با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟

سبقت آزاد۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۴:۵۵:۵۳ 0

شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض شده و حتی کلاسیکی نباشند که به طرز عجیبی هنوز در حال حرکت در جاده‌های کشور هستند

شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض شده و حتی کلاسیکی نباشند که به طرز عجیبی هنوز در حال حرکت در جاده‌های کشور هستند، خواسته قلبی ما این است که همیشه ملت شریف ایران مالک بهترین، جدیدترین و از همه مهم‌تر ایمن‌ترین خودروها باشند، از این رو آرزوی داریم که روزی در کمترین بازه خرید خودرو، شاهد خودروهایی باشیم که حداقل در سطح جهانی نیز به عنوان خودروهای پایه شناخته شده باشند و از حداقل‌های خاصی بهره می‌برند. اما در شرایط فعلی چه؟

وقتی کمترین میزان کسب حقوق عدد 800 هزار تومان است، برای حمل نقل یک خانواده چه پیشنهادهایی را می‌توان ارائه داد؟ شاید ارائه راهکار برای چنین شرایطی، نیاز به قرار گرفتن در آن شرایط را داشته باشد و شاید ما نتوانیم به طور دقیق این شرایط را درک کنیم اما اینکه بتوانیم در حد خودمان کمکی به زحمتکش‌ترین قشر جامعه انجام دهیم، نهایت لطف پروردگار به ما بوده است. البته در ابتدای کار باید این نکته را یادآور شویم که هیچ کدام از خودروهای معرفی شده در این متن توانایی مسافرت‌های بین شهری را ندارند و استفاده از آنها به عنوان خودروی مسافرت بسیار اشتباه و کار پرخطر است، از طرفی تعدادی از این خودروها خارج از رده‌بوده و از لحاظ میزان آلایندگی، انتخاب چندان مناسبی برای شهرهای آلوده‌ای چون تهران نیستند، اما به هر حال از بین گزینه‌های موجود هر کسی ممکن است بر اساس علاقه شخصی خود یکی را بپسندد یا حتی شاید قصد او از خرید، تنها نگه داری خودروهای کلاسیک در حال انقراض باشد. ما در سبقت آزاد با توجه به محدودیت بودجه خریداران این بازه قیمتی، سعی کردیم هزینه میانگین سالانه و البته حدودی هر خودرو یاد شده در ماه را ذکر کنیم تا خریداران به هزینه‌های پس از خرید هر خودرو، اعم از سوخت مصرفی و تعویض قطعات تا حدی واقف شوند. در پایان نیز سعی می‌کنیم به ‌راه‌حل ‌جامع‌تری ‌برای افراد کم درآمد ارائه کنیم تا در صورت عدم رضایت از تمامی گزینه‌های یاد شده، اقدام به انجام آن موارد کنند.

پراید

نخستین و شاید منطقی‌ترین انتخاب فعلی پیش روی اکثر ایرانیان، حتی برخی‌اوقات افرادی که در سطح متوسط یا حتی مرفه جامعه به سر می‌برند برای کاهش هزینه‌های خود، پراید را برای نقل‌وانتقال داخل شهر انتخاب می‌کنند. البته انتخاب خودروی پراید از نوع صفر کیلومتر در این بازه قیمتی، تنها از طریق لیزینگ و پرداخت اقساط کمر شکن امکان‌پذیر است و بحث اصلی ما انتخاب انواع دست‌دوم پراید با کارکردهای بالای 100 هزار کیلومتر است. این انتخاب دلایل بسیاری دارد که شاید مهم‌ترین آنها هزینه‌های جانبی کمتر این خودرو نسبت به دیگر محصولات تولیدی در حال حاضر کشورمان باشد؛ به گونه‌ای که اگر لیستی از تمامی قطعات استفاده شده در این خودرو تهیه و قیمت آن را با دیگر خودروهای در حال تولید مقایسه کنیم، هیچ رقیبی برای این خودرو پیدا نخواهیم کرد. اما آیا این انتخاب کاملاً بی‌حاشیه خواهد بود؟ پاسخ خیر است. خودروی پراید از زمان ورود به ایران تاکنون تغییرات زیادی در تمامی بخش‌ها داشته است؛ از بحث کاهش یا افزایش کیفیت در این سال‌ها که گذر کنیم، می‌توان گفت از لحاظ فنی تغییرات ایجاد شده، هیچ کدام به کاهش مصرف چشمگیری منتهی نشده است. حتی در آخرین پیشرانه‌های استفاده شده در این خودرو که با عنوان HP پلاس شناخته می‌شوند، توان افزایش یافته و با وجود رعایت استاندارد یورو 4، اما تغییر چندانی در مصرف سوخت رخ نداده است. از این رو ارزان‌ترین خودروی موجود در کشور را نمی‌توان به عنوان کم خرج ترین خودرو حداقل از نظر هزینه سوخت اعلام کرد. از سوی دیگر این خودرو کاربردهای غیر شخصی زیادی در ایران دارد، به این معنی که بسیاری از پرایدهایی که در محدوده قیمتی زیر 10 میلیون تومان به فروش گذاشته می‌شوند، به عنوان تاکسی در آژانس‌ها یا به صورت تاکسی شخصی استفاده می‌شده که البته این استفاده با اعمال شاقه تاکسی‌ها و البته هر روز انجام می‌گرفته است. در نهایت نیز مالک محترم تاکسی که خودروی خود را در عنفوان در خرج افتادن می‌بیند، با رندی تمام آن را به فروش می‌گذارد تا هر چه سریع‌تر از شر آن آسوده گردد و اقدام به خرید پراید بعدی خود کند.

هزینه نگهداری: ماهیانه حدود 100 هزار تومان در شرایط عادی.

پیکان

یار دیرین ایرانیان! البته در مورد این گزینه بحث زیاد است؛ از مصرف و سوخت و میزان آلایندگی گرفته تا قیمت‌های عجیبی که گاهی برای این خودرو حدودا کلاسیک انگلیسی تعیین می‌شده است. اصلی‌ترین دغدغه مالکان پیکان، گرفتن مجوز عبور و مرور و البته اخذ معاینه فنی است، چرا که از لحاظ تأمین قطعات فنی به خاطر تولید وانت پیکان تا سال گذشته و البته وانت آریسان (که از نظر فنی تشابهات زیادی با پلتفرم پیکان دارد) مشکلی نیست و تنها قطعات ظاهری این خودرو مثل مجموعه چراغ‌های عقب، مجموعه درب عقب و دیگر قطعاتی که ربطی به وانت پیکان نداشتند، دچار مشکل است. البته همین قطعات نیز به لطف تعداد بالای خودروهای اسقاط شده از این خودرو قابل تأمین است. ولی مشکل عمده این خودرو را باید در جای دیگری جستجو کرد، چرا که به دلیل مصرف سوخت بسیار بالای آن اصلاً گزینه مناسبی برای داخل شهر نیست، حتی امکان دارد به غیر از مامورین پلیس، از خود مردم نیز پیشنهاد تعویض خودرو را بشنوید. البته کاربراتوری بودن این خودرو و نیاز به تنظیم مکرر کاربراتور عامل دیگری است که باعث می‌شود این خودرو از آلایندگی بالاتری برخوردار شود، به نحوی که طبق اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست، هر دستگاه پیکان بیست برابر خودروهای عادی و 200 برابر یک خودروی هیبریدی آلاینده تولید و همین آمار، این خودرو را به دستگاه وحشتناک تولید آلاینده بدل می‌کند.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 150 هزار تومان.

پژو

نه خیر، منظور ما 405 نیست. در واقع باز هم با پیکان طرف هستیم البته پیکان با ظاهری متفاوت و در پوست پژو! پژو RD و Roa محصولاتی از ایران‌خودرو هستند که با هدفی خاص تهیه شده بودند و آن هدف لوکس‌تر کردن پیکان بود، البته در کنار آن مشتریان این خودروها از کابین پژو و تجهیزات خاصی بهره می‌بردند که در پیکان موجود نبود. از لحاظ قطعات فنی این خودرو در وضعیتی کاملاً مشابه با پیکان به سرمی‌برد ولی اگر به دنبال قطعات ظاهری این خودرو باشید و اگر حساسیت بالایی داشته باشید، کار سختی پیش رویتان. البته اگر با خلاقیت خود قصد داشته باشید پیکان خود را هرچه بیشتر به 405 شبیه کنید، باز کار سبک‌تری دارید.

هزینه نگهداری: ماهانه 150 تا هزار تومان.

