لادا با سه مدل جسورانه جدید احیا خواهد شد؟

محمد مهدی قهرمانی۱۳۹۷/۱۲/۱۷ ۰۱:۰۶:۳۴ 1

در نمایشگاه خودروی موسکو سال 2015، شاهد رونمایی از دو محصول جدید و یک خودروی مسابقه‌ای جدید از سوی لادا بودیم. در آن زمان اطلاعات دقیقی از اعضای جدید خانواده‌ی نچندان بزرگ لادا در دسترس نبود. لادا از مدل SUV کوچک خود با نام x-ray و سدان کوچک جدید خود به نام Vesta در نمایشگاه موسکو روسیه رونمایی کرد. 

 به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، در نمایشگاه خودروی موسکو سال 2015، شاهد رونمایی از دو محصول جدید و یک خودروی مسابقه‌ای جدید از سوی لادا بودیم. در آن زمان اطلاعات دقیقی از اعضای جدید خانواده‌ی نچندان بزرگ لادا در دسترس نبود. در واقع لادا قصد داشت تا باری دیگر خود به بازار معرفی کند اما این بار می‌خواست که شنونده به محض شنیدن نام لادا، یاد سازنده‌ خودرو‌های خوش استایل، خواستنی و مطلوب و با کیفیت مرغوب بیافتد. لادا دل را به دریا زده است، چرا که اینبار هدفش تنها خریداران باوفای داخلی نیست، بلکه می‌خواهد خریداران در سراسر جهان داشته باشد. 
 لادا از مدل SUV کوچک خود با نام x-ray و سدان کوچک جدید خود به نام Vesta در نمایشگاه موسکو روسیه پرده برداری کرد. 

لادا وستا 
لادا وستا

همچنین یک نسخه مسابقه‌ای تورینگ جهانی از مدل وستا، توسط لاداخلق شده که از در سال 2016 به همراه R.H و J.T رانندگان بریتانیایی و M.K راننده  روسی، در مسابقات شرکت کردند.  تمامی این تغییرات شکل گرفته، تنها به لطف اداره شدن کمپانی مادر یعنی همان آوتوواز، توسط کمپانی خوش آوازه‌ی رنو- نیسان ممکن شده است. 

لادا وستالادا وستا

رنو- نیسان در سال ۲۰۰۸، در گام اول ٪۲۵ از سهام شرکت آوتوواز را به قیمت یک بیلیون دلار خریداری کرد و سپس به تدریج آن را افزایش داد‌. به طوری که الان شرکت رنو- نیسان مالک ٪۶۷ از سهام کمپانی لادا روسیه است.  
زبان طراحی جسورانه جدید که زیر نظر استیو ماتین بریتانیایی، طراح ارشد طراحی شده است اولین گام احیای لادا است که تا بحال در کما به سر می‌برد. در این پروژه از پلت فرم‌های شرکت رنو - نیسان استفاده شده است و چندان بعید هم نیست که لادا پیشرانه‌هایش را هم از رنو - نیسان به عاریه بگیرد. 
اولین فرشته‌ نجات جان لادا، وستا نام دارد. این خودرو که در سگمنت B قرار دارد، با طول ۴/۴ متر، افزایش طول دو دهم متری را نسبت به پیشکسوت خود یعنی لادا گراناتای سدان تجربه کرده است. وستا از از پلت فرم جدیدی سود می‌برد که انتظار می‌رود از این به بعد آن را بیشتر در سایر خودرو جدید لادا ببینیم.

لادا وستا 

محصول نهایی وستا که قرار است به تولید انبوه برسد، دقیقا کپی برابر اصل کانسپت مفهومی موجود در نمایشگاه موسکو خواهد بود اما احتمالا در بخش‌هایی مانند جزئیات چراغ‌های جلو و برخی جزئیات دیگر متفاوت باشد. نسخه ی مسابقه‌ای وستا که wtcc نام دارد، از بهار سال 2016 روئیت شد.

لادا وستا wtcc

همکاری تیم طراحی خودروهای شهری لادا با تیم طراحی خودرو مسابقه‌ای و البته طراح ارشد استیو ماتین، در جهت پیدا کردن بهترین توازن میان سواری نرم شهری و عملکرد مطلوب در پیست برای wtcc همچنان ادامه دارد. 
در رونمایی اختصاصی که طراح ارشد، استیو ماتین قبل رونمایی رسمی در نمایشگاه موسکو، برای رسانه‌ها ترتیب داد، این موضوع به خوبی برای ما روشن شد که لادا وستا، چه از لحاظ ابعاد و چه از نظر شکل و شمایل، در مقایسه با  گراناتا، شباهت بیشتری به یک خودروی مسابقه دارد.

لادا وستا wtcc

 و اما آخرین فرشته‌ی نجات لادا که گویی برگ برنده‌ی لادا هم به شمار می‌رود، x-ray نام دارد. این خودرو که در واقع باطن درویش مسلک داچیا ساندرو را زیر ظاهر شیک و موقر لادا پوشانده است، از کانسپت سه در ایکس ری الهام گرفته شده است. 
اگرچه مدل پنج در ایکس ری هم رسما تنها یک خودروی مفهومی است، اما شباهت‌های زیادی به کراس اوور کوچک جدید لادا که قرار بود در سال ۲۰۱۶ به فروش برسد، داشت. لادا ایده‌هایی برای تولید خانواده‌ی ایکس ری در سر دارد.
مطالب مرتبط:
#آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو

لادا ایکس ری 

در آن زمان استیو ماتین طراح ارشد لادا اذعان داشت: محصول نهایی که قرار است از کانسپت وستا تولید شود به کانسپت خود شباهت بسیار زیادی دارد اما در خصوص ایکس ری اگرچه جزئیات بکار رفته در کانسپت به محصول نهایی مرتبط است اما خودروی تولید انبوه چندان به کانسپت خود شباهتی ندارد. هر چند در حال حاضر ایکس ری تغییر چندانی نسبت به کانسپت خود ندارد.
او معتقد است که ایکس ری پتانسیل تبدیل شدن به یکی از محصولات پرفروش این کمپانی را دارد، چرا که تقاضا در بازار جهانی برای SUV‌های کوچک رو به افزایش است. امضای طراحی جدید لادا در قسمت جلو، به اصطلاح تو دل برو ترین قسمت این فرشته‌های نجات جدید است. 

لادا ایکس ری

خودروهایی که امروزه در بازار به فروش می‌رسند تقریبا تمامیشان ظاهرهایی مشابه به یکدیگر و تکراری دارند. امروزه خودروها عمدتا دارای جلو پنجره‌های ذوزنقه‌ای، کشیده و عمودی و یا یک تکه و بزرگ هستند. اما ماتین، با تحقیق و مطالعه‌ی رقبای، امضای طراحی جدید و ظاهری کاملا متفاوت برای خودروهای جدید طراحی کرد.

لادا ایکس ری 

او برای اینکه خودروهایی زیبا و البته با ظاهری متفاوت به بازار عرضه کنند، تصمیم به استفاده از تم ایکس به عنوان امضای طراحی جدید شرکت لادا گرفت. تم ایکس در نمای جلو، چراغ‌ها و مه شکن‌ها را، توسط جلو پنجره و دریچه‌های ورودی هوای پائینی به یکدیگر متصل کرده و ظاهری مشابه حرف ایکس انگلیسی در قسمت جلویی خودرو ایجاد می‌کند. با نگاه به نیم‌رخ ماشین، در مواجهه با طرح‌های ایکس حکاکی شده بر روی بدنه، به خوبی متوجه آثار تم ایکس می‌شوید. دلیل اصلی تم ایکس برای امضای طراحی جدید شرکت، جسورانه بودن این تم بود. 
استیو معتقد است تم ایکس در نمای جانبی، طرحی بسیار ظریف و تمیز و البته ساده است که باعث بهتر جلوه دادن چرخ‌های خودرو می‌شود. در طراحی گرافیک چراغ‌های عقب نیز آیکون و نماد ایکس به خوبی قابل مشاهده است. نماد‌های ایکس شکل حکاکی شده بر روی بدنه‌ی خودرو، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در کنار چراغ‌های عقب، یک ایکس دیگر تشکیل می‌دهند. در کل در همه جای خودرو رد پای تم ایکس قابل مشاهده است. 

لادا ایکس ری

اتاق خودروهای جدید لادا به خودروهای اروپایی شباهت بسیار زیادی دارد. نمایشگر لمسی بزرگ و استفاده از متریال نسبتا مرغوب برای ساخت ادوات داخلی، از جمله مواردی است که این خودروها را به خودروهایی اروپایی شبیه ساخته است. نکته‌ جالب داستان این است که تم ایکس به داخل خودرو نیز راه یافته و صندلی‌های چرم این خودرو هم مجهز به نماد ایکس شده‌اند. 

لادا ایکس ری

جسارت و اعتماد به نفسی که لادا اخیرا به دست آورده است، در برخی جزئیات این خودروها مانند لوگوی لادا در قسمت عقبی خودرو، قابل مشاهده است. زیرا لادا از لوگویی مدرن و نسبتا بزرگ برای قسمت عقبی خودروها استفاده کرده است. بعد از ایکس‌ری و وستا، امضای جدید طراحی این برند یعنی همان تم ایکس، در سایر محصولات لادا نیز وجود خواهد داشت.

لادا ایکس ری

هرگونه کپی برداری کامل یا بخشی از مطالب وبسایت پایگاه خبری سبقت آزاد در سایر سایت‌های اینترنتی، نشریات کاغذی، شبکه‌های اجتماعی و... ممنوع بوده و فقط با ذکر منبع و درج هایپر لینک به وب سایت «سبقت آزاد» مجاز خواهد بود.

 favorite_border 6
loyalty 

خودروسازای ضعیفی مثل لادا .. باید شریکش نیسان باشه واقعا جای تاسف داره .. چقدر تاسف بخوریم آخه همه دنیا با هم تعامل میکنند و ما داریم دور کشور دیوار میکشیم..دیروز خوندم تانزانیا هم مارو تحریم کرد واقعا باید کسایی که برای مردم کار کنند و مردم ولی نعمتشون هستند... بی جربزه و ناکارآمد باشند که مملکت به این روزا بیوفته از ماست که برماست.. به قولی این روزا چه راحت ، سخت میگذره..


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade آریو جدید سایپا هم آمد + طرح فروش فوری
grade پرداخت آنلاین عوارض آزادراه‌ها با اپلیکیشن کیپاد
grade