4 جدال معروف خودروهای سوپر اسپرت با هواپیما

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۷:۰۴:۱۰ 0

مشخص است که هواپیمای جت قدرت بسیار بیشتری نسبت به خودرو دارد، اما به دلیل ساختارش که اغلب دارای موتور جت و توربوفن است، گشتاور موتور آن به کندی بالا می‌رود و در نتیجه شتاب آن به كندی افزایش می‌یابد. در این مقاله به شرح برخی از این مسابقات انجام شده بین هواپیما و خودرو می‌پردازیم.
 

مبنای برگزاری مسابقات بین یک خودرو سوپراسپرت و یک هواپیمای جنگنده، اصل "شتاب اولیه" نامیده می‌شود. این رقابت‌ها تنها برای یک پیست با فاصله معین برگزار می‌شوند. برای همین ممکن است قبل از اینکه هواپیما بتواند به حداکثر کشش و قدرت خود برسد، خودرو سوپراسپرت مسافت تعیین شده را به اتمام برساند. مشخص است که هواپیمای جت قدرت بسیار بیشتری نسبت به خودرو دارد، اما به دلیل ساختارش که اغلب دارای موتور جت و توربوفن است، گشتاور موتور آن به کندی بالا می‌رود و در نتیجه شتاب آن به کندی افزایش می‌یابد. از طرفی برتری خودروهای دارای موتور احتراق داخلی، گشتاور زود بازده آنها خواهد بود ولی پس از مدتی سیستم موتور هواپیما به کشش هولناک خود می‌رسد و می‌تواند این موجود چهار پا را جا بگذارد. در این مقاله به شرح برخی از این مسابقات انجام شده بین هواپیما و خودرو می‌پردازیم.

Audi R10 در مقابل Harrier Jump

Audi R10 در مقابل Harrier Jump:
سال ۲۰۰۶ میلادی درجریان جشنواره سرعت کشور انگلستان، یک آئودی مسابقه‌ای R10 در مقابل یک جت Harrier عمود پرواز قرار گرفت. آئودی مذکور در مسابقات ۲۴ساعته Le Mans بارها مقام اول را کسب کرده بود. این درگ، جدالی بین ۶۵۰ اسب بخار بر روی زمین و 15000 اسب بخار در روی هوا بود. برخلاف آنچه تمام۵۰۰۰ تماشاچی در آن روز پیش بینی می‌کردند، Audi R10 پیروز این رقابت نابرابر شد. این خودرو با شتاب وحشت آور استارت زد و به سرعت۳۵۰ کیلومتر در ساعت رسید و قبل از اینکه موتور هواپیما بتواند به شارژ کامل برسد، یک کیلومتر را به پایان رساند. جای تعجب نیست که ۲۰۰ متر جلوتر،Harrier  توانست از مرز سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت بگذرد. ولی دیگر برای برنده شدن در درگ خودرو و هواپیما دیر شده بود.

4 جدال معروف خودروهای سوپر اسپرت با هواپیما

بوگاتی ویرون 16.4  در مقابلEuro Fighter Typhoon :
یکی از مشهورترین رقابتهای خودرو و هواپیما در برنامه Top Gear رخ داد. خودرو بوگاتی ویرون با قدرت ۱۰۰۱ اسب بخار و حداکثر سرعت ۴۰۷ کیلومتر در ساعت، سریعترین خودرو جهان در سال 2009 بود که شتاب صفر تا صد آن در 2.4 ثانیه است. در سوی دیگر، جنگنده رسمی اتحادیه اروپا،Euro Fighter Typhoon دیده می‌شد. تایفون نام پرنده‌ای افسانه‌ای و آتشین در افسانه‌های یونان باستان است. تایفون بزرگترین پیشرفت اروپا برای طراحی مشترک یک هواپیمای پیشرفته است. تایفون یورو فایتر یکی از پیشرفته ترین جنگنده‌ها به شمار می‌آید. تایفون بدلیل شکل نوین طراحی آیرودینامیک، بسیار چابک است و سیستم کنترلی آن بسیار هوشمند است و اولین هواپیمایی است که خلبان آن را به صورت مستقیم هدایت نمی‌کند، بلکه فرامین به کامپیوتر هواپیما داده می‌شود و پس از پردازش به قسمتهای مربوطه مثل موتورها و بالها منتقل می‌شود. تایفون برای حرکت از دو موتور استفاده می‌کند که سرعت آن را به حد اکثر دو ماخ می‌رسانند.
قانون این مسابقه بسیار جالب و در عین حال منصفانه بود. بوگاتی باید مسیری به طول یک مایل (معادل 1.6 کیلومتر) را به صورت رفت و برگشت طی می‌کرد و تایفون نیز باید پس از استارت زدن و رسیدن به وسط مسیر، یک کیلومتر مستقیم به بالا می‌رفت و سپس باز می‌گشت. پس از استارت، بوگاتی به دلیل شتاب هولناکش توانست سریعا خود را به انتهای پیست برساند. یعنی نیمی از مسیر مجازش. در همین هنگام تایفون تازه به قسمتی رسیده بود که باید یک کیلومتر به سمت بالا می‌رفت. سستی و تنبلی خودروها در اینجا نمایان شد، در زمانی که باید سرعت خودرو کاهش می‌یافت و دور می زد، تایفون در مسیر برگشت بود و بوگاتی هنوز در مرحله دور زدن. با این اختلاف که هواپیما در اوج سرعت خودش بود و خودرو در اوایل سرعت گرفتن مجدد. نهایتا نتیجه این تست هیجان انگیز برد مسلم جنگنده اروپایی بود.

4 جدال معروف خودروهای سوپر اسپرت با هواپیما

Lamborghini Reventon  در مقابلTornado:
 از این رقابت به عنوان نفس‌گیرترین رقابت بین الهه خاک و اسطوره باد یاد می‌گردد. تست شتاب میان جت جنگنده تورنادو با خلبانان ورزیده و لامبورگینی رونتون به رانندگی راننده آزمایشی اصلی شرکت لامبورگینی، در فرودگاه نظامی برشا در ایتالیا صورت گرفت. طراحی رونتون که توسط استودیو طراحی لامبورگینی صورت گرفته، نت برداری شده از سریعترین هواپیمای جهان است، این طراحی که از خطوطی تند و خشن بهره می‌برد برای کمتر شدن هر چه بیشتر ضریب درگ و همچنین پایداری بیشتر خودرو در سرعت‌های بالا بوده است. قدرت موتور 6.5 لیتری و 12 سیلندر این خودرو برابر 650 اسب بخار در دور موتور 8000 است. شتاب صفر تا صد این خودرو برابر 3.4 ثانیه و حداکثر سرعت ثبت شده در این رکوردگیری نیز برابر 340 کیلومتر در ساعت بوده است. دنیا منتظر دیدن این است که ۶۷۰ اسب بخار روی چهار چرخ بهتر جواب می‌دهد یا ۴۳000 نیوتن بدون چرخ؟ داستان امروز متفاوت است. اصلاً قوانین مسابقه متفاوت هستند. مسیر سه کیلومتر است و  رقبا از حالت سکون راه نمی‌افتند. برنامه از این قرار است که پیش از خط استارت، هر دو ده ثانیه زمان دارند، هر کدام که زودتر برسند، زودتر مسیر را تمام خواهند کرد. در این جدال و در چند متر ابتدایی از این مسیر 3000 متری، ابتدا لامبورگینی رونتون تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت پیشتاز بود، ولی لحظاتی بعد دمپرهای موتور جت فعال شد و هواپیمای تورنادو به سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت رسید و جت تورنادو در نهایت با فاصله‌ای واقعاً اندک از خط پایان گذشت، تا سریال شکست خودروهای مغرور از تورنادو همچنان به روال پیشین ادامه یابد.

Lamborghini Reventon  در مقابلTornado

Spyker F8 در مقابل Falcon F18:
شاید این ابهام پیش بیاید که چرا از خودروی بهتری برای این منظور استفاده نمی‌شود. اسپایکر جواب این سوال را داد. این خودروساز هلندی یکی از مدلهای ویژه مسابقات فرمول یک خود را برای این منظور آماده کرد. خودرویی که دیگر نمی‌توان روی شتاب و قدرتش ایرادی گرفت. و اما فالکون. این هواپیمای جنگنده یکی از نمونه‌های معدودی است که چرخهایش توسط نیرویی جداگانه تغذیه می‌شوند. پس از بابت شتاب اولیه کمی از هواپیمایهای دیگر بهتر عمل می‌کند. مسابقه که آغاز شد تا ۷۰۰ متر اول، اسپایکر حاکم میدان بود، اما پس از آن، تنها به فاصله دو برابر طول خود، از فالکون عقب ماند و نتوانست این غول پرنده را شکست دهد.

Spyker F8 در مقابل Falcon F18

 favorite_border 2
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade آب که سربالا رفت قورباغه‌ها ابوعطا می‌خوانند! قسمت دوم
grade بایک X25 با سرنوشتی نامعلوم در خیابان ها
grade معترضین به عدم تحویل ساندرو، حرف بس است راه حل عاجل بدهید
grade برنامه‌های نمایشگاه خودرو تهران 1397 از زبان مدیر برگزاری
grade نگاهی به مازراتی کواتروپورته GTS مدل 2018
grade رونمایی لکسوس LC500 در نمایشگاه خودروی لس آنجلس
grade مشتریان معترض بازدیدکننده‌گان ویژه غرفه سایپا در نمایشگاه تهران
grade قیمت جدید محصولات ایرانخودرو اعلام شد
grade شرکت کنندگان سومین دوره نمایشگاه خودرو تهران چه کسانی هستند؟
grade سومین نمایشگاه خودرو تهران به صورت رسمی آغاز به کار کرد+ آلبوم تصاویر
grade نشست خبری عظیم خودرو در دل خط تولید هنتنگ و فوتون
grade در افتتاحیه نمایشگاه خودرو تهران 1397 چه گذشت؟
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade معرفی و مشخصات فنی ساینا برقی
grade مشتریان معترض بی وای دی اس 7 در نمایشگاه خودرو تهران در غیاب کارمانیا
grade اولین خودروی هنتنگ X7 روی خط مونتاژ رفت
grade مستند بازدید از نمایشگاه خودرو پکن 2018 و خط تولید چری
grade فیلم تست و بررسی لوکسژن یو 5 - Luxgen U5
grade فیلم تجربه رانندگی با سیتروئن C3 در مسیر کاشان اصفهان
grade فیلم تست و بررسی چری آریزو 5 توربو در ایران
grade فیلم تست و بررسی جک جی 4 - جک j4
grade ساندرو بخریم یا ساندرو استپ وی؟
grade کامل‌ترین بررسی کوپا T210 محصول ریگان خودرو برای اولین بار در ایران
grade ملاقات با لوکسژن U5 جسور هوشمند + فیلم
grade حضور جک اس7 کرمان موتور در پاییز امسال قطعی شد
grade بازدید سبقت آزاد از خط تولید سیتروئن C3 در سایت کاشان
grade تصاویر لو رفته از تیگو 8 پیش از رونمایی، محصول احتمالی مدیران خودرو
grade ترمیم و تعمیر شیشه ترک خورده ماشین
grade هاوال H2 بخریم یا نه؟ استقبال مردم از هاوال h2 در روز تعطیل
grade تویوتا کمری XSE 2018 تجربه رانندگی و بررسی مشخصات فنی
grade فیلم تست و بررسی هاوال H2 بهمن موتور
grade هفت تا از برترین وانت‌‌های جهان را بشناسید
grade پورشه با دو پرچمدار خود به پکن آمد: توریسمو و GT3
grade نگاهی مختصر به لکسوس LX570
grade نگاهی اجمالی به کانسپت اشکودا X ویژن در نمایشگاه ژنو سال 2018
grade فیلم بررسی پژو 207 اتوماتیک ایران‌خودرو