با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟

سبقت آزاد۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۴:۵۵:۵۳ 0

شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض شده و حتی کلاسیکی نباشند که به طرز عجیبی هنوز در حال حرکت در جاده‌های کشور هستند

شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض شده و حتی کلاسیکی نباشند که به طرز عجیبی هنوز در حال حرکت در جاده‌های کشور هستند، خواسته قلبی ما این است که همیشه ملت شریف ایران مالک بهترین، جدیدترین و از همه مهم‌تر ایمن‌ترین خودروها باشند، از این رو آرزوی داریم که روزی در کمترین بازه خرید خودرو، شاهد خودروهایی باشیم که حداقل در سطح جهانی نیز به عنوان خودروهای پایه شناخته شده باشند و از حداقل‌های خاصی بهره می‌برند. اما در شرایط فعلی چه؟

وقتی کمترین میزان کسب حقوق عدد 800 هزار تومان است، برای حمل نقل یک خانواده چه پیشنهادهایی را می‌توان ارائه داد؟ شاید ارائه راهکار برای چنین شرایطی، نیاز به قرار گرفتن در آن شرایط را داشته باشد و شاید ما نتوانیم به طور دقیق این شرایط را درک کنیم اما اینکه بتوانیم در حد خودمان کمکی به زحمتکش‌ترین قشر جامعه انجام دهیم، نهایت لطف پروردگار به ما بوده است. البته در ابتدای کار باید این نکته را یادآور شویم که هیچ کدام از خودروهای معرفی شده در این متن توانایی مسافرت‌های بین شهری را ندارند و استفاده از آنها به عنوان خودروی مسافرت بسیار اشتباه و کار پرخطر است، از طرفی تعدادی از این خودروها خارج از رده‌بوده و از لحاظ میزان آلایندگی، انتخاب چندان مناسبی برای شهرهای آلوده‌ای چون تهران نیستند، اما به هر حال از بین گزینه‌های موجود هر کسی ممکن است بر اساس علاقه شخصی خود یکی را بپسندد یا حتی شاید قصد او از خرید، تنها نگه داری خودروهای کلاسیک در حال انقراض باشد. ما در سبقت آزاد با توجه به محدودیت بودجه خریداران این بازه قیمتی، سعی کردیم هزینه میانگین سالانه و البته حدودی هر خودرو یاد شده در ماه را ذکر کنیم تا خریداران به هزینه‌های پس از خرید هر خودرو، اعم از سوخت مصرفی و تعویض قطعات تا حدی واقف شوند. در پایان نیز سعی می‌کنیم به ‌راه‌حل ‌جامع‌تری ‌برای افراد کم درآمد ارائه کنیم تا در صورت عدم رضایت از تمامی گزینه‌های یاد شده، اقدام به انجام آن موارد کنند.

پراید

نخستین و شاید منطقی‌ترین انتخاب فعلی پیش روی اکثر ایرانیان، حتی برخی‌اوقات افرادی که در سطح متوسط یا حتی مرفه جامعه به سر می‌برند برای کاهش هزینه‌های خود، پراید را برای نقل‌وانتقال داخل شهر انتخاب می‌کنند. البته انتخاب خودروی پراید از نوع صفر کیلومتر در این بازه قیمتی، تنها از طریق لیزینگ و پرداخت اقساط کمر شکن امکان‌پذیر است و بحث اصلی ما انتخاب انواع دست‌دوم پراید با کارکردهای بالای 100 هزار کیلومتر است. این انتخاب دلایل بسیاری دارد که شاید مهم‌ترین آنها هزینه‌های جانبی کمتر این خودرو نسبت به دیگر محصولات تولیدی در حال حاضر کشورمان باشد؛ به گونه‌ای که اگر لیستی از تمامی قطعات استفاده شده در این خودرو تهیه و قیمت آن را با دیگر خودروهای در حال تولید مقایسه کنیم، هیچ رقیبی برای این خودرو پیدا نخواهیم کرد. اما آیا این انتخاب کاملاً بی‌حاشیه خواهد بود؟ پاسخ خیر است. خودروی پراید از زمان ورود به ایران تاکنون تغییرات زیادی در تمامی بخش‌ها داشته است؛ از بحث کاهش یا افزایش کیفیت در این سال‌ها که گذر کنیم، می‌توان گفت از لحاظ فنی تغییرات ایجاد شده، هیچ کدام به کاهش مصرف چشمگیری منتهی نشده است. حتی در آخرین پیشرانه‌های استفاده شده در این خودرو که با عنوان HP پلاس شناخته می‌شوند، توان افزایش یافته و با وجود رعایت استاندارد یورو 4، اما تغییر چندانی در مصرف سوخت رخ نداده است. از این رو ارزان‌ترین خودروی موجود در کشور را نمی‌توان به عنوان کم خرج ترین خودرو حداقل از نظر هزینه سوخت اعلام کرد. از سوی دیگر این خودرو کاربردهای غیر شخصی زیادی در ایران دارد، به این معنی که بسیاری از پرایدهایی که در محدوده قیمتی زیر 10 میلیون تومان به فروش گذاشته می‌شوند، به عنوان تاکسی در آژانس‌ها یا به صورت تاکسی شخصی استفاده می‌شده که البته این استفاده با اعمال شاقه تاکسی‌ها و البته هر روز انجام می‌گرفته است. در نهایت نیز مالک محترم تاکسی که خودروی خود را در عنفوان در خرج افتادن می‌بیند، با رندی تمام آن را به فروش می‌گذارد تا هر چه سریع‌تر از شر آن آسوده گردد و اقدام به خرید پراید بعدی خود کند.

هزینه نگهداری: ماهیانه حدود 100 هزار تومان در شرایط عادی.

پیکان

یار دیرین ایرانیان! البته در مورد این گزینه بحث زیاد است؛ از مصرف و سوخت و میزان آلایندگی گرفته تا قیمت‌های عجیبی که گاهی برای این خودرو حدودا کلاسیک انگلیسی تعیین می‌شده است. اصلی‌ترین دغدغه مالکان پیکان، گرفتن مجوز عبور و مرور و البته اخذ معاینه فنی است، چرا که از لحاظ تأمین قطعات فنی به خاطر تولید وانت پیکان تا سال گذشته و البته وانت آریسان (که از نظر فنی تشابهات زیادی با پلتفرم پیکان دارد) مشکلی نیست و تنها قطعات ظاهری این خودرو مثل مجموعه چراغ‌های عقب، مجموعه درب عقب و دیگر قطعاتی که ربطی به وانت پیکان نداشتند، دچار مشکل است. البته همین قطعات نیز به لطف تعداد بالای خودروهای اسقاط شده از این خودرو قابل تأمین است. ولی مشکل عمده این خودرو را باید در جای دیگری جستجو کرد، چرا که به دلیل مصرف سوخت بسیار بالای آن اصلاً گزینه مناسبی برای داخل شهر نیست، حتی امکان دارد به غیر از مامورین پلیس، از خود مردم نیز پیشنهاد تعویض خودرو را بشنوید. البته کاربراتوری بودن این خودرو و نیاز به تنظیم مکرر کاربراتور عامل دیگری است که باعث می‌شود این خودرو از آلایندگی بالاتری برخوردار شود، به نحوی که طبق اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست، هر دستگاه پیکان بیست برابر خودروهای عادی و 200 برابر یک خودروی هیبریدی آلاینده تولید و همین آمار، این خودرو را به دستگاه وحشتناک تولید آلاینده بدل می‌کند.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 150 هزار تومان.

پژو

نه خیر، منظور ما 405 نیست. در واقع باز هم با پیکان طرف هستیم البته پیکان با ظاهری متفاوت و در پوست پژو! پژو RD و Roa محصولاتی از ایران‌خودرو هستند که با هدفی خاص تهیه شده بودند و آن هدف لوکس‌تر کردن پیکان بود، البته در کنار آن مشتریان این خودروها از کابین پژو و تجهیزات خاصی بهره می‌بردند که در پیکان موجود نبود. از لحاظ قطعات فنی این خودرو در وضعیتی کاملاً مشابه با پیکان به سرمی‌برد ولی اگر به دنبال قطعات ظاهری این خودرو باشید و اگر حساسیت بالایی داشته باشید، کار سختی پیش رویتان. البته اگر با خلاقیت خود قصد داشته باشید پیکان خود را هرچه بیشتر به 405 شبیه کنید، باز کار سبک‌تری دارید.

هزینه نگهداری: ماهانه 150 تا هزار تومان.

ام‌وی‌ام 110

این خودرو شاید بهترین انتخاب این بازه قیمتی باشد، با توجه به عدم تولید پراید تا دو سال آینده، پیش‌بینی می‌شود این محصول مدیران‌خودرو از نظر تأمین قطعات تا چند سال آینده از پراید نیز پیشی گیرد و از هر لحاظ بهترین گزینه برای پایین‌ترین بازه خرید خودرو بدل شود. از مهم‌ترین برتری‌های این خودرو می‌توان به مصرف سوخت بسیار مناسب این خودرو در کنار آلایندگی کم آن نسبت به دیگر گزینه‌های موجود در این بازه یادکرد، که به نوعی می‌توان این گزینه را شهری شده ترین خودرو این لیست نامید. از طرف دیگر تأمین کردن قطعات مصرفی این خودرو نیز هزینه سنگینی برای مالک نخواهد داشت. نکته مثبت دیگر این است که مالکین این خودرو می‌توانند امیدوار باشند که بتوانند سال‌های بیشتری این خودرو را داشته باشند. البته شاید این خودرو را بعضاً مناسب بانوان بدانند ولی اگر کمی به این فکر کنیم که با خرید این خودرو چقدر به ترافیک، آلودگی هوا و البته خودتان خدمت کرده‌اید، نظر شما تغییر خواهد کرد. البته مزیت دیگر این خودرو این است که دیگر به کل باید مسافرت رفتن با آن را فراموش کنید. خیلی هم خوب! همان‌طور که در ابتدا گفتیم، با ده میلیون نباید انتظار مسافرت رفتن با خودرویی را داشت باشید، چرا که صرف نظر از فرم این خودروها باید توجه داشت که با وجود کارکردهای بالای این خودروها خیلی نباید به آنها اطمینان کرد. فراموش نکنید که دلیل نگنجاندن منبع الهام این خودرو در لیست، یعنی دوو ماتیز به دلیل سخت‌تر بودن تأمین قطعات آن نسبت به ام‌وی‌ام است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 50 الی 60 هزار تومان.

رنو 5

مزایا و معایب این خودرو را شاید بتوان مشابه با پیکان دانست اما نکته‌ای در این خودرو وجود دارد که کمی آن را متفاوت می‌کند و آن هم کمتر بودن این خودرو در سطح شهر و از سویی بار روانی کمتر به جهت قدیمی بودن آن است، هرچه نباشد پیکان به عنوان تاکسی استفاده می‌شده  است ولی رنو خیر. همین امر باعث می‌شود اصلی‌ترین مشکل رنوها فرسودگی فنی نباشد، بلکه بیشتر مشکلات این خودرو در زنگ‌زدگی‌های پنهان بدنه است. خوشبختانه این خودرو در انواع انژکتوری (نیو پی کی با موتور پراید) تولید می‌شده و این خود یک مزیت است که این نوید را می‌دهد که در آینده احتمال کمتری برای منع عبور و مرور دارد، از سوی دیگر هاچ بک بودن رنو خود یکی از جذابیت‌هایی محسوب می‌شود که ممکن است بسیاری را به سمت خود بکشاند، به هر جهت شاید بتوان گفت این خودرو از شخصیت معتبرتری نسبت به پیکان بهره‌می‌برد. همچنین رنو 5 یکی از کم مصرف‌ترین خودروهایی به حساب می‌آید که می‌توان با این بودجه انتخاب کرد، درست است که به اندازه‌ام وی‌ام و ماتیز کم مصرف نیست اما اگر از نظر فنی کاملاً سرپا باشد می‌تواند حتی در شهر نیز مصرف 6 تا 7 لیتر در 100 کیلومتر را ثبت کند. همچنین نقطه‌قوت دیگر این خودرو نسبت به پیکان قطعات ارزان‌تر آن است، با این وجود فراوانی قطعات این خودرو به اندازه پیکان نیست.

هزینه نگهداری: ماهانه 75 هزار تومان.

فولکس واگن گلف

نسل اول و به خصوص دوم این خودرو جز خودروهای اسپرت و ارزان قیمتی است که با کمی هزینه با چاشنی علاقه می‌توان آن را به خودروی اسپرت، کلاسیک و البته شهری تبدیل کرد که البته تنها به درد تخلیه روحی جوانان می‌خورد، نه حمل و نقل خانواده. خوشبختانه گلف خودرویی است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و البته قطعه‌سازان جهانی به فکر این عاشقان گلف هستند. از این رو اگر در بازار جهانی به دنبال قطعات گلف بگردید، می‌توانید با جست‌جوی سخت، قطعه‌سازانی را پیدا کنید که هنوز هم قطعات این خودرو را تولید می‌کنند البته پیدا کردن قطعات این خودرو خیلی چندان ساده‌ای نیست ولی به هر حال وقتی علاقه وجود داشته باشد می‌توان از این مشکل نیز عبور کرد.

هزینه متوسط نگهداری : ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

اوپل کورسا

این گزینه را شاید نتوان به همگان پیشنهاد کرد زیرا در کنار قطعات کمیاب و گران‌قیمت، برای خرید آن در این بازه باید سراغ خودروهای با کارکردهای بالا و احتمالا رنگ خورده رفت. اما به هر حال اوپل کورسا جدیدتر از پیکان و رنو و حتی پراید است. از آن گذشته اوپل یک خودروساز آلمانی است و به هر حال کیفیت خودروهای تولید شده در آلمان بیشتر از انواع داخلی‌ساز است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 200 هزار تومان

ب‌ام‌و

ماشینهای آلمانی دیگری که با کارکردهای بالا و البته مدل‌های قدیمی قابل انتخاب هستند. 2002 و 518 های مدل 1970 تا 1978 را با کارکردهای بالای 100 تا 200 هزار کیلومتر می‌توان پیدا کرد که قیمتی زیر 10 میلیون تومان دارد البته اصلی‌ترین دلیل قیمت پایین شرایط سخت نگهداری این خودروهاست، در واقع بنز و ب‌ام‌وهای این لیست از لحاظ تأمین قطعات بدترین خودروها هستند. این دو برند را تنها باید کسانی انتخاب کنند که می‌خواهند خودروی کلاسیکی با کمترین قیمت را پس از بازسازی، در پارکینگ خود نگهداری کنند و هر روز با دیدن آنها کیف کنند!

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

مرسدس بنز

مدل‌های معماری و دانشجویی که در واقع اجداد دو نسل کلاس E بودند، خودروهایی از بنز هستند که زمانی در ایران به وفور پیدا می‌شدند. این خودروهای کاملا کلاسیک را هر کسی به دلیل هزینه بالا نمی‌تواند نگهداری کند و به همین دلیل سعی در فروش آنها با قیمت‌های پایین دارند تا به نوعی از هزینه‌ این گوهرهای کلاسیک رها شوند. اما همین امر فرصت مغتنمی است برای دوستداران خودروهای کلاسیک تا با کمترین هزینه صاحب خودروی آلمانی شوند.

هزینه نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

پاترول

شاسی بلند سخت‌جان، محبوب و البته منسوخ‌شده نیسان به دلایلی که ذکر خواهیم کرد. بازیچه علاقه‌مندان کم‌تجربه آفرود شده است. آفرود ورزشی است که برای علاقه‌مندان خود کم هزینه ندارد و بعد از هر بار آفرود نیاز است که خودروی مورد نظر تحت سرویس‌های اساسی و سنگین قرار گیرد. نیسان پاترول با کمک موتور پرتوان و البته سیستم چهار چرخ متحرک خود، زمانی از بهترین خودروهای آفرود بازار بود، اما این امر دلیل نمی‌شود که هنوز هم این خودروها قابل مصرف باشند. اکثر نیسان پاترول‌های موجود در کشور تحت فشارهای سنگینی بودند که مالک در مکان‌های مختلف به آن وارد می‌کرده است. از آن گذشته یکی از معایبی که خریداران پاترول پس از خرید باعث تعجب‌شان می‌شود. فرمان بسیار سفت آن است که البته چاشنی آن نیاز به چرخش زیاد فرمان جهت تغییر جهت است. در پایان پاترول‌ها را نیز نمی‌توان مناسب استفاده حتی در شهر دانست، مگر اینکه مالک قبلی با وسواس بسیار زیاد از آن نگه داری کرده باشد.

هزینه نگهداری: ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

گزینه آخر

در پایان باید به گزینه‌ای اشاره کنیم که قابل انتخاب برای همگان است و شاید در مجموع هزینه کمتری برای خانواده داشته باشد. البته شاید این گزینه نیز در برخی مناطق کشور قابل انجام نباشد، اما فراموش نکنید در مناطقی که امکانات زیادی به خود نمی‌بینند، از نظر تامین قطعات خودروهای منسوخ شده نیز قطعا دچار مشکل هستند. اما پیشنهاد ما برای شهرنشین‌ها؛ فرض کنید شما 10 میلیون تومان دارید و می‌خواهید این هزینه را صرف خودرو کنید و البته در طول سال شاید بیشتر از یکی دو سفر را نتوانید بروید.

 پیشنهاد ما این است که 10 میلیون تومان خود را در بانک بگذارید و ماهانه به صورت درصدی از آن سود کسب کنید. برای مسافرت‌های درون شهری بهترین گزینه استفاده از حمل و نقل عمومی است. زیرا اگر در کشوری استفاده از حمل نقل عمومی نسبت به خودرو شخصی ترجیح داده شود، نشان از فرهیختگی مردم آن کشور دارد. حتی اگر با مترو و اتوبوس نتوانید به مقصد خود در شهر برسید، با استفاده از اپلیکشن‌های نوظهوری که هزینه تاکسی‌ها را کاهش داده‌اند، می‌توانید با هزینه کم به مقاصد خود در داخل شهر برسید و برای مسافرت‌های خارج‌شهر خود نیز از پس انداز 10 میلیون تومانی‌تان یا از قطار و هواپیما برای مسافرت‌های خود استفاده کنید که میزان تلفات در حوادث این دو وسیله‌ حمل و نقل کمتر از آمار تلفات جاده‌ای است. اما اگر بخواهید تجربه واقعی سفر را تجربه کنید و در طی رسیدن به مقصد سفر خود، از مناظر جاده استفاده کنید. می‌توانید از موسساتی که خودرو اجاره می‌دهند، خودرویی ایمن اجاره کنید که حداقل امنیت خود را در سفرهای خود در جاده‌های پر خطر کشور حفظ کنید.

 

 favorite_border 2
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade S-A1 تاکسی هوایی هیوندای اوبر
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade لامبورگینی و شیائومی خودروی کارتینگ الکتریکی می‌سازند
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade تولید اولین بی ‌ام ‌و هیدروژنی
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade برترین خودروهای 2021
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade لوازم یدکی پراید
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade رونمایی از تیگارد x35
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade همکاری رنو و جیلی
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد