سیستم پرداخت آنلاین و ایمن از داخل خودروها

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۰۰:۵۳:۱۶ 0

سرویس مالی جدید شرکت Visa یا همان خدمات رمزی ویزا (VTS) به مرحله تولید رسیده است و به زودی به شرکتهای خودروساز عرضه می‌شود. این سرویس که با مشارکت شرکتهای هوندا و پارک وایز طراحی و ساخته شده، خدمات پرداخت آنلاین ویزا نام دارد و امکان انجام عملیات بانکی ساده و خدمات مالی و پرداخت را در خودروهایی که دارای تجهیزات اتصال به اینترنت باشند، فراهم نموده است.

شرکت ویزا (Visa) صادر کننده کارتهای اعتباری بین المللی، خودروسازی هوندا و شرکت پارک وایز در کنگره جهانی موبایل که 22 تا 25 فوریه در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار شده بود، از سیستم پرداخت هوشمند و ایمن داخل خودرو رونمایی کردند. شرکت مشهور خدمات مالی بین المللی Visa که در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قرار دارد، نوع جدیدی از خدمات کارتهای اعتباری به نام خدمات رمزی ویزا (Visa Token Service) را برای صنایع خودرو معرفی نموده که به طور ویژه در کابین خودروهای متصل به اینترنت (Connected Cars) کاربرد دارد و برای تجارت خودرو محور یا Car-based Commerce تعبیه شده است. شرکت Visa روش‌های پرداخت دیجیتال دیگری را معرفی کرده است که در این مطلب به معرفی آنها می‌پردازیم.

تجارت خودرو محور: 
سرویس مالی جدید شرکت Visa یا همان خدمات رمزی ویزا (VTS) به مرحله تولید رسیده است و به زودی به شرکتهای خودروساز عرضه می‌شود. این سرویس که با مشارکت شرکتهای هوندا و پارک وایز طراحی و ساخته شده، خدمات پرداخت آنلاین ویزا نام دارد و امکان انجام عملیات بانکی ساده و خدمات مالی و پرداخت را در خودروهایی که دارای تجهیزات اتصال به اینترنت باشند، فراهم نموده است. توسط این سیستم شما می‌توانید از دورن خودروی خود، همانند یک دفتر کار، کلیه امور مالی و کسب و کار خود را با امنیت بالا و بسیار راحت انجام دهید. این سیستم پرداخت خودرو محور جهت تسهیل و پیشبرد فعالیتهای تجاری و اقتصادی، دارای طیف وسیعی از استانداردهای جدید و نوآورانه برای پرداخت دیجیتال با بلوتوث (BLE) و کدهای QR است. سرویس VTS با افزایش قابلیتهای کارت اعتباری ویزا و سیستم پرداخت الکترونیکی، این امکان را به کاربران می‌دهد تا از طریق تلفن همراه هوشمند خود، کلیه امور مربوط به تبادلات مالی را انجام دهند و از طرف دیگر، امکان هر نوع پرداخت و تبادل پول، اعتبار و معاملات ارزی را به آسانی و در هر مکان و زمان، برای فروشندگان و تاجران و همچنین طرف مقابل آنها یعنی مشتریان و مصرف کنندگان خرد و کلان تامین می‌کند. این سیستم با تبدیل کارت‌های اعتباری پلاستیکی به پرداخت الکترونیکی و با تکنولوژی‌هایی که توسط سرویس رمز ویزا ایجاد شده‌اند، اکوسیستمی مناسب جهت کسب و کار شرکای تجاری و مسیری مستقیم برای فعالیتهای تجاری و پرداختهای مجازی از شرکتهای تولید کنندگان خودرو تا دستگاه‌های پرداخت آنلاین درون فروشگاه‌ها (POS) در هر نقطه‌ای از جهان که اتصال به اینترنت وجود داشته باشد، فراهم کرده است. شرکت ParkWhiz یک شرکت ارایه دهنده خدمات پارک الکترونیکی است که ضمن همکاری با ویزا کارت (Visa Card» و کمپانی خودروسازی هوندا یک برنامه کاربردی مدیریت مصرف سوخت و پرداخت هزینه محل پارکینگ خودرو را در فوریه 2016 طی زمان برگزاری کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلونای اسپانیا معرفی ارایه نموده است که بر روی گوشیهای تلفن همراه و یا در سیستم رابط انسان و ماشین (HMI) خودروها و در صفحه نمایش هوشمند آنها قابل نصب است.

استودیوی توسعه دهنده هوندا "Honda Developer Studio" با طراحی دستگاهی که بر روی داشبورد خودروها قابل نصب است، امکان استفاده از سیستم نرم افزاری پرداخت هزینه سوخت و پارکینگ خودرو را برای رانندگان فراهم نموده است و با هدف ارائه خدمات مالی آسان‌تر به مشتریان، تسهیل فعالیتهای پرداخت روزانه رانندگان و جلوگیری از وقت مردم، طراحی و ساخته شده است. این خدمات شامل دو نرم افزار کاربردی Fuel App Concept و Parking App Concept می باشند که تنها با یک کلیک روی صفحه گوشی تلفن همراه و یا روی صفحه نمایش لمسی سیستم HMI خودروها و بدون پیاده شدن از خودرو، امکان پرداخت هزینه سوخت مصرفی خودرو و یا هزینه پارکینگ خودرو را فراهم می کنند. نرم افزار Fuel App همچنین در زمانی که سوخت خودرو کاهش می‌یابد و نیاز به سوخت گیری دارد، به راننده یادآوری می‌کند و او را توسط سیستم ناوبری خودرو به نزدیکترین پمپ بنزین راهنمایی می‌کند. زمانی که راننده به پمپ بنزین می‌رسد، این سیستم، مقدار دقیق سوختی که برای پر شدن باک نیاز است و همچنین قیمت آن را محاسبه می‌کند و راننده به آسانی و با کلیک روی صفحه لمسی خودرو آن را پرداخت می‌کند. همچنین راننده می‌تواند لوازم و مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های موجود در پمپ بنزین خریداری نموده و از تخفیف‌های وپژه آنها استفاده نماید. سیستم Parking App نیز که با همکاری شرکت ParkWhiz طراحی شده، طبق عملکردی مشابه، پرداخت هزینه پارکینگ در هنگام پارک کردن خودرو در پارکینگ‌های عمومی را تنها با فشار دکمه پارک در اپلیکیشن ویزا و با محاسبه زمان و مبلغ دقیق پارک فراهم می‌کند. این سیستم هوشمند، محل پارک خودرو را به راننده نشان داده و او را برای رسیدن به محل توقف راهنمایی می‌کند. هنگام خارج شدن از محل پارک زمان سپری شده و همچنین هزینه پارکینگ روی صفحه لمسی خودرو نمایش داده می شود و کافی است راننده تنها یک دکمه روی صفحه را فشار داده و هزینه پارک را پرداخت نماید.
جیم مک کارتی معاون نوآوری و مشارکت‌های استراتژیک شرکت ویزا در شهر نیویورک در خصوص این سیستم می‌‌گوید: "ایده تحول خودروها و تبدیل آنها به یک پلتفرم خرید و فروش سیار با قابلیت پرداخت هزینه‌های روزانه مختلف، برخلاف تصور برخی از افراد، به هیچ وجه یک ایده بلندپروازانه محسوب نمی‌شود و نمونه کاربردی این دستگاه را که قبلا آن را وعده داده بودیم، در نمایشگاه و کنگره جهانی موبایل بارسلونا در فوریه 2016 به معرض دید عموم گذاشته و آن را معرفی کردیم. البته شرکت خودروسازی هوندا در زمینه عملی شدن این طرح کمک بسیاری با ما کرد تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک آن را به صورت تجاری و تولید انبوه در خودروها ارایه نماییم". این سیستم اولین بار در نمایشگاه سال 2015 توسط شرکت بین المللی خدمات مالی ویزا برای سفارش غذا و پرداخت آنلاین هزینه رستوران ارایه شده بود که در سال 2016 پکیج کامل آن با توانایی پرداخت هزینه‌های فرد به صورت الکترونیکی و از پشت فرمان خودرو برای کلیه هزینه های روزانه فرد مانند قبضهای برق و آب و گاز و . . . ، هزینه پارکینگ، عوارض شهرداری، عوارض بزرگراهها، هزینه سوخت، مبلغ صورتحساب رستوران، محاسبه زمان و مبلغ بیمه خودرو، خرید لیزینگی خودرو و خرید از انواع فروشگاهها معرفی گردید که در کلیه خودروهای متصل به اینترنت قابل استفاده خواهد بود. 

جان مون از مدیران پروژه خدمات رمزی ویزا در استودیوی توسعه دهنده هوندا (HDS) در مورد این سیستم می گوید: "ای پروژه نشان می‌دهد که نرم افزارهای کاربردی چگونه ممکن است برای پرداختهای آنلاین در خودروها مورد استفاده قرار گیرند و همزمان فرصتهای جدیدی برای شرکتهای خودروسازی ایجاد نمایند".
شرکتهایی در شمال کالیفرنیا و نیویورک از بهار 2017 طرحهای Fuel App و Parking App را به مدت سه ماه مورد کاربرد قرار دادند و کارایی آن را تست و نتیجه را اعلام کردند. عاشیش دلال رئیس هیئت مدیره شرکت ParkWhiz در شهر شیکاگو در این خصوص می گوید: "در شرکت ParkWhiz تمرکز ما روی ایجاد پرداخت هزینه پارکینگ به صورتی کاملا ایمن و بدون درد سر برای رانندگان است. توسط این برنامه کاربردی، نیاز به هرگونه اخذ بلیط ورودی به پارکینگ و یا کنترل پرداخت فیزیکی هزینه آن حذف خواهد شد که قدم بزرگی به سمت تجربه پرداخت ایمن و بدون نیاز به تماس با افراد یا دستگاههای پرداخت خارج از خودرو است. این شرکت از همکاری با شرکت ویزا در این پروژه نوآوری مشعوف و خشنود بوده و شور و شوق زیادی برای این کار دارد".

 favorite_border 4
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade انواع لامپ در چراغ خودرو و نحوه تعویض آنها
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری GL 2007، میانسال محبوب ژاپنی
grade داج چارجر اسطوره‌ای در تاریخچه خودروهای ماسل
grade بهترین خودروهای جهان در بزرگترین درگ جهان
grade بهترین خودروهای 2019 که کمتر از 40.000 دلار قیمت دارند
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade برخی از دلايل زياد استارت خوردن خودرو
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade آمیکو با آسنا به نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید آمد
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade بی ام و X3 مدل 2018
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade کادیلاک XT6 2020، شاسی بلند لوکس آمریکایی
grade بررسی جک اس 4 محصول پسا تحریمی کرمان موتور
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade جک T8 محصول جدید کرمان موتور چه مشخصاتی دارد
grade فناوری‌های کاربردی در کابین خودرو
grade تفاوت موتورهای بنزینی و دیزلی + فیلم
grade علائم هشدار جهت تعویض لاستیک‌های خودرو
grade عمر مفید خودرو در ایران و سایر کشورهای جهان
grade مقایسه فورد ماستنگ شلبی GT500 مدل 2020 و دوج چلنجر SRT Redeye مدل 2019
grade بوگاتی چنتودیچی هیولای جدید بوگاتی معرفی شد
grade شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی محصولات جک
grade فیلم بررسی ولکس C30 - سی 30
grade داستان تیکه انداختن انگلیسی‌ها به پژو و ایران خودرو چه بود؟
grade آسیب‌پذیری شدید خودروهای دارای کیلس استارتر
grade شرایط جدید فروش فوری ایران خودرو ویژه شهریور 98
grade قیمت خودرو امروز 1398/05/27| پژو پارس 96 میلیون تومان شد
grade جک سدان جدید خود را به زودی معرفی خواهد کرد
grade طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو شهریور 98
grade شرایط جدید فروش اعتباری ایران خودرو اعلام شد - ویژه مرداد 98
grade بهترین زمان برای خرید خودرو چه زمانی است؟
grade مقایسه قیمت خودروهای داخلی با قیمت دو هفته پیش
grade قیمت انواع خودروهای وارداتی
grade فروش اقساطی دنا پلاس و پژو پارس توسط ایران خودرو در چهارشنبه 6 شهریور
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری GL 2007، میانسال محبوب ژاپنی
grade داج چارجر اسطوره‌ای در تاریخچه خودروهای ماسل
grade بهترین خودروهای جهان در بزرگترین درگ جهان
grade بهترین خودروهای 2019 که کمتر از 40.000 دلار قیمت دارند
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade برخی از دلايل زياد استارت خوردن خودرو
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade آمیکو با آسنا به نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید آمد
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade کادیلاک XT6 2020، شاسی بلند لوکس آمریکایی
grade بررسی جک اس 4 محصول پسا تحریمی کرمان موتور
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade نسل جدید تویوتا سوپرا 2020 پس از 17 سال رونمایی شد
grade معرفی و مشخصات فنی ساینا برقی