنعت خودرو، در صنایع متعددی از قبیل ساختمانی، هوانوردی، کشتیرانی، نفت و گاز، فولاد، شیمیایی، معدنی، غذایی، مخابرات، الکترونیک، بیمه و صنایع سنگین فعالیت می‌کند.


روور:

روور

کمپانی «روور» (Rover) یک شرکت خودروسازی انگلیسی است که در سال 1904 توسط «جان کمپ استارلی» (John Kemp Starley) در شهر لانگ‌بریج منطقه بیرمنگام تاسیس شده است که قبل از آن از 1878 به تولید انواع دوچرخه اشتغال داشت. این شرکت از همان زمان به عنوان قلب صنعت بریتانیا محسوب می‌شده است. البته این کمپانی در سال 2005 ورشکست گردید و توسط یک کمپانی چینی خریداری گردید که در حال حاضر خودروهای MG را تولید می‌نماید. روور ها یا Rovers گروهی از دزدان دریایی شبیه وایکینگ ها بوده‌اند که در دریاها سرگردان بوده‌اند و و از همین رو کشتی وایکینگ ها همواره به اشکال گوناگون در لوگوی کمپانی روور وجود داشته است.


اشکودا:
اشکودا
کمپانی خودروسازی «اشکودا» (Škoda) در سال 1895 در شهر «ملادا بولسلاو» (Mladá Boleslav) کشور چکسلواکی تاسیس شد و در حال حاضر از شرکتهای زیرمجموعه گروه خودروسازی «فولکس واگن» می‌باشد. این کمپانی در کشورهای اسلوواکی، آلمان، هند و لهستان دارای کارخانه می‌باشد و بزرگترین خودروساز در مرکز اروپاست. لوگوی اشکودا شبیه به یک تیر یا پیکان بالدار است که در سال 1926 به رنگ آبی طراحی گردید. در دهه 90 میلادی این علامت از رنگ آبی به رنگ سبز تغییر یافت و نام کمپانی در حلقه ای سیاه رنگ به دور علامت قرار گرفت. در سال 2011 حلقه سیاه دور لوگوی اشکودا حذف گردید و نوار نازک نقره ای جای آن را گرفت. رنگ سبز در این علامت، به معنی محافظت از محیط زیست و کاربرد مواد اقتصادی در محصولات می‌باشد و پیکان بالدار مفاهیمی مانند حرکت و پیشرفت و همچنین نوآوری را می‌رساند. این علامت به صورت کلی، مفهوم سرعت را به مخاطب القاء می‌کند.


 سوبارو:
سوبارو 
«سوبارو» (Subaru) اولین کارخانه تولید خودرو در ژاپن است که در حال حاضر شاخه تولید خودروی «صنایع سنگین فوجی» (FHI) می‌باشد. این مجموعه صنعتی در سال 1953 توسط «کنجی کیتا» (Kenji Kita) در شهر «شینجوکو» (Shinjuku) تأسیس شد و اولین خودروی سوبارو یک سال بعد به تولید رسید. لوگوی سوبارو گروه شش تایی ستارگان «خوشه پروین» در صور فلکی است که در زبان ژاپنی به نام «موتسوباروشی» (Mutsubarushi) نیز خوانده می‌شود که نام سوبارو نیز از همین عبارت اقتباس شده است. از طرفی کلمه سوبارو در زبان ژاپنی، مفهوم «حکومت کردن» و «ادغام کردن» می‌دهد. همچنین این علامت «شش ستاره» اشاره به مجموعه FHI و پنج شرکتی دارد که پس از ادغام، تشکیل «صنایع سنگین فوجی» را داده‌اند. اخیراً کمپانی تویوتا حدود 17 درصد از سهام این گروه عظیم صنعتی را خریداری نموده است.


تویوتا:

تویوتا
کمپانی «تویوتا» (Toyota) در سال 1937 در شهر «آیچی» (Aichi) ژاپن توسط «کی ایچیرو تویودا» (Kiichiro Toyoda) تاسیس گردید و در حال حاضر به عنوان سومین خودروساز بزرگ جهان فعالیت می‌کند. در حال حاضر برندهای خودروساز بزرگی مانند «لکسوس»، «دایهاتسو»، «ایسوزو»، «اسکیون» و «هینو موتورز» تحت مالکیت این کمپانی عظیم هستند. محصولات «تویوتا» در بیشتر از بیست کشور جهان به صورت همزمان تولید می‌گردند و در حال حاضر خودروهای تولیدی این کمپانی، مظهر کیفیت و اقتصادی بودن هستند. لوگوی فعلی تویوتا در واقع سه بیضی درون یکدیگر است که نشان‌دهنده قلب مشتری، قلب تولید و قلب پیشرفت فنی و توسعه می‌باشد. بیضی‌های موازی در این لوگو در فرهنگ مردم ژاپن به معنی اعتماد به مشتریان و جلب رضایت آنان است. از طرفی، حرف T اول کلمه «تویوتا» نیز در این لوگو قابل تشخیص می‌باشد.
 

 favorite_border 15
loyalty 

دوستان عزیز آرم فعلی ایران خودرو کله اسب توسط اینجانب رامین محمودنژاد کارشناس طراحی صنعتی مرکز تحقیقات ایران خودرو در سال 1378 طراحی شده است و در لیست کارهای استاد ممیز نیست. مدارک و مستندات هم موجود است.دوستان عزیز آرم فعلی ایران خودرو کله اسب توسط اینجانب رامین محمودنژاد کارشناس طراحی صنعتی مرکز تحقیقات ایران خودرو در سال 1378 طراحی شده است و در لیست کارهای استاد ممیز نیست . مدارک و مستندات هم موجود است .پشماممم...بسیار مطلب خوبی بود. ممنون


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade چری برند متفاوت چینی
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade فیلم بررسی دیگنیتی پرایم گروه بهمن
grade احتمال حذف نام رنو برای همیشه پس از ورشکستگی
grade بی ام و سری 4 مدل 2021، نسل جدید سری 4 محبوب باوارایی ها
grade تکامل لوگو بی‌ ام‌ و در طول تاریخ
grade هیوندای سانتافه مدل 2021، فیس لیفتی برای شاسی بلند محبوب کره ای
grade ساینا اس توسط سایپا معرفی شد
grade پراید، داستانی تکراری در صنعت خودروسازی ایران
grade مازراتی لوانته تروفئو ناویتک، سریعترین شاسی بلند دنیا
grade آکورا TLX مدل 2021، زنگ خطر برای رقبای آلمانی
grade جی ام سی S350، محصول میلیاردی جدید ریگان خودرو
grade آئودی S4 مدل 2020، سدان اسپرت همه چیز تمام آلمانی
grade وقتی به جای نیسان با کارکرد یک میلیون مایل بهت نیسان صفر مجانی میدن!
grade مقایسه لیفان ایکس 70، چری تیگو 5 و هاوال H2
grade کراس جدید سایپا رونمایی شد
grade تا اینجای فصل 2020 فرمول یک چه گذشته است!