ام‌وی‌ام 110

این خودرو شاید بهترین انتخاب این بازه قیمتی باشد، با توجه به عدم تولید پراید تا دو سال آینده، پیش‌بینی می‌شود این محصول مدیران‌خودرو از نظر تأمین قطعات تا چند سال آینده از پراید نیز پیشی گیرد و از هر لحاظ بهترین گزینه برای پایین‌ترین بازه خرید خودرو بدل شود. از مهم‌ترین برتری‌های این خودرو می‌توان به مصرف سوخت بسیار مناسب این خودرو در کنار آلایندگی کم آن نسبت به دیگر گزینه‌های موجود در این بازه یادکرد، که به نوعی می‌توان این گزینه را شهری شده ترین خودرو این لیست نامید. از طرف دیگر تأمین کردن قطعات مصرفی این خودرو نیز هزینه سنگینی برای مالک نخواهد داشت. نکته مثبت دیگر این است که مالکین این خودرو می‌توانند امیدوار باشند که بتوانند سال‌های بیشتری این خودرو را داشته باشند. البته شاید این خودرو را بعضاً مناسب بانوان بدانند ولی اگر کمی به این فکر کنیم که با خرید این خودرو چقدر به ترافیک، آلودگی هوا و البته خودتان خدمت کرده‌اید، نظر شما تغییر خواهد کرد. البته مزیت دیگر این خودرو این است که دیگر به کل باید مسافرت رفتن با آن را فراموش کنید. خیلی هم خوب! همان‌طور که در ابتدا گفتیم، با ده میلیون نباید انتظار مسافرت رفتن با خودرویی را داشت باشید، چرا که صرف نظر از فرم این خودروها باید توجه داشت که با وجود کارکردهای بالای این خودروها خیلی نباید به آنها اطمینان کرد. فراموش نکنید که دلیل نگنجاندن منبع الهام این خودرو در لیست، یعنی دوو ماتیز به دلیل سخت‌تر بودن تأمین قطعات آن نسبت به ام‌وی‌ام است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 50 الی 60 هزار تومان.

رنو 5

مزایا و معایب این خودرو را شاید بتوان مشابه با پیکان دانست اما نکته‌ای در این خودرو وجود دارد که کمی آن را متفاوت می‌کند و آن هم کمتر بودن این خودرو در سطح شهر و از سویی بار روانی کمتر به جهت قدیمی بودن آن است، هرچه نباشد پیکان به عنوان تاکسی استفاده می‌شده  است ولی رنو خیر. همین امر باعث می‌شود اصلی‌ترین مشکل رنوها فرسودگی فنی نباشد، بلکه بیشتر مشکلات این خودرو در زنگ‌زدگی‌های پنهان بدنه است. خوشبختانه این خودرو در انواع انژکتوری (نیو پی کی با موتور پراید) تولید می‌شده و این خود یک مزیت است که این نوید را می‌دهد که در آینده احتمال کمتری برای منع عبور و مرور دارد، از سوی دیگر هاچ بک بودن رنو خود یکی از جذابیت‌هایی محسوب می‌شود که ممکن است بسیاری را به سمت خود بکشاند، به هر جهت شاید بتوان گفت این خودرو از شخصیت معتبرتری نسبت به پیکان بهره‌می‌برد. همچنین رنو 5 یکی از کم مصرف‌ترین خودروهایی به حساب می‌آید که می‌توان با این بودجه انتخاب کرد، درست است که به اندازه‌ام وی‌ام و ماتیز کم مصرف نیست اما اگر از نظر فنی کاملاً سرپا باشد می‌تواند حتی در شهر نیز مصرف 6 تا 7 لیتر در 100 کیلومتر را ثبت کند. همچنین نقطه‌قوت دیگر این خودرو نسبت به پیکان قطعات ارزان‌تر آن است، با این وجود فراوانی قطعات این خودرو به اندازه پیکان نیست.

هزینه نگهداری: ماهانه 75 هزار تومان.

فولکس واگن گلف

نسل اول و به خصوص دوم این خودرو جز خودروهای اسپرت و ارزان قیمتی است که با کمی هزینه با چاشنی علاقه می‌توان آن را به خودروی اسپرت، کلاسیک و البته شهری تبدیل کرد که البته تنها به درد تخلیه روحی جوانان می‌خورد، نه حمل و نقل خانواده. خوشبختانه گلف خودرویی است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و البته قطعه‌سازان جهانی به فکر این عاشقان گلف هستند. از این رو اگر در بازار جهانی به دنبال قطعات گلف بگردید، می‌توانید با جست‌جوی سخت، قطعه‌سازانی را پیدا کنید که هنوز هم قطعات این خودرو را تولید می‌کنند البته پیدا کردن قطعات این خودرو خیلی چندان ساده‌ای نیست ولی به هر حال وقتی علاقه وجود داشته باشد می‌توان از این مشکل نیز عبور کرد.

هزینه متوسط نگهداری : ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

اوپل کورسا

این گزینه را شاید نتوان به همگان پیشنهاد کرد زیرا در کنار قطعات کمیاب و گران‌قیمت، برای خرید آن در این بازه باید سراغ خودروهای با کارکردهای بالا و احتمالا رنگ خورده رفت. اما به هر حال اوپل کورسا جدیدتر از پیکان و رنو و حتی پراید است. از آن گذشته اوپل یک خودروساز آلمانی است و به هر حال کیفیت خودروهای تولید شده در آلمان بیشتر از انواع داخلی‌ساز است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 200 هزار تومان

ب‌ام‌و

ماشینهای آلمانی دیگری که با کارکردهای بالا و البته مدل‌های قدیمی قابل انتخاب هستند. 2002 و 518 های مدل 1970 تا 1978 را با کارکردهای بالای 100 تا 200 هزار کیلومتر می‌توان پیدا کرد که قیمتی زیر 10 میلیون تومان دارد البته اصلی‌ترین دلیل قیمت پایین شرایط سخت نگهداری این خودروهاست، در واقع بنز و ب‌ام‌وهای این لیست از لحاظ تأمین قطعات بدترین خودروها هستند. این دو برند را تنها باید کسانی انتخاب کنند که می‌خواهند خودروی کلاسیکی با کمترین قیمت را پس از بازسازی، در پارکینگ خود نگهداری کنند و هر روز با دیدن آنها کیف کنند!

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

مرسدس بنز

مدل‌های معماری و دانشجویی که در واقع اجداد دو نسل کلاس E بودند، خودروهایی از بنز هستند که زمانی در ایران به وفور پیدا می‌شدند. این خودروهای کاملا کلاسیک را هر کسی به دلیل هزینه بالا نمی‌تواند نگهداری کند و به همین دلیل سعی در فروش آنها با قیمت‌های پایین دارند تا به نوعی از هزینه‌ این گوهرهای کلاسیک رها شوند. اما همین امر فرصت مغتنمی است برای دوستداران خودروهای کلاسیک تا با کمترین هزینه صاحب خودروی آلمانی شوند.

هزینه نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

پاترول

شاسی بلند سخت‌جان، محبوب و البته منسوخ‌شده نیسان به دلایلی که ذکر خواهیم کرد. بازیچه علاقه‌مندان کم‌تجربه آفرود شده است. آفرود ورزشی است که برای علاقه‌مندان خود کم هزینه ندارد و بعد از هر بار آفرود نیاز است که خودروی مورد نظر تحت سرویس‌های اساسی و سنگین قرار گیرد. نیسان پاترول با کمک موتور پرتوان و البته سیستم چهار چرخ متحرک خود، زمانی از بهترین خودروهای آفرود بازار بود، اما این امر دلیل نمی‌شود که هنوز هم این خودروها قابل مصرف باشند. اکثر نیسان پاترول‌های موجود در کشور تحت فشارهای سنگینی بودند که مالک در مکان‌های مختلف به آن وارد می‌کرده است. از آن گذشته یکی از معایبی که خریداران پاترول پس از خرید باعث تعجب‌شان می‌شود. فرمان بسیار سفت آن است که البته چاشنی آن نیاز به چرخش زیاد فرمان جهت تغییر جهت است. در پایان پاترول‌ها را نیز نمی‌توان مناسب استفاده حتی در شهر دانست، مگر اینکه مالک قبلی با وسواس بسیار زیاد از آن نگه داری کرده باشد.

هزینه نگهداری: ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

گزینه آخر

در پایان باید به گزینه‌ای اشاره کنیم که قابل انتخاب برای همگان است و شاید در مجموع هزینه کمتری برای خانواده داشته باشد. البته شاید این گزینه نیز در برخی مناطق کشور قابل انجام نباشد، اما فراموش نکنید در مناطقی که امکانات زیادی به خود نمی‌بینند، از نظر تامین قطعات خودروهای منسوخ شده نیز قطعا دچار مشکل هستند. اما پیشنهاد ما برای شهرنشین‌ها؛ فرض کنید شما 10 میلیون تومان دارید و می‌خواهید این هزینه را صرف خودرو کنید و البته در طول سال شاید بیشتر از یکی دو سفر را نتوانید بروید.

 پیشنهاد ما این است که 10 میلیون تومان خود را در بانک بگذارید و ماهانه به صورت درصدی از آن سود کسب کنید. برای مسافرت‌های درون شهری بهترین گزینه استفاده از حمل و نقل عمومی است. زیرا اگر در کشوری استفاده از حمل نقل عمومی نسبت به خودرو شخصی ترجیح داده شود، نشان از فرهیختگی مردم آن کشور دارد. حتی اگر با مترو و اتوبوس نتوانید به مقصد خود در شهر برسید، با استفاده از اپلیکشن‌های نوظهوری که هزینه تاکسی‌ها را کاهش داده‌اند، می‌توانید با هزینه کم به مقاصد خود در داخل شهر برسید و برای مسافرت‌های خارج‌شهر خود نیز از پس انداز 10 میلیون تومانی‌تان یا از قطار و هواپیما برای مسافرت‌های خود استفاده کنید که میزان تلفات در حوادث این دو وسیله‌ حمل و نقل کمتر از آمار تلفات جاده‌ای است. اما اگر بخواهید تجربه واقعی سفر را تجربه کنید و در طی رسیدن به مقصد سفر خود، از مناظر جاده استفاده کنید. می‌توانید از موسساتی که خودرو اجاره می‌دهند، خودرویی ایمن اجاره کنید که حداقل امنیت خود را در سفرهای خود در جاده‌های پر خطر کشور حفظ کنید.

 

 favorite_border 2
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد