بررسی بی‌ام‌و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۱۹:۱۳:۳۷ 0

استفاده از مواد پیشرفته و سبک در ساختار بدنه بی‌ ام‌ و M4 GTS وزن این خودرو را به 1510 کیلوگرم رسانده است. نسبت وزن به قدرت استثنایی 3 کیلوگرم بر اسب بخار، تجربه یک رانندگی عالی را فراهم می‌نماید این خودرو با ظاهری اسپرت و تکنولوژی پیشرفته با اقتباس از خودروهای مسابقه‌ای MotorSport در پیست نوربورگ رینگ، رکورد لپ‌تایم هفت دقیقه و بیست و هشت ثانیه را به دست آورده است

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

کمپانی BMW M GmbH تیونینگ کننده و سازنده مدلهای اسپرت بی‌ام‌و با ارائه مدل M4 GTS سطح جدیدی از توانایی‌های خودروی بی‌ام‌و M4 کوپه را به نمایش گذاشته است که قرار است به مناسبت 30 سال تولید سری M3 بی‌ام‌و در نسخه ویژه در تعداد محدود 700 دستگاه تولید شود. این خودرو با ظاهری اسپرت و تکنولوژی پیشرفته با اقتباس از خودروهای مسابقه‌ای MotorSport در پیست نوربورگ رینگ، رکورد لپ‌تایم هفت دقیقه و بیست و هشت ثانیه را به دست آورده است که توانایی M4 GTS را نشان می‌دهد. همچنین این خودروی مسابقه‌ای مجوز تردد در شهر و جاده‌های معمولی را نیز دارد. مهندسان شرکت BMW M توانایی خود را در توسعه تکنولوژیهای نوآورانه M روی قوای محرکه، شاسی و بدنه سبک وزن این خودرو نشان داده‌اند. اولین مدل از نسخه خاص M4 GTS در آمریکای شمالی عرضه شد.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

طراحی خارجی:
استفاده از مواد پیشرفته و سبک در ساختار بدنه بی‌ام‌و M4 GTS وزن این خودرو را به 1510 کیلوگرم رسانده است. نسبت وزن به قدرت استثنایی 3 کیلوگرم بر اسب بخار، تجربه یک رانندگی عالی را فراهم می‌نماید. چراغ‌های آشنای گرد دوقلوی برند بی‌ام‌و با هاله نورانی دور آنها، به همراه جلوپنجره معروف کایندی گریل این کمپانی با زه‌های دوتایی ویژه M و سه دریچه ورود هوا در زیر سپر جلو، نمای اصلی جلوی خودرو را تشکیل می‌دهند. چراغ‌های جلوی خودرو ترکیبی از تکنولوژی لامپ‌های LED و سیستم کمکی نوربالای بی‌ام‌و (HBA) و چراغ‌های تطبیق پذیر(AHL)  هستند که روشنایی مناسبی را در هنگام شب فراهم می‌کنند. در موتور با طراحی برجسته و عضلانی و دریچه بزرگ خروج هوا، از جنس فیبرکربن ساخته شده است و نمای تهاجمی به خودرو داده است و در دو طرف قسمت زیرین سپر پهن و اسپرت خودرو دو اسپیلیتر فیبرکربنی قابل تنظیم در جلوی دریچه‌های توری ورود هوا، برای هدایت جریان هوا تعبیه شده‌اند. چراغ‌های L شکل عقب نیز با تکنولوژی لامپهای OLED تعبیه شده‌اند که نور را به صورت متمرکز و نقطه‌ای منتشر می‌کنند. در صندوق نیز از فیبرکربن(CFRP) و پلاستیک فایبرگلاس(GFRP) به گونه‌ای طراحی شده تا علاوه بر سبک‌تر نمودن وزن خودرو، خواص آیرودینامیکی عقب خودرو را بهبود بخشد و هوای قسمت عقب بدنه را به سمت اسپویلر عقب هدایت نماید. اسپویلر خودرو از جنس فیبرکربن است که توسط دو پایه آلومینیومی ماشینکاری شده(CNC) به در صندوق خودرو متصل شده است. این اسپویلر قابلیت تنظیم در سه جهت را دارد که یکی برای رانندگی در شهر و دو انتخاب دیگر برای رانندگی در پیست مسابقه است. در زیر سپر عقب، یک دیفیوزر قیبرکربنی برای هدایت جریان هوای آشفته عقب خودرو قرار گرفته است و دو جفت لوله اگزوز تیتانیومی از آن بیرون آمده‌اند که با لوگوی M با لیزر روی آنها حکاکی شده است و صدای اسپرت خودروهای مسابقه‌ای را تولید می‌کنند.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

در نمای جانبی، گلگیرهای جلو و عقب با طراحی عضلانی همراه با خطوط کنار بدنه و دریچه هوای روی گلگیر جلو ظاهری اسپرت و خشن به خودرو داده‌اند و خط مستقیمی از بالای دریچه خروج هوای گلگیر جلو شروع شده و با عبور از زیر دستگیره در جانبی، تا روی چراغ عقب ادامه دارد. سقف منحنی خودرو از ستون A تا صندوق عقب با شیب مناسبی امتداد یافته است و نمای زیبایی به M4 GTS بخشیده است. آینه‌های جانبی خودرو با دو اتصال فیبرکربنی به ستون A خودرو متصل شده‌اند. همچنین برای کاهش وزن خودرو، رینگهای آلیاژی ماشینکاری شده 666M نارنجی رنگ به شکل ستاره با کالیپرهای ترمز M از جنس سرامیک کربن برای M4 GTS در نظر گرفته شده است که در جلو توسط لاستیکهای میشلن پیلوت اسپرت کاپ 2 با سایز 265/35 R19 و در عقب با لاستیکهای 285/30 R20 پوشانده شده‌اند. سقف، در موتور، در صندوق، اسپلیترهای زیر سپر، اسپویلر عقب و دیفیوزر خودرو نیز برای کاهش وزن بدنه از فیبرکربن تعبیه شده‌اند. این خودرو در چهار رنگ خاکستری تیره متالیک، نوک مدادی متالیک، مشکی متالیک و سفید متالیک در دسترس مشتریان است.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

 طراحی داخلی:
طراحی داخل کابین خودروی بی‌ام‌و M4 GTS با تمرکز بر خاصیت اسپرت آن و با اقتباس از خودروهای مسابقه‌ای صورت گرفته است. کنسول وسط خودرو به صورت غیرمتقارن طراحی شده است و با پوششی از آلکانتارا پوشانده شده است. صندلی‌های یک تکه اسپرت M این خودرو از جنس فیبرکربن تعبیه شده‌اند که حدود 50% سبک‌تر از صندلیهای اسپرت M4 کوپه هستند. روکش صندلی‌ها از جنس آلکانتارا و چرم میرنو است که در روی پشت سری‌های آنها، نوارهای نارنجی رنگ ویژه M تعبیه شده است و کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای در داخل آنها قرار دارد. روکش فرمان اسپرت M خودرو نیز از آلکانتارا است و اهرم‌های تعویض دنده پشت فرمان و علامت زرد رنگ در ساعت 12 غربیلک فرمان، ویژگی مسابقه ای خودرو را نمایش می‌دهد. پانل راننده با صفحات گرد کیلومتر شمار و دور موتور اسپرت ویژه مدلهای M با نور سفید پس زمینه، دید مناسبی را برای راننده فراهم می‌کنند و سیستم نمایش اطلاعات روی شیشه (HUD) نیز اطلاعاتی مانند دور موتور، سرعت و شماره دنده را روی شیشه جلوی خودرو و دقیقا در جلوی چشمان راننده نمایش می‌دهد تا تمرکز راننده تنها روی رانندگی باشد. در قسمت بالای داشبورد، صفحه نمایشگر بزرگی برای نمایش اطلاعات مورد نیاز راننده مانند اطلاعات ناوبری قرار دارد و در زیر آن سیستم صوتی و سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک خودرو تعبیه شده‌اند.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

سیستم ناوبری حرفه‌ای، تهویه مطبوع اتوماتیک، کنترل فاصله پارک عقب و جلو(PDC)، آینه‌های عقب و جانبی با خاصیت Auto-Dimming از امکانات این خودرو هستند. دسته دنده اسپرت و کوتاه M خودرو با شیب مناسب و ارگونومیک بر روی کسنول وسط خودرو در دسترس راننده است. سیستم ConnectedDrive بی‌ام‌و برای رزرو هتل، یافتن رستوران و اتصال به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به کار می رود. کاربرد فیبرکربن در تریم داخلی و رودریهای خودرو باعث سبک شدن خودرو گردیده است و حتی به جای دستگیره‌های فلزی درهای جانبی، از حلقه‌های کششی استفاده شده است. برای کاهش وزن خودرو، ساختار لوله‌ای که کنسول وسط خودرو روی آن قرار دارد، از جنس فیبرکربن ساخته شده است.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

به جای کاناپه ردیف عقب، در این خودرو یک طاقچه از جنس فایبرگلاس(GFRP) تعبیه شده است که صفحه‌ای عمودی از جنس فیبرکربن(CFRP) در روی آن دارد و هر دو با آلکانتارا پوشانده شده‌اند و حدود 40% کاهش وزن را نسبت به صندلی‌های متداول ردیف عقب M4 فراهم می‌کنند. پکیچ اسپرت سفارشی کلاب اسپرت شامل یک تیرچه ضد واژگونی نارنجی رنگ از جنس فولاد با استحکام بالا در پشت صندلیهای جلو و کمربند ایمنی شش نقطه‌ای مسابقه‌ای و یک کپسول آتش نشانی است. سیستم لپ تایمر مدلهای M بی‌ام‌و برای ثبت زمان‌های مورد نیاز و تحلیل نحوه رانندگی در پیست مسابقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

مشخصات فنی: 
خودروی بی‌ام‌و M4 GTS توسط یک موتور شش سیلندر خطی 3.0 لیتر تویین پاور توربو با دو توربوشارژر، تزریق سوخت با دقت بالا (HPI)، سیستم کنترل متغیر سوپاپها (Valvetronic) و زمان بندی متغیر میل بادامک (Double-VANOS) مجهز شده است که در مدلهای M3 و M4 بی‌ام‌و نیز به کار می رود و تا به حال جوایز متعددی را کسب نموده است. البته تفاوت موتور GTS با M4 معمولی در سیستم تزریق آب است که قدرت خروجی بیشتری را برای خودرو فراهم می‌کند. این سیستم قدرت موتور را تا 500 اسب بخار در دور موتور 6250 دور در دقیقه و گشتاور آن را تا 600 نیوتن متر در دور موتور 4000 تا 5500 دور در دقیقه افزایش می‌دهد، ولی کوچکترین تاثیری روی مصرف سوخت یا میزان آلایندگی خودرو در مقایسه با «M کوپه ندارد و همان مصرف سوخت ترکیبی 8.3 لیتر در صد کیلومتر و میزان انتشار 194 گرم CO2 در کیلومتر را برای خودرو فراهم می‌کند. قدرت موتور توسط یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک M دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌گردد که امکان تعویض دنده‌ها به صورت دستی و با اهرمهای تعویض دنده در پشت غربیلک فرمان نیز مقدور شده است.

بررسی بی‌ ام‌ و M4 GTS مدل 2016 تیونینگ شده

برنامه هوشمند تعویض دنده درایو لاجیک و سیستم کنترل حرکت لانچ کنترل، تعویض به موقع دنده‌ها را تامین نموده و شتاب صفر تا صد 3.8 ثانیه و حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت را برای M4 GTS فراهم می‌کند. مانند خودروهای M3 و M4 کوپه، خودروی M4 GTS نیز در سیستم تعلیق جلو از بازوهای کنترلی آلومینیومی برخوردار است و در تعلیق عقب، کلیه بازوهای کنترلی از نوع محور پنج اتصالی از جنس آلومینیوم ماشینکاری شده هستند. برای محل اتصال بدنه و تعلیق خودرو از بوشهای لاستیکی، کمک فنرها و فنرهای لول قابل تنظیم M استفاده شده است. برای بهبود پایداری و کشش خودرو سیستم دیفرانسیل فعال M به همراه سیستم لغزش محدود چند صفحه‌ای دیفرانسیل با کنترل الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته است که سیستم کنترل آن به سیستم کنترل پایداری دینامیکی (DSC) خودرو متصل شده است. سیستم M Dynamic Mode یا MDM حالتی خاص از سیستم پایداری دینامیکی(DSC) است که در هنگام رانندگی اسپرت توسط راننده فعال می‌گردد. سیستم فرمان خودرو از نوع الکترومکانیکی است که توسط شاخه M بی‌ام‌و طراحی شده است و راننده می‌تواند با فشار دکمه Servotronic روی کنسول وسط خودرو، یکی از سه حالت Comfort، Sport یا Sport+ را انتخاب نماید. سیستم ترمز ABS خودرو از جنس سرامیک سیلیکون کرباید تقویت شده با فیبرکربن(C/SiC) مجهز شده است که دارای دوام بالا و وزن سبک است و دیسک ترمز از جنس آلومینیوم است که در جلو دارای کالیپر شش پیستونه و در عقب دارای کالیپر چهار پیستونه طلایی رنگ با لوگوی M است.
در ادامه می‌توانید آلبوم تصاویراین خودرو جذاب را مشاهده کنید

 favorite_border 4
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade فیلم بررسی پژو 207 اتوماتیک ایران‌خودرو
grade انواع لامپ در چراغ خودرو و نحوه تعویض آنها
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری GL 2007، میانسال محبوب ژاپنی
grade داج چارجر اسطوره‌ای در تاریخچه خودروهای ماسل
grade بهترین خودروهای جهان در بزرگترین درگ جهان
grade بهترین خودروهای 2019 که کمتر از 40.000 دلار قیمت دارند
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade برخی از دلايل زياد استارت خوردن خودرو
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade بی ام و X3 مدل 2018
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade کادیلاک XT6 2020، شاسی بلند لوکس آمریکایی
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade نسل جدید تویوتا سوپرا 2020 پس از 17 سال رونمایی شد
grade آمیکو با آسنا به نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید آمد
grade حضور ایران خودرو با پژو 301 در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید
grade رهام و ساینا EV در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید
grade آئودی Q3 اسپرت بک 2020 کوپه جذاب آلمانی معرفی شد
grade 17 حقیقت در مورد شورولت کامارو که هر علاقه‌مندی باید بداند
grade با 3 میلیون تومان محصولات جک را اقساطی و بدون بهره بخرید
grade پیکاپ تایگر با ریگان خودرو در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید حضور یافت
grade فیلم بررسی بسترن B30
grade بررسی شلبی کبرا دیتونا کوپه مدل 1960
grade بررسی جک اس 4 محصول پسا تحریمی کرمان موتور
grade پژو 207 اتوماتیک بخریم یا رنو ساندرو؟
grade جک T8 محصول جدید کرمان موتور چه مشخصاتی دارد
grade همه چیز‌ درباره سیستم ورود بدون کلید خودرو یا ‌کیلس
grade فولکس واگن پولو GTI مدل 2018
grade شرایط فروش جک اس 5، اس 3 و جی 4 کرمان موتور با 3 میلیون تومان
grade پیکاپ جک T8 رقیب قدر آسنا در راه بازار ایران
grade جک S4 به کرمان موتور رسید
grade شرایط فروش جدید سایپا با تحویل فوری پراید 111 اعلام شد
grade شرایط جدید فروش فوری ایران خودرو اعلام شد
grade قیمت جدید پژو 207 دنده ای ویژه مرداد ماه 98
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری GL 2007، میانسال محبوب ژاپنی
grade داج چارجر اسطوره‌ای در تاریخچه خودروهای ماسل
grade بهترین خودروهای جهان در بزرگترین درگ جهان
grade بهترین خودروهای 2019 که کمتر از 40.000 دلار قیمت دارند
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade برخی از دلايل زياد استارت خوردن خودرو
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade کادیلاک XT6 2020، شاسی بلند لوکس آمریکایی
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade نسل جدید تویوتا سوپرا 2020 پس از 17 سال رونمایی شد
grade معرفی و مشخصات فنی ساینا برقی
grade همتا؛ طرح خوب رجیستری، اجرای افتضاح
grade فورد موستانگ شلبی GT500 2020، جدیدترین نسل محبوب‌ترین عضلانی تاریخ