grade تویوتا سینا مدل 2021، مینی ون هیبریدی جدید تویوتا
grade مسابقات فرمول 1 گرندپری انگلستان (سیلواستون 2020)
grade مقایسه لیفان X60 اتوماتیک و چانگان CS35 اتوماتیک
grade فورد برانکو شاه شاهان آفرود مدل 2021 معرفی شد
grade مشخصات پژو 208 مدل 2020
grade بررسی اجمالی دانگ فنگ SX6
grade نسل جدید نیسان ماکسیما تمام الکتریکی خواهد بود
grade تویوتا هایلوکس مدل 2021، مدل جدید پیکاپ تویوتا با چهره ای تازه
grade خودرو برلیانس H330 به خط تولید شرکت سایپا بازگشت
grade مشخصات جنسیس G80 مدل 2021، نسل سوم سدان لوکس کره ای
grade تویوتا یاریس کراس مدل 2021 با پیشرانه هیبریدی معرفی شد
grade چانگان یونی تی مدل 2020، کراس اوور مدرن و جذاب چینی
grade چرا هیوندای توسان 2020 نخریم؟
grade بوگاتی چنتودیچی، هدیه گران قیمت رونالدو به خودش
grade جیپ گلادیاتور 6x6 مدل 2020، هیولا شش چرخ جیپ
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade مشخصات پژو 2008 مدل 2020
grade لامبورگینی سیان رودستر، سریعترین خودرو کروک هیبریدی جهان
grade دوج چارجر SRT هلکت Redeye، قدرتمندترین سدان جهان
grade مشخصات رولزرویس کولینان کوست لاین منصوری
grade دوج دورانگو SRT هلکت مدل 2021، قدرتمندترین شاسی بلند کارخانه‌ای دنیا متولد شد
grade مهمترین خودروهای تاریخ
grade فراری 360 مادنا لیموزین، سریعترین لیموزین جهان
grade تاریخچه بوگاتی ویرون
grade بررسی پرفروش ترین مدل نیسان در اروپا؛ نیسان قشقایی 2018
grade 8 خودرو اسپرت کلاسیک گران‌‌ قیمت تاریخ
grade مقایسه وانت آریسان و تندر پیکاپ
grade از هد آپ و دوربین در کلاه ایمنی، تا تمام تکنولوژی های موتورسیکلت ‌های بی ام و
grade بی‌ام‌و کانسپت i4، رقیب جدید تسلا از سوی باوارایی ها
grade به کارواش رفتن شورولت کوروت استینگری مدل 1967 پس از 33 سال
grade رم TRX 1500 مدل 2021، قدرتمندترین پیکاپ جهان
grade نسل چهارم رنجرور، مهمانی آشنا از بریتانیا
grade چرا خودروها از فرمان برقی استفاده می کنند؟
grade نیسان آریا مدل 2022، شاسی بلند الکتریکی جدید نیسان
grade دوج چلنجر SRT سوپر استاک سریعترین خودرو عضلانی در دنیا
grade بهترین لامپ های خودرو
grade تسلا رودستر سافاری با طراحی آخر الزمانی
grade 8 خودرویی که شرکت های سازنده خود را از ورشکستگی نجات دادند
grade نادر ترین خودروهای عضلانی آمریکایی کدامند؟
grade کیا تلوراید بهترین خودرو سال 2020 شد
grade عوارض جدید آزادراه تهران-قم و کرج-قزوین
grade بهترین خودروهای کوپه های 2020
grade هیوندای النترا تیپ N Line مدل 2021، سدان جدید هیوندای
grade مرسدس بنز AMG جی 63 Inkas، شاسی بلند لوکس ضد گلوگه
grade مشخصات فنی و امکانات ساینا آپشنال مشخص شد
grade همه چیز درباره کوییک GR محصول جدید سایپا
grade مسابقات فرمول یک گرندپری اسپانیا (بارسلونا 2020)
grade تجربه رانندگی با وانت تویوتا تاکوما تی آر دی
grade فرمول یک 'سبز' می‌شود؟
grade تست رانندگی مرسدس بنز یونیماگ یو 4000
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade جدول نرخ جرایم رانندگی در سال 99 + کد تخلف
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تویوتا لونار کروزر، خودرو ماه پیما تویوتا
grade S-A1 تاکسی هوایی هیوندای اوبر
grade مزایای استفاده از فرمان برقی در خودروها
grade مفهوم فیس لیفت در خودروسازان ایران و جهان
grade نوآوری ‌های دنیای موتورسیکلت ‌ها
grade نوآوری های خودروهای کاروان یا کمپر ون
grade مقایسه کامل گیربکس اتوماتیک با CVT
grade قیمت رپورتاژ آگهی درمقایسه با سایر روش های سئو سایت و تبلیغات آنلاین
grade علت ترکیدن تایر حین رانندگی چیست؟
grade سیستم هشدار دهنده‌ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو
grade فرق اسب بخار با کیلو وات در خودروهای برقی
grade معرفی نمایندگی زیرووات، آاگ و کنوود
grade مراحل ساخت یک پیست مسابقه اتومبیلرانی
grade همه چیز در مورد آیرودینامیک خودرو
grade سیر تا پیاز موتورهای TGDI
grade معرفی انواع ترموستات خودرو همراه با توضیح عملکرد آن ها
grade همه چیز در مورد اسب بخار در دنیای خودرو
grade رانا پلاس جدید رو نبینی از کفت رفته! + فیلم
grade نحوه عملکرد دوربین‌های چراغ راهنما
grade لاستیک جدید را روی چرخ عقب بندازیم یا جلو؟
grade لامبورگینی و شیائومی خودروی کارتینگ الکتریکی می‌سازند
grade دانگ فنگ ix5 (دیگنیتی)، شاسی بلند جدید چینی بهمن موتور
grade موتورسیکلت های سری S1000 بی‌ام‌‌و
grade آموزش شستن کفپوش خودرو
grade مشخصات لیفان ایکس 70، محصول احتمالی خودروسازان بم
grade خودروهایی که در سال 99 مشمول انجام معاینه فنی هستند
grade لامبورگینی، خلق یک اثر هنری از فولاد سخت!
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade مقایسه سه خودروی شاسی بلند جمع و جور چینی: هایما اس 7، جک اس 5 و تیگو 5 اسپرت
grade چگونه بفهمیم عمر باتری خودرو رو به اتمام است؟
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade بهتر است با بنزین انتهای باک حرکت نکنیم
grade جایگزین خودرو MG360 به مشتریان این محصول اعلام شد
grade تاریخچه شرکت خودروسازی بی ام و
grade جک ایکس 7 مدل 2020، بزودی در بازار ایران
grade مقایسه برلیانس c3 کراس، ساندرو استپ وی و دانگ فنگ اچ 30 کراس
grade یاماها YZ450F؛ موتورسیکلتی با قابلیت تنظیم فنی از روی گوشی تلفن
grade لوازم یدکی پژو چقدر گران شده است؟
grade نسل جدید ال نود، داچیا لوگان 2021 رونمایی شد
grade 10 خودرو پرفروش تاریخ
grade مشخصات کیا ریو سایپا و سرنوشت آن در ایران
grade قابل اعتماد ترین شاسی بلندهای مدل 2020 کدامند؟
grade از روشن نشدن تارا تا خفن بودن پژو 206
grade ایرانخودرو ‌قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک را اعلام کرد
grade پیوند خودروسازان و قطعه سازان
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade احتمال حضور جک A5 زیباترین سدان JAC در ایران
grade مقایسه کیا اپتیما 2017 با رنو تالیسمان 2017
grade کمپانی سونی با معرفی خودروی ویژن اس به جمع خودروسازان پیوست
grade مقایسه دو برادر: هیوندای سوناتا 2019 و کیا اپتیما 2019
grade جنرال موتورز هامر مدل 2022، بازگشت پادشاه با 1000 اسب بخار
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو به پایان رسید + جدول اعلام
grade مکانیزم عملکرد سیستم تعلیق در خودرو
grade مشخصات فنی و آپشن های رفاهی تارا محصول جدید ایران خودرو K132
grade تسلا مدل اس فیس لیفت 2021 معرفی شد
grade خودروسازان در بازی مافیا
grade آئودی آر اس کیو 8 RS Q8، تلفیقی از هنر و تکنولوژی
grade تشریح جزئیات طرح پلاک سوم خودروها
grade پژو 207 پانوراما با یک موتور جدید به بازار می‌آید
grade کراس اوور زوتی T600 رقیبی برای هاوال h2 ، چری تیگو 5 ، جک اس 5 و هایما اس 7
grade زمان پیش فروش سایپا شاهین اعلام شد
grade بی ام و M5 کامپتیشن مدل 2021 معرفی شد
grade تویوتا ونزا مدل 2021، بازگشت کراس‌اوور تویوتا با پیشرانه هیبریدی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - 21 اسفند 98
grade زمان برگزاری مسابقات فرمول یک به وقت تهران + جزئیات پیست سیلوراستون 2020
grade پیش فروش جدید سایپا بدون سود مشارکت و سود انصراف!
grade چری آریزو استار، کانسپت جذاب چینی
grade اطلاعیه جدید ایران‌خودرو و سایپا در خصوص فرآیند قرعه‌کشی
grade با پادشاه جدید سرعت جهان آشنا شوید، SSC تواتارا
grade با 300 میلیون چه خودرو چینی بخریم؟!
grade توسعه خدمات الکترونیک خودرو
grade شرایط جدید فروش جک S5 و S3 اعلام شد
grade امسال هیچ خودرویی با استاندارد یورو 4، پلاک گذاری نمی‌شود
grade الزام استاندارد یورو 5 به پایان سال 99 موکول شود
grade فورد F-150 مدل 2021، نسل جدید پر فروش ترین پیکاپ تاریخ
grade فیلم بررسی داچیا لوگان مدل 2021
grade مشخصات فنی هیوندای النترا مدل 2021 با پیشرانه هیبریدی
grade میتسوبیشی GC-PHEV کانسپت، نسل آینده خودروهای کراس اوور
grade اعلام زمان پیش فروش و عرضه خودروی شاهین
grade شرایط فروش جدید جک اس 5 اتوماتیک ویژه مرداد 99
grade ماجرای پیرزنی که 700 تا پورشه را مثل نخود و لوبیا وارد کرد + فیلم
grade واکنش مدیرعامل ولوو به بنز مایلر زرد
grade مرسدس بنز S کلاس مدل 2021، تعریف نوین لوکس بودن
grade مشخصات اولیه پروژه K132 ایران خودرو مشخص شد
grade فروش اینترنتی محصولات کرمان موتور برای مقابله با کرونا
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade فولکس واگن Touareg R
grade پورشه ماکان اس 2019
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade بهترین گیج های باد لاستیک در سال 2020
grade چری برند متفاوت چینی
grade آش جدید گروه بهمن برای مشتریان
grade معروفترین کلکسیونرهای خودرو در دنیا
grade دستورالعمل قیمتی 8 خودروی دیگر ایران خودرو ابلاغ شد
grade قیمت جدید خودرو کوییک R - فروردین 99
grade مازراتی MC20 مدل 2021، قدرتمندترین خودرو شش سیلندر دنیا
grade خودرو صفر فقط باید 10 درصد بالای قیمت کارخانه فروخته شود
grade پلیس پیگیر اعتبار وکالتنامه‌های فروش خودرو
grade همه چیز در مورد Jetour، برند لوکس چری
grade 6 خودروی جذاب سال 2020
grade خودروی کلاس A ایران خودرو بهمن ماه معرفی می‌شود
grade مشخصات کیا سلتوس 2021
grade احتمال اجرای طرح ترافیک در تهران پس از شب‌های قدر
grade لکسوس IS مدل 2021 معرفی شد
grade طرح تبدیل حواله محصولات ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 99
grade لوگوی جدید هیوندای برای پیشگیری از کرونا
grade فقط 16 روز تا پایان مهلت ترخیص خودروهای دپو شده
grade قیمت جدید 8 محصول شرکت ایران خودرو منتشر شد
grade کیا سورنتو مدل 2021، تحولی نوین برای شاسی بلند محبوب کره ای
grade با تصویب مجلس؛ واحد پول ایران تومان خواهد شد
grade رندرهای جدید از نسل جدید هیوندای توسان منتشر شد
grade فیلم مشخصات هامر الکتریکی جدید
grade گلایه مردم از شرط عدم پلاک فعال در خانواده
grade کمپین اینستاگرامی کرمان موتور با حضور پیکاپ جک T8
grade خودروی جدید ایران خودرو K132 به نمایش گذاشته شد
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade مهلت 3ماهه خریداران خودروی صفرکیلومتر برای فعال کردن گارانتی
grade مشخصات خودرو تمام برقی EK1 جدید ترین محصول کارمانیا
grade جزئیات تکمیلی طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو
grade آغاز پیش‌فروش خودرو با تحویل یک‌ساله
grade توليد نخستين گيربكس شش سرعته دستی و اتوماتيک ايرانی
grade بهترین محصولات مرسدس بنز در دهه گذشته
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 20 شهریور 99
grade لامبورگینی SC20 مدل 2021، موشک بدون سقف لامبورگینی
grade دستورالعمل قیمت‌گذاری 5 محصول جدید ایران خودرو ابلاغ شد
grade قیمت رسمی پژو 207 پانوراما مشخص شد
grade شرایط و محصولات پیش فروش یکساله ایران خودرو اعلام شد
grade هنسی ونوم اف 5 مدل 2021، ابرخودرو 1800 اسب بخاری آمریکایی
grade میتسوبیشی میراژ G4 مدل 2017
grade توقف تولید 405 از اواخر خرداد/ حذف ستادهای ترخیص خودرو در آینده نزدیک
grade جنگ ستارگان خودروهای داخلی
grade افزایش حق بیمه خودرو در سال 99 چقدر خواهد بود؟
grade پر شتاب ترین پیکاپ های دنیا در سال 2020
grade رندرهایی از نسل جدید بی‌ام‌و E24 سری 6 منتشر شد
grade جزئیات کامل از نحوه و شرایط ثبت نام خودرو در سال 99
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade امکانات و مشخصات فنی جک T8 کرمان موتور مشخص شد
grade جشن 50 سالگی پنج نسل سری XJ جگوار
grade کرونا تولید چه خودروهایی را در جهان متوقف کرد؟
grade گشت و گذاری جذاب در منصوری
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا اطلاع ثانوی ادامه دارد
grade نیسان GT-R50 به صورت محدود به فروش خواهد رسید
grade رعایت معیارهای فنی برای تسهیل در رفت و آمد شهروندان
grade قیمت‌گذاری بازار خودرو، نهایی نشده است
grade مهلت واریز وجه خودروهای پیش فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade جنسیس جی وی 70 مدل 2022، رقیب جدید شاسی بلندهای لوکس آلمانی
grade خداحافظی کیا با نام اپتیما
grade مراکز تعویض پلاک آغاز به کار کردند
grade اعلام قیمت جدید کارخانه ای برخی از محصولات سایپا - تیر 99
grade مرسدس بنز AMG جی تی Black Series مدل 2021، هیولای جدید بنز وارد می شود
grade فروش و عرضه خودرو معطل قیمت
grade بوگاتی بولاید معرفی شد، ابرخودرو مسابقه ای 1825 اسب بخاری
grade قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز دوشنبه 10 شهریور 99 + جدول
grade زمان واریز سهمیه بنزین مرداد 99 اعلام شد
grade مرسدس بنز میباخ اس کلاس مدل 2021، نهایت لوکس بودن یک خودرو
grade 87 سال خاطره با جلوپنجره افسانه ای بی‌ ام‌ و
grade صعودی شدن دوباره قیمت‌ها در بازار خودرو
grade 13 تکنولوژی جدید و جذاب صنعت خودرو
grade 10 خودرو پر سرعت دنیا
grade جانشین پراید از آلمان می‌آید؟ | نسل جدید مرسدس بنز اس کلاس هیبرید 2021
grade طرح فروش خودرو جدید K132 شرکت ایران خودرو منتشر شد - تیر 99
grade ولوو XC90 ضدگلوله
grade تست سواری موتورسیکلت هوندا CBR1000RR مدل 2017 در کشور پرتغال
grade تولید اولین بی ‌ام ‌و هیدروژنی
grade جزئیات فروش فوق‌العاده ایران خودرو مشخص شد
grade پژو 508 PSE مدل 2021، قدرتمندترین خودرو جاده ای تاریخ پژو
grade لوگوی جدید نیسان رونمایی شد
grade 3 روش فروش خودرو مصوب شد
grade مشخصات انواع تیپ‌های خودرو شاهین منتشر شد
grade نمایشگاه خودرو پاریس هم قربانی ویروس کرونا شد
grade سهمیه بنزین نوروزی پس از شکست کرونا واریز می‌شود
grade بزرگترین اتفاقات صنعت خودرو در سال 2020
grade واردات خودرو در سال 99 منتفی شد
grade هیوندای ولستر و ولستر N مدل 2019
grade کلاهبرداری دلالان در فروش خودروهای هیبریدی
grade تمامی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا مشمول قیمت‌گذاری شد + فرمول
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق ‌العاده
grade سرکش شدن مجدد قیمت خودرو در بازار
grade تعویض پلاک خودروها زوج و فرد می‌شود
grade بالاخره پایان نیسان آبی فرا رسید
grade محبوب ترین رنگ خودرو در بین مردم دنیا
grade نسخه کاغذی بیمه ‌نامه شخص ثالث حذف شد
grade اقدام اینستاگرامی مرسدس بنز و بی ام و علیه تبعیض نژادی
grade شرایط تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اردیبهشت 99
grade نیسان وانت با موتور جدید می آید؟
grade قرعه‌کشی، تقاضای خاموش را بیدار کرد
grade معرفی دو خودروی پرنده
grade خودنمایی بوگاتی با خاص ترین خط تولید دنیا به قیمت 38.6 میلیون دلار
grade استلانتیس، نام جدیدترین ابرخودروساز جهان
grade محدودیت پرداخت وجه برندگان قرعه کشی خودرو
grade لیست محصولات قابل عرضه ایران خودرو آب رفت!
grade آغاز جریمه خودروهای بدون معاینه فنی از 16 اردیبهشت ماه
grade مهلت اعلام خسارت خودرو به بیمه به 20 روز افزایش یافت
grade 4 شرط جدید ایران خودرو در طرح جدید پیش فروش یکساله
grade دلایل واریز 50 درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه
grade نسل جدید هوندا سیویک سال آینده معرفی خواهد شد
grade محدودیت مراجع نظارتی برای ورود به بازار خودرو
grade مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136
grade خودروی ال90 ایرانی تولید می‌شود
grade کاربرد آلومینیوم به جای فولاد در فورد F-150
grade قیمت جدید انواع لاستیک خارجی در بازار 29 شهریور 99
grade پژو 207 پانوراما قیمت خورد
grade فیلم بررسی پژو 508 PSE قدرتمندترین خودرو جاده ای تاریخ پژو
grade رنو قاجار؛ شاهزاده قاجاری اصیل
grade بی ام و iX مدل 2022، پرچمدار الکتریکی باوارایی ها رونمایی شد
grade جریمه پرتاب زباله از خودرو و شست‌وشوی در کنار معابر
grade لامبورگینی هوراکان STO مدل 2021، خشمگین ترین نسخه هوراکان
grade تعویق دوباره استاندارد یورو 5 خودروهای داخلی
grade نسل آینده توسان، هیوندای اینترادو کانسپت
grade تبدیل طرح فروش فوری خودرو به نسبتا فوری!
grade توقیف خودروهای بالای 1 میلیون تومان جریمه
grade تکلیف سهمیه بنزین 6 ماهه چه می شود؟
grade ماجرای فراری ترامپ و مهریه ملانیا
grade فایل افزایش قیمت خودرو باز شد
grade سهمیه سوخت وانت بارها کاهش یافت
grade آغاز فصلی جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
grade همکاری مشترک خودروسازان با شرکت‌های سازنده ساعت
grade مرکز تعویض پلاک قم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
grade افت شدید معاملات خودرو
grade مقصر آلودگی هوا مازوت یا اگزوز خاور ؟
grade کدام خودروها از گمرک ترخیص می‌شوند؟
grade فراری SF90 اسپایدر مدل 2021، ابرخودرو بدون سقف ایتالیایی
grade مقر اصلی نمایشگاه خودرو نیویورک به بیمارستان تبدیل خواهد شد
grade فیلم بررسی شاسی بلند جنسیس GV70
grade محصولات ایران خودرو 10 درصد و سایپا 23 درصد گران شد
grade مجلس آماده رسیدگی به تخلفات خودروسازان
grade پلستار پرسپت، کانسپتی از آینده محصولات برقی ولوو
grade عرضه 43 هزار خودرو به بازار طی هفته‌های آینده
grade سانگ یانگ به دنبال خریدار جدید
grade شماره‌گذاری خودروها اینترنتی شد
grade شرط جدید کمیته خودرو برای ثبت‌نام در فروش‌های فوق‌العاده
grade برنامه فروش ایران‌خودرو براساس مصوب ستاد تنظیم بازار
grade برابوس راکت 900، موشک 900 اسب بخاری برابوس
grade جریمه ورود به منطقه طرح ترافیک 5 برابر می‌شود
grade بهترین چراغ قوه های مخصوص خودرو
grade کادیلاک لایریک مدل 2023، محصول الکتریکی کادیلاک از آینده
grade سریعترین شاسی بلند های دنیا در سال 2020
grade اعلام قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی
grade فیلم بررسی فولکس واگن گلف آر مدل 2022 قدرتمند‌ترین گلف تاریخ
grade تاثیر واردات خودرو بر بازار
grade بررسی VIN خودروهای وارداتی برای ترخیص الزامی است
grade شرایط تبدیل محصولات ایران خودرو به سایر محصولات - اردیبهشت 99
grade احتمال ریزش قیمت کدام خودروها وجود دارد؟
grade خودرو در مسیر کاهش قیمت قرار گرفت
grade ثبت نام 1.5 میلیون نفر در پیش فروش ایران خودرو
grade جدیدترین گزارش کیفیت خودروهای داخلی/ تولید خودروهای پرتیراژ با سطح کیفی 3 ستاره
grade شیوه تعیین قیمت متعارف خودرو اعلام شد
grade واکنش دولت به پیشنهاد واردات خودرو
grade سوار کردن 3 مسافر در عقب تاکسی‌ها ممنوع شد
grade مورگان آئرو 8، لوکس بودن به سبک انگلیسی ها
grade برندگان قرعه‌کشی خودرو، فروشنده شدند
grade اختلاف سازمان حمایت و شورای رقابت بر سر قیمت خودرو
grade نوآوری دنیای دوچرخه های الکتریکی
grade مقایسه دو خودروی کراس اوور اسپرت لوکس؛ بی ام و X3 و ولوو XC60
grade فعلا قیمت‌های اعلام شده در بازار خودرو بی‌اعتبار است
grade بررسی کلی محصولات کیا، معایب و مزایای مشترک
grade رضوانی هرکول 6x6 مدل 2020، هرکول ایرانی وارد می شود
grade باکیفیت و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی معرفی شدند
grade بی وای دی هان EV آماده رقابت با تسلا
grade واکسهال وی.ایکس.آر 8، ترکیبی از سه مدل شورولت
grade بازار خودرو تهران تعطیل است
grade امشب سهمیه بنزین خودرو‌ها واریز می‌شود + جزئیات
grade مقایسه شورولت کامارو اس‌ اس مدل 1971 با مدل 2014
grade ثبت‌نام واردات کامیون‌های دست دوم از 3 خرداد آغاز می‌شود
grade بیمه نامه شخص ثالث از امروز بدون حضور مالک خودرو صادر می‌شود
grade خودرو الکتریکی کیا سال 2021 از راه می‌رسد
grade بازگشایی کارخانه‌های مرسدس بنز در بحبوحه کرونا!
grade مراجعه حضوری به سازمان فروش سایپا فعلا ممنوع
grade اعلام پیش فروش خودروی K132 بزودی/ تحویل از بهمن 99
grade خبر بد برای دوست داران فورد برانکو !
grade افق نه چندان روشن خودروسازی کشور در سال 99
grade تیوولی‌های 553 میلیونی
grade اعتبار سهمیه‌های طرح ترافیک به دلیل شیوع کرونا تمدید شد
grade ضد عفونی کردن پمپ بنزین‌ها آغاز شد
grade ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو آغاز شد
grade کوچولوی زیبا و چابک؛ کیا ریو 2017
grade پارکینگ‌ها از پذیرش خودرو بدون پلاک محروم شدند
grade شروط پیش فروش خودرو؛ بی ماشینی شرط ثبت نام ماشین
grade ورود قطب سوم خودروسازی؟
grade خودروسازان کشور سال جدید را با افت تولید شروع کردند
grade فیلم بررسی مرسدس بنز میباخ اس کلاس 2021
grade دستورالعمل قیمت گذاری خودرو بازنگری می‌شود
grade چه خودروهایی فقط تا مردادماه سهمیه بنزین دریافت می‌کنند؟
grade تولید پراید 111 به پایان رسید
grade طرح تبدیل تعهدات معوق خانواده رنو شرکت سایپا به کوییک R
grade هیچ خودروی جدیدی ثبت سفارش نمی‌شود
grade نگهداری خودروی صفر ممنوع
grade زمان دقیق خداحافظی با پراید مشخص شد
grade فراری F42، کانسپتی جذاب برای نسخه مدرن فراری F40
grade قرعه کشی محصولات سایپا روز یکشنبه انجام خواهد شد
grade تداوم تولید خودروهای ناقص
grade شوک نرخ مصوب به بازار خودرو
grade خودروهای وارداتی در سال 99 ارزان نخواهند شد
grade ساعت بوگاتی با قیمتی عجیب معرفی شد!
grade گرانی خودرو در بازار، بهانه خودروسازان برای افزایش قیمت
grade سازمان بازرسی، افزایش قیمت خودروها را مشروط کرد
grade طرح تبدیل حواله‌های خودرو دنا به پارس TU5
grade سیتروئن که بود؟
grade طرح تبدیل تعهدات معوق خودرو اچ سی کراس - مرداد 99
grade خودروهای رنو پلاک نمی‌شوند
grade پاجرو در آستانه پیوستن به تاریخ
grade قیمت جدید تمامی لاستیک های خودرو سواری ساخت کره
grade کرونا نمایشگاه خودرو دیترویت 2020 را نیز لغو کرد
grade احتمال افزایش سطح ذخیره بنزین در کارت های سوخت
grade سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت افزایش یافت
grade جزئیات رزرو صندلی اتوبوس دربستی در تهران + جدول قیمت‌
grade موتورسیکلت بی ام و با طرح وسپا معرفی شد
grade Laffite X-Road؛ اولین خودروی سوپراسپرت آفرود همه جا رو
grade منتظر سهمیه بنزین تابستان باشیم؟
grade شارژ قیمت خودرو از چهار منبع
grade تعلل دو ماهه برای صدور کارت سوخت توجیهی ندارد
grade بهانه تراشی خودروسازان برای عدم ارتقای استاندارد خودروها
grade چگونگی محاسبه حق بیمه و بیمه شخص ثالث
grade مک لارن سابر (Sabre)، قدرتمندترین محصول غیر هیبریدی تاریخ مک لارن
grade کاهش 41 درصدی مراجعه به مراکز شماره‌گذاری
grade پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا
grade سرنوشت خودروهای حذفی در فروردین
grade طرح تبدیل حواله خودرو وانت آریسان به سایر محصولات
grade اقدام عجیب ولوو در محدود کردن سرعت محصولات جدید خود
grade خودروسازی کشور تا 20 فروردین تعطیل خواهد بود
grade لغو قیمت‌گذاری برای بازار
grade فروش فوق العاده ایران خودرو با عرضه رانا پلاس و سورن پلاس
grade وزیر صمت برکنار شد
grade شرایط جدید فروش 9 محصول سایپا اعلام شد
grade کرونا تولید ایران خودرو را متوقف کرد
grade شماره گذاری آزمایشی خودروها ازطریق اینترنت از هفته آتی
grade سقف پرداخت خسارت بدون کروکی در تصادفات مشخص شد
grade تاریخ عرضه تسلا رودستر تاخیر خورد
grade فرمانروای سرکوب قیمت خودرو کیست؟
grade آغاز مرحله دوم طرح فروش فوق العاده ایران خودرو با عرضه پنج محصول پر متقاضی از امروز
grade فردا، قیمت جدید خودروهای داخلی به خودروسازان ابلاغ می‌شود
grade برخلاف وعده شورای رقابت قیمت رسمی خودروها اعلام نشد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو اعلام شد - 29 آبان 99
grade لزوم عدم تحویل خودرو بدون پلاک انتظامی به مشتری
grade فروش فوری خودروسازان در سال 99 آغاز می‌شود
grade شرایط جدید فروش فوری پنج محصول ایران خودرو اعلام شد
grade پارس خودرو محصول جدید کوییک آر پلاس را رونمایی کرد
grade طرح تبدیل حواله محصولات ایران خودرو به سایر محصولات - شهریور 99
grade خودرو خودران اپل چگونه خواهد بود؟ + فیلم
grade نوبت ‌دهی اینترنتی تعویض پلاک در سراسر کشور از اوایل پاییز
grade هوندا کارخانه خود در ووهان چین را بازگشایی کرد
grade سهمیه بنزین نوروز به تابستان می‌رسد؟
grade هشدار جدی برای بازگشت خودروهای ناقص
grade انحرافات دومینوی فروش خودرو
grade هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو
grade کرونا برگزاری نمایشگاه خودرو نیویورک 2020 را تا تابستان به تعویق انداخت
grade ساعت بوگاتی شیرون سوپر اسپرت با قیمتی عجیب رونمایی شد
grade آغاز فعالیت مراکز شماره‌گذاری خودرو به صورت زوج و فرد
grade برای واردات خودرو گلنار به دلت نمال!
grade خودرو رانا پلاس از مهرماه امسال به بازار می‌آید
grade انجمن خودروسازان خواستار اعلام قیمت‌های جدید خودرو شد
grade محرومیت 3 ساله در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط
grade رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور:اتخاذ راهكار موقت برای خودروهای فاقد استانداردهای تکمیلی و زيست محيطی
grade تولید بی ام و i8 برای همیشه متوقف شد
grade باید در زمینه ضوابط واردات خودرو تجدید نظر کنیم
grade تسلا مدل اس و پورشه تایکان در میان پر شتاب ترین خودروهای دنیا
grade شاسی بلند الکتریکی Maple 30x، محصول برقی چینی
grade کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار/ فرمول 10درصد بالاتر از قیمت مصوب هنوز انجام نمی‌شود
grade آغاز تولید ایران خودرو پس از تعطیلات بهاره
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - آبان 99
grade بازنگری فرمول دستورالعمل قیمت گذاری خودرو تکذیب شد
grade مصوبه‌ای جدید برای پلاک کردن خودرو
grade معاملات خودرو تقریبا به صفر رسید
grade فروش تویوتا راو4 از 10 میلیون دستگاه گذشت
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا + جدول
grade قیمت‌گذاری جدید خودرو بی‌نتیجه ماند
grade طرح جدید مجلس برای ساماندهی بازار خودرو
grade بازار داغ دلالی
grade هشدار ناجا به خریداران خودرو با پلاک گذر موقت
grade قیمت گذاری دنا پلاس توربو اتوماتیک در آستانه تصویب
grade ضرر 145 میلیون دلاری استون مارتین از ویروس کرونا
grade طرح های ترافیکی تهران تا اطلاع ثانوی اجرا نمی شود
grade فیلم بررسی رضوانی هرکول پیکاپ 6×6
grade فروش خودروهای هیبریدی تویوتا از 15 میلیون دستگاه گذشت
grade حادثه اتمی فوکوشیما و نمایشگاه متروکه خودروهای کلاسیک ارزشمند!
grade موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد
grade فولکس واگن گلف آر مدل 2022، قدرتمندترین گلف تاریخ
grade کاهش ماهانه 20 درصدی از سهمیه بنزین وانت‌بار‌ها
grade جیپ گرند واگونیر مدل 2020 کانسپت، بازگشتی رویایی پس از 30 سال
grade اسامی برندگان رزرو فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد
grade هشدارهای پلیس به متقاضیان خرید محصولات ایران‌خودرو و سایپا
grade تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای دپویی
grade اجرای استاندارد یورو5 در انتظار تصمیم هیات دولت
grade سهم خودرو از تورم، سهم تورم از خودرو
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade قیمت سایپا شاهین مشخص شد
grade تولید اتوبوس برقی در دستور کار ایران خودرو قرار گرفت
grade هفتادمین سالگرد فرمول یک
grade افت 42 درصدی فروش کیاموتورز
grade یک جفت لاستیک بنز به قیمت پراید کار کرده
grade امسال هیچ خودرویی شماره‌گذاری نشده است
grade زمان قرعه کشی هشتمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌ خودرو
grade پیش فروش تابستانه ایران خودرو به زودی آغاز می‌شود
grade ایران خودرو: تولید پژو 405 تابستان متوقف می شود
grade خبری از نسل دوم کیا استینگر نخواهد بود
grade احتمال لغو ممنوعیت ورود خودروهای بالای 2500 سی‌سی برای سرمایه‌گذاران
grade وزیر صمت مشخص شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - مهر 99
grade درج قیمت خودرو در آگهی‌های اینترنتی ممنوع شد
grade آینده گروه‌های خودرویی در بورس چه می‌شود؟
grade اجرای طرح ترافیک پس از عید سعید فطر
grade کشف دو پارکینگ بزرگ خودرو با ارزش 6 تریلیون ریالی در تهران!
grade جشن تولد پنجاه سالگی رنجروور با مدلی خاص
grade برنامه بلند پروازانه اینفینیتی با مدیر ایرانی خود
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا از فردا آغاز می‌شود
grade کشف 5 هزار خودروی بدون پلاک در کشور
grade هفتمین قرعه‌کشی عرضه محصولات سایپا انجام شد
grade شیوه جدید سهمیه‌بندی بنزین اجرایی خواهد شد؟
grade قیمت جدید 2 محصول ایران خودرو اعلام شد - آذر 99
grade چراغ سبز خودروسازی کشور به صنایع نظامی
grade 180 جایگاه در تهران بنزین سوپر دارند
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade جابجایی دفتر و نمایشگاه مرکزی خودروسازی کارمانیا
grade شورای رقابت هیچ قیمت جدیدی برای خودرو منتشر نکرده است
grade هیوندای توسان مدل 2022، شاسی بلند جدید و مدرن هیوندای
grade فیلم بررسی بوگاتی بولاید 1825 اسب بخاری
grade تنها نمایشگاه خودروی امسال در پکن
grade کلید دیجیتال اپل برای اتومبیل‌ها معرفی شد
grade آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای کشور: تولید 5 خودرو سواری با چهار ستاره
grade آمار فروش فوق‌العاده مرحله ششم ایران خودرو اعلام شد
grade خودروهای بالای 2500 سی‌سی متروکه شد
grade تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو 206 ارزان شد
grade قیمت جدید کلیه محصولات ایران خودرو اعلام شد - پاییز 99
grade دپوی خودروها به پایان می رسد؟
grade قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت واگذار شد
grade کاهش 66 درصدی فروش بنزین در جایگاه‌های سوخت
grade توجه دوباره به فرمول‌نویسی شورای رقابت
grade رئیس شورای رقابت: فعلا خودرو نخرید
grade ابعاد تازه از خودروهای دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص 2471 دستگاه
grade لوسید ایر مدل 2021، خداحافظی تسلا با تاج پادشاهی خودروهای برقی
grade نارنجی شدن برخی از شهرهای قرمز از جمله تهران و تغییر محدودیت‌ها
grade سیاست‌گذاری نادرست درباره قیمت خودرو
grade دستگیری در انتظار فروشندگان امتیاز خودروهای قرعه کشی شده
grade کاهش 13 درصدی تولید خودرو در سال 98
grade ماشین‌های کنترلی هم قیمت ماشین های واقعی!
grade همه لاستیک‌ها باید در سامانه جامع تجارت عرضه شود
grade مهلت ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک 3 ماه تمدید شد
grade روش ناجا در نقل و انتقال سند خودرو قانونی نیست ؟
grade بوگاتی دیوو به زودی به دست مشتریان خود می رسد
grade رایزنی برای تمدید مهلت خودروهای دپویی
grade افزایش 5 تا 70 میلیونی قیمت محصولات یک خودروساز نسبت به بازار
grade واردات خودروهای سواری برقی از ارائه گواهی اسقاط معاف شد
grade تولید انبوه موتور XU پلاس تا پایان امسال
grade سه نوع گیربکس جدید تولید آزمایشی می‌شوند
grade جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو
grade ممنوعیت درج قیمت خودرو، هیچ دردی از بازار دوا نکرد
grade مهلت ترخیص خودروهای دپو شده تمام شد
grade نیسان ماکسیما مدل 2021، بزرگداشت 40 سالگی این محبوب بازار ایران
grade لغو طرح ترافیک، 56 درصد مسافران تاکسی را کاهش داد
grade قیمت خودرو‌های سایپا امروز دوشنبه 31 شهریور 99 + جدول
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 22 مهر 99
grade رشد قیمت خودرو از کانال قطعات
grade قیمت دنا پلاس چقدر تمام می‌شود؟
grade مسوولیت فروش حواله خودروهای در رهن ایران خودرو، برعهده مالک است
grade موج جدید گرانی خودرو در بازار
grade دعوت به همکاری معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حمل و نقل و ترافیک از سمن ها
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 9 آذر 99
grade نوبت‌دهی اینترنتی شماره‌گذاری خودرو در 15 استان دیگر
grade بی‌اثری رشد عرضه بر تقاضا
grade محصول جدید لامبورگینی به زودی معرفی می شود
grade فولکس واگن آی دی 4 مدل 2021، شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن
grade تعدیل نیرو 1000 نفری بنتلی به خاطر ویروس کرونا
grade فولکس واگن مالک تام آئودی می‌شود؟
grade مجوز خارج از نوبت برای خودروهای یورو 4
grade ریزش قیمت در بازار خودرو
grade سهمیه بنزین تیرماه، امشب واریز می‌شود
grade بحران شدید اقتصادی بی ام و به خاطر کرونا
grade فروش امتیاز خودرو غیرقانونی است
grade قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی! / محصولات ثبت نامی چه زمانی تحویل داده می‌شوند؟
grade قیمت قطعی خودرو رانا پلاس مشخص شد - مهر 99
grade خودروی سوپراسپرت Dallara Stradale مدل 2019
grade فیلم معرفی بی ام و ix مدل 2022
grade مقایسه بی ام و 2002tii مدل 1972 و بی ام و M235i مدل 2014
grade پروژه مشترک بنز و بی ام و ناتمام ماند
grade تصمیمات لاستیکی ستاد تنظیم بازار
grade خودروهای عتیقه در ایتالیا
grade کاهش قیمت خودروها در بازار سرعت بیشتری گرفت
grade قیمت جدید برخی از خودروها در بازار تهران
grade خودروهای بالای 1 میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند
grade فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو 5 ممنوع است
grade نوبت دهی همه مراکز تعویض پلاک تهران از امروز
grade تسلا مدل S اولین خودرو الکتریکی با رنج مسافتی بیش از 644 کیلومتر
grade مشخصات فنی سورن پلاس، محصول جدید ایران خودرو
grade رولز رویس گوست مدل 2021، سدان ابرلوکس جدید انگلیسی
grade بوگاتی شیرون رودستر در راه است
grade خبری از نمایشگاه ژنو در سال آینده هم نخواهد بود
grade خداحافظی با پراید؛ آخرین خودرو از خط تولید گذشت
grade قرعه‌کشی خودرو هیچ دردی از بازار خودرو دوا نکرد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - 20 آبان 99
grade قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات MVM و چری اعلام شد
grade ارائه خدمات سوخت به خودروهای وارداتی پولی می‌شود
grade احتمال توقف تولید برخی خودروها
grade تولید انبوه ال 90 با قطعات داخلی / ادعای کاهش قیمت
grade معرفی مدل‌های مختلف تویوتا پریوس
grade قیمت جدید و قطعی 5 محصول شرکت سایپا - آبان 99
grade تمام خودروهای رامک خودرو ترخیص شد/ گمرک هیچ مسئولیتی ندارد
grade شگفت زدگی تویوتا از آمار پیش فروش تویوتا ونزا
grade ایران خودرو مجوز افزایش قیمت گرفت
grade راه‌اندازی اولین تاکسی بدون راننده در روسیه تا 4 سال آینده
grade وقتی وزیر راه از مسافرکشی با هواپیمای شخصی میگه! + فیلم
grade اوپل کورسا 2020
grade استقبال بینظیر طرفداران از فورد برانکو 2021
grade راه‌اندازی پویش سفر عشق از عاشورا تا اربعین
grade توزیع سیستمی تایر خودرو‌های سواری از امروز
grade سمند، رانا و دنا به سقف پانوراما مجهز خواهند شد
grade اگر ماشینت نامتعارفه تصادف نکن که به فنا رفتی!
grade اگر کارت سوخت مفقود شد به کجا مراجعه کنیم؟
grade بزرگترین صادرکنندگان خودرو کدام کشورها هستند؟
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - 24 آذر 99
grade موافقت با افزایش مجدد قیمت تایر/ تولیدکنندگان تایر از حضور خصولتی‌ها نگرانند
grade طرح ترافیک از اول شهریور اجرا می‌شود
grade جزئیات شیوه جدید فروش خودرو
grade نمایش توانایی ماشین‌های الکتریکی فورد با ساخت یک مدل 1400 اسب بخاری
grade گیربکس شش سرعته جدید ایران خودرو در کدام خودروها استفاده می‌شود؟
grade طرح تبدیل حواله‌های دنا پلاس اتوماتیک توربو به سایر محصولات
grade پژو 206 صندوق دار رکوددار گرانی شد/ پراید 100 میلیون را رد کرد
grade بزرگ ترین تولیدکنندگان تایر خودرو کدام اند؟
grade تشکیل کمیته مشترک قطعه‌سازی
grade خودرو به بورسی‌ها ملحق می‌شود؟
grade امروز 11 آذر خودرو بخریم یا نه؟
grade پیشنهادات 11 گانه برای واردات خودرو
grade اشکودا Mountiaq؛ محصول پروژه Azubi دانش آموزان مدرسه فنی و حرفه ای اشکودا
grade سردرگمی قطعه‌سازان از ناهماهنگی تعطیلات تابستانی خودروسازان
grade تولید خودرو برقی ملی تا 18 ماه آینده
grade کاهش 30 درصدی فروش جهانی خودروهای فولکس واگن
grade نسل جدید کیا اسپورتیج سال آینده از راه می رسد
grade قیمت خودروها کمی شیب نزولی گرفت
grade رقم پیش ‌فروش خودرو در نیمه دوم سال تعیین شد
grade تولید زیرزمینی پراید / تولید پراید متوقف نشد
grade برتری‌ها و ضعف‌های هیوندای سوناتا هیبریدی
grade آزادسازی قسطی قیمت خودرو
grade خداحافظی تویوتا با لندکروز
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 10 آبان 99
grade رشد 74 درصدی فروش ایران خودرو
grade نخستین بوگاتی دیوو از خط تولید خارج شد
grade مالیات‌ستانی از محتکران خودرو
grade آشنایی با برترین موتورسازان جهان
grade هشدار رئیس شورای رقابت به خودروسازان
grade 16 هزار نفر از برندگان محصولات ایران ‌خودرو مشخص شدند
grade محصولات مدیران‌خودرو 63 تا 170 میلیون تومان گران شد
grade پرونده خودروهای ترخیص نشده بسته نشده است
grade زمان قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده محصولات ایران ‌خودرو
grade گزارشی از خرید و فروش خودروهای وارداتی در بازار تهران
grade شرایط منعطف فروش محصولات کرمان موتور بزودی آغاز می‌شود
grade همکاری ایران خودرو و مپنا برای تولید خودروی برقی
grade نرخ جدید و مصوب لاستیک‌های یزدتایر - آذر 99
grade مقصر افزایش تعداد خودروهای ناقص کیست؟
grade جزئیات طرح مجلسی ها برای آزادسازی قیمت بنزین
grade طرح جدید تبدیل حواله‌های محصولات ایران خودرو - آذر 99
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا - آبان 99
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - دی ماه 99
grade کرونا تحویل فراری SF90 استراداله را به تعویق انداخت
grade شیب نزولی قیمت خودرو متوقف شد
grade 31 هزار و 450 برنده ایران خودرو مشخص شدند
grade شرط نداشتن پلاک فعال در ثبت‌نام فروش فوق‌العاده برداشته شد
grade تولید 405 هزار خودرو سواری در نیمه نخست سال جاری
grade خودرو در دوراهی آزادسازی و واقعی‌سازی
grade قرعه‌کشی ایران خودرو انجام شد
grade راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو
grade سهام هیوندای موتور با اعلام برنامه ساخت خودروی برقی 10 درصد افزایش یافت
grade طرح تبدیل حواله‌های خودرو هایما S5 به سایر محصولات/ مهر 99
grade مدرس خیابانی وزیر صنعت و معدن نشد
grade آخرین مهلت ترخیص خودروهای دپویی
grade تولید 6 ماهه ایران خودرو اعلام شد
grade پرداخت غرامت 2/2 میلیاردی دایملر
grade فروش خودرو به صورت قرعه‌کشی، جولانگاهی برای دلالان
grade شریک خودرویی در راه ایران؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 23 دی ماه 99
grade اعلام طرح فروش فوق‌العاده محصولات سایپا ویژه مهرماه 99
grade اظهار و ترخیص خودروهای دپو شده ممنوع شد/کار به متروکه کشید
grade جزئیات طرح آزادسازی قیمت خودرو
grade شرایط جدید واردات خودرو به کشور
grade لیست باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade تولید لامبورگینی اوروس از 10 هزار دستگاه گذشت
grade ترخیص 300 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی
grade شرایط‌ پیش فروش ایران خودرو تارا اعلام شد
grade دنا پلاس و نمایندگان ما/ نخست وزیر هلند دوچرخه سوار می‌شود، چون آنجا منطقه صعب العبور ندارد!
grade آغاز حذف یارانه پنهان خودرو
grade معادلات بازار خودرو تغییر کرد
grade انتشار اولین تصاویر‌ گرافیکی از ال 90 ایرانی
grade شرکت خودروسازی سانگ‌یانگ باز هم اعلام ورشکستگی کرد
grade ابهامات قرعه کشی خودرو
grade قیمت خودرو پژو 207 اتوماتیک پانوراما مشخص شد
grade فروش فوق‌العاده خودروسازان معطل مجوز افزایش قیمت
grade پرداخت یکسان خسارت بیمه به خودرو میلیاردی و 220 میلیونی
grade دبیر انجمن واردکنندگان خودرو: بعید است مهلت مصوبه ترخیص خودروها تمدید شود
grade عجیب ترین قوانین خودرویی دنیا
grade خودرو چقدر ارزان خواهد شد؟
grade موتور سه استوانه جایگزین موتورهای ایران خودرو می‌شود
grade تبدیل خودرو پلاک منطقه آزاد به پلاک ملی امکان پذیر شد
grade خودرو رنو 5 دوباره زنده می شود
grade بازار خودرو از دلار و سکه پیشی گرفت
grade جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی‌دهند
grade 9 طرح پیشنهادی برای واردات خودرو
grade محصولات ایران خودرو با نسل جدید قوای محرکه در راه بازار
grade پورشه 911 توربو اس کوپه و کابریولت مدل 2021
grade طرح تبدیل حواله‌های خودرو هایما S7 به سایر محصولات مهر 99
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade وعده مجلس برای فروکش کردن قیمت خودرو
grade زمان جدید طرح قرعه‌کشی محصولات سایپا
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - آذر 99
grade آزادسازی قیمت 10 خودرو در دستور شورای رقابت
grade زیرمجموعه سایپا برنامه افزایش سرمایه از محلی جذاب داد
grade آغاز پروژه تولید نخستین خودرو شاسی‌بلند آفرودی در گروه سایپا/ SUV جدید سایپا به زودی رونمایی و سال آینده وارد بازار می‌شود
grade قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده سایپا فردا انجام می‌شود
grade ورود خودرو به بورس منتفی شد
grade روش قرعه‌کشی خودرو جوابگو نیست
grade چه بر سر بازار خودرو آمده است؟
grade رده‌بندی جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade زمان قرعه کشی طرح فروش نقدی ایران خودرو مرحله یازدهم
grade سفید، محبوب ترین رنگ خودرو
grade بی ام و جریمه شد
grade قیمت خودرو 207 اتوماتیک با سقف شیشه ای مشخص شد
grade تولید خودرو هایما در ایران خودرو رسما متوقف شد
grade شورای رقابت می‌ماند
grade خودروی مسابقه ای کیا اپتیما جی.تی.اس
grade چرا شرط پیش پرداخت مبلغ خودرو دوباره حذف شد؟
grade فرمول قیمت‌گذاری 18 خودرو تغییر کرد + لیست خودروهای مشمول
grade شرایط تبدیل تعهدات منقضی محصولات ایران خودرو
grade دو سناریو برای تغییر توزیع یارانه بنزین
grade جزئیات جدید از عرضه خودرو در بورس
grade نسخه های اولیه KMC T8 از خط تولید کرمان موتور عبور کرد
grade موفقیت موتور خودروی شاهين در آزمون‌های عملکردی
grade پلاک‌های غیربومی تهرانی‌ها جریمه نمی‌شود
grade فعلا از بازار، خودرو نخرید
grade اولین دستور خودرویی وزیر صمت
grade محصول جدید شرکت سایپا با نام آریا وارد بازار خواهد شد
grade قیمت‌گذاری خودرو این هفته اصلاح می‌شود؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 30 آذر 99
grade تاکید مقیمی بر سرعت فرآیند تجدید ارزیابی دارایی‌های نماد خمهر
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دهم
grade افزایش گرایش خانواده‌های ایرانی به بازارهای واسطه‌ای و دلالی
grade آیا قیمت‌گذاری خودرو آزاد می‌شود؟
grade آخرین وضعیت شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و لاکچری‌
grade قیمت 18 خودرو اول بهمن ماه گران می شود؟
grade موفقیت سایپا شاهین در تست تصادف ECE R95 اروپا
grade بازگشت پژو به مسابقات اتومبیلرانی لمانز با ابرخودرویی جدید
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade رویکرد متفاوت مجلس و شورای رقابت در قبال قیمت خودرو
grade خودکفایی کرمان موتور در تولید برخی از قطعات خودروهای جک
grade اختتامیه ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو برگزار شد
grade آیا ریماک صاحب جدید بوگاتی خواهد شد؟
grade آغاز تولید انبوه گیربکس 6 سرعته با طراحی داخلی ایران خودرو
grade ماجرای بنز، بی ام دبلیو و پورشه های غیراستاندارد!
grade افزایش درآمد خودروسازان از کاهش فروش!
grade فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلی
grade دلیل تولید خودرو با کسری قطعه
grade زمان قرعه کشی پیش‌فروش محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade با هدف توسعه فرهنگی دوچرخه‌سواری کمپین دوچرخه‌سوارم آغاز به کار کرد
grade پایان انزوای خودرویی ایران با احیای برجام
grade نهاد قیمت گذاری خودرو تغییر نخواهد کرد
grade الزامات همکاری 25 ساله ایران با چین در صنعت خودرو
grade نسخه گازسوز فولکس واگن گلف 2020 معرفی شد‌
grade جایگزین پراید چقدر قیمت خورد؟
grade بازگشت قیمت لحظه ای خودرو و مسکن به سایت‌های مرجع
grade مجوز افزایش 50 درصدی قیمت روغن موتور
grade مذاکرات ایران و روسیه در بخش خودرو پیشرفت محسوسی نداشت
grade نحوه عرضه خودرو در بورس توسط مجلس مشخص شد
grade خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند
grade قیمت‌گذاری جدید خودروهای کارخانه تا پایان هفته جاری
grade صدرنشینی تویوتا در نظرسنجی ژاپنی
grade خودروسازان داخلی مجوز افزایش قیمت گرفتند
grade مزایا و معایب قیمت‌گذاری فصلی خودرو
grade سهم شورای رقابت در نابسامانی‌های بازار خودرو چقدر است؟
grade جزئیات تکمیلی از خودروهای وارداتی در مناطق آزاد
grade خودروسازان ملزم به عرضه محصولات در بورس می‌شوند
grade ریزش قیمت‌ها و نگرانی دلالان
grade نرخ معاینه فنی خودروها حداقل 40 درصد گران می‌شود
grade فقط 8 روز برای تعیین تکلیف هزاران خودروی دپو شده
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade جولان قیمت های نجومی در بازار خودرو
grade تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس یازدهم کلید خورد
grade سه سناریوی واردات خودرو
grade آخرین وضعیت عرضه خودرو در بورس
grade عرضه خودرو در بورس منتفی شد
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - آذر 99
grade طرح های جدید شرکت سایپا برای تبدیل محصولات رنو
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade قیمت‌های عجیب در بازار خودرو/ پراید 135 میلیون تومان شده است؟
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade 31 هزار برنده در قرعه کشی پیش فروش یک ساله سایپا
grade برنامه بلندپروازانه تسلا برای پیکاپ سایبرتراک
grade جزئیات طرح عرضه خودرو در بورس
grade تشدید چالش صنعت خودرو با فروش به شیوه قرعه کشی
grade آشنایی کامل با مراحل و شرایط شماره‌گذاری اینترنتی خودرو
grade اما و اگرها درباره طرح مالیات بر خودرو
grade صف طویل ثبت نام خودرو با کارت ملی اجاره‌ای!؟
grade پیشنهاد واردات خودروی کارکرده به کشور
grade ادامه رکوردهای فروش تسلا
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می‌شود
grade در 3 سال گذشته، بازار خودرو چنین ریزشی را تجربه نکرده بود
grade حریری: 700 پورشه مگر نخودلوبیاست که واردکننده اش معلوم نباشد؟ وزیر و وکیلش هم معلومند
grade شماره گذاری خودروهای رنو بلامانع اعلام شد
grade استقبال گسترده از طرح پیش فروش محصولات سایپا با اعمال قیمت های جدید شورای رقابت
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade جزییات ممنوعیت تردد خودروها در شب یلدا
grade منع تردد شبانه برای 278 شهر نارنجی
grade طرح جدید مجلس؛ آزادسازی مشروط واردات خودرو
grade پر فروش ترین خودروهای الکتریکی کدامند؟
grade دستور رئیس‌جمهوری برای ترخیص 2000 کامیون صادر شد
grade ممنوعیت تردد شبانه خودروها ادامه دارد
grade شورای رقابت بازار خودرو را به هم ریخت؟
grade ثبات در بازار خودرو - 19 آذر
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade جولان قطعات بی کیفیت در بازار
grade خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو
grade همزمان با روز جهانی بدون خودرو صورت ميگيرد؛ برپايی همايش دوچرخه سوارى با همراهى شهردار تهران
grade بازار خودرو در خواب/ تعطیلی بازار خودرو تنها به دلیل محدودیت‌های کرونایی
grade تجدید نظر در قیمت گذاری تایر
grade زمان قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو مرحله هفتم
grade محدودیت تردد بین استانی تا آخر آذرماه ادامه دارد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade ثبت 4100 شکایت خودرویی در تهران
grade خودرو‌های یورو 4 مدل 99، پلاک نمی‌شوند
grade حرکت همه جانبه ولوو به سمت الکتریکی شدن
grade احتمال حذف شیوه قرعه کشی خودروسازان
grade زمان قرعه کشی طرح پیش فروش خودرو تارا مشخص شد
grade خودروسازان به جای تحویل خودرو، آن را در بازار می فروشند
grade کوییک اس زمستان امسال وارد بازار می‌شود
grade تصمیم نهایی برای صنعت و بازار خودرو
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه‌ می‌شوند
grade آغاز تولید انبوه خودرو شاهین سایپا
grade ماشین دونالد ترامپ به حراج گذاشته شد
grade کاهش 60 درصدی فروش بنزین سوپر در جایگاه‌ها
grade تشدید آلودگی هوا در کشورهای درحال توسعه با واردات خودروهای دست دوم
grade آغاز ثبت‌نام دوگانه‌سوزکردن مسافربر‌های اینترنتی
grade تلاش لابی ضد ایرانی برای تحریم ایران ‌خودرو و سایپا
grade ترخیص خودروهای توقیفی از طریق پلیس +10
grade زمان ورود تسلا به بازار هند مشخص شد
grade انعکاس تورم انتظاری در پیش فروش خودرو
grade موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود
grade کرمان موتور در تولید پیشرانه جک J4 خودکفا خواهد شد
grade شکایت تسلا از دولت ترامپ به علت تعرفه‌های بالا بر واردات قطعات از چین
grade وزیر صمت، نام محصول جدید ایران‌خودرو را اعلام کرد
grade تغییر قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها تا چند روز دیگر
grade قیمت‌های جدید خودرو به زودی اعلام می‌شود
grade بازی با برگ خودرو در بودجه 1400
grade انتقاد وزیر صمت از شورای رقابت
grade سرمایه‌گذاری تویوتا در خودروهای متصل
grade حضور شورای رقابت در کنار لغو نظام قیمت‌گذاری
grade سازمان حمایت به جای شورای رقابت در طرح خودرویی مجلس
grade جنگ زرگری قطعه سازان و خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو
grade تصمیم تولید کنندگان لاستیک به افزایش 50 درصدی قیمت
grade طرح تبدیل حواله‌های دنا پلاس اتوماتیک به سایر محصولات - آذر 99
grade اما و اگرهای طرح عرضه خودرو در بورس
grade آغاز شماره گذاری نیسان وانت‌های زامیاد از چند روز آینده
grade فروش‌ فوق‌العاده خودروسازان با قیمت‌های قبلی به اتمام رسید
grade قیمت گذاری لاستیک خودرو آزاد شد
grade اعلام ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده
grade معمای صادرات خودرو به اسپانیا
grade پراید 130 میلیون تومانی در سایه سکوت نهادهای نظارتی
grade واردات خودرو به مناطق آزاد در سال آینده ممنوع است
grade فروش پورشه تایکان از 10 هزار دستگاه گذشت
grade همه چیز درباره طرح هوای پاک محصولات کرمان موتور
grade آغاز شماره گذاری 3000 خودرو رنو مانده در‌ پارکینگ
grade اولین محدودیت‌ جدید کرونایی در لحظات آخر لغو شد
grade مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی صادر شد
grade تاثیر تصمیم شورای رقابت بر بازار خودرو
grade آیا در قیمت‌های جدید شرکت سایپا تخلفی رخ داده است؟
grade رکود بازار خودرو با محدودیت‌های کرونایی
grade تاثیر قیمت خودرو روی افزایش هزینه خانوار
grade شروط مجلس برای آزادسازی قیمت خودرو
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - 25 دی ماه 99
grade سرنوشت خودرو در نیم‌سال دوم
grade دیگر شاهد موج گرانی در بازار خودرو نخواهیم بود
grade رنوهایی که در پیچ پلاک ‌گذاری مانده اند
grade ایست منابع ارزی به واردات خودرو
grade چند دستگی بر سر قیمت خودرو
grade موافقت مشروط با آزادسازی قیمت بخشی از خودروها
grade مقایسه تولید خودروی ایران با جهان
grade تکلیف خودروسازان با مدعیان قیمت‌گذاری
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز
grade روایت‌هایی از آزادسازی واردات خودرو در سال 1400
grade کدام خودروهای دپویی، متروکه می‌شوند؟
grade قیمت قطعی کوییک S و ساینا S مشخص شد - بهمن 99
grade آئودی به زودی صاحب بنتلی خواهد شد
grade اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح فروش فوق العاده ایران خودرو
grade ترخیص بنز تا بی‌ام‌و های دپو شده در گمرک قوت گرفت
grade فولکس واگن به دنبال فروش لامبورگینی
grade نیسان وانت از چرخه تولید خارج می‌شود
grade محدودیت های کرونایی ادامه دارد
grade خدمات پس ‌از فروش در صدر شکایات خودرویی
grade رضایت از فروش، قربانی تعهدات معوق خودرو
grade مرسدس بنز برای هفتمین بار پیاپی قهرمان مسابقات فرمول یک شد
grade پایداری رانت خودرو با تعویق آزادسازی قیمت
grade 18 درصد خودروهای تولیدی ناقص است
grade ایران خودرو و سایپا تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت
grade قیمت‌گذاری در بازار خودرو سلیقه‌ای شد
grade شبهه در عرضه خودرو به بورس
grade زیان انباشته قطعه سازان به 10 هزار میلیارد تومان رسید
grade ضربه نرخ‌گذاری دستوری به جهش تولید خودرو
grade پاسخ گمرک به استاندارد درباره ترخیص خودروهای دپو شده
grade مخالفت با ترانزیت خودروهای آمریکایی در مناطق آزاد
grade درباره آزادسازی قیمت خودرو در جلسه سران قوا تصمیمی گرفته نشد
grade لزوم تغییر فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade اعلام ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح پیش فروش یکساله
grade 152 هزار خودرو در پارکینگ تولید
grade زمان قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده سایپا ویژه آبان 99
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade امتیاز مشروط صمت به خودروسازان
grade هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها
grade پارادوکس عرضه در بازار خودرو
grade سرمایه گذاری هنگفت جنرال موتورز بر روی تولید خودروهای برقی
grade عملیاتی شدن واردات خودرو حداقل 9 ماه زمان می برد
grade سونامی باتری‌های فرسوده در راه است
grade رکود ادامه دار در بازار خودرو
grade بازار خودروهای داخلی رقابتی نیست
grade آخرین وضعیت خودروهای دپویی
grade آرتورا نام محصول هیبریدی جدید مک لارن خواهد بود
grade بروزرسانی سیستمی تسلا دو هفته دیگر عرضه می شود
grade راه ورود خودرو به بورس، بسته شد
grade شرکت در قرعه‌کشی به قصد سرمایه‌گذاری
grade جشنواره دانش‌آموز و ترافیک
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade بازگشایی مراکز تعویض پلاک در مراکز استان‌های نارنجی از شنبه
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - آذر 99
grade تعیین تکلیف بورسی شدن خودرو تا پایان سال
grade خودرو برقی اپل سال آینده از راه خواهد رسید
grade اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade معافیت خودروهای کم‌تیراژ از عرضه در بورس
grade دستور رفع توقیف قضایی خودروهای دپویی
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade نوسازی پل‌های مکانیزه عابران پیاده در تهران
grade ترخیص خودروهای دپویی به بن‌بست خورد
grade آثار طولانی‌مدت کرونا بر صنعت خودرو
grade موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade خودروهای همکلاس از قیمت گذاری خارج می شوند
grade عرضه خودرو در بورس احتمالا منتفی می‌شود
grade تسلا با ارزش ترین برند خودرویی جهان شد
grade طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می‌شود
grade 20 هزار خودرو معطل پلاک و شماره‌گذاری
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه دی ماه 99
grade سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز خواهد شد
grade سهمیه بنزین دیماه امشب شارژ می‌شود
grade آخرین خبرها از آزادسازی قیمت خودرو
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade قرعه‌کشی 8 محصول طرح فروش فوق العاده سایپا انجام شد
grade تویوتا برترین فروشنده خودرو در سال 2020 شد
grade خودروهای رفع توقیف شده، فعلا امکان ترخیص ندارند
grade آئودی بزودی کنترل بنتلی را بدست خواهد گرفت
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade تلاش استون مارتین برای تحولی عظیم
grade پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade سازمان حمل ونقل رتبه برتر در دو بخش از هفت محور جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade کاهش تقاضای خودرو
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade مردی در خودروی بی ام و خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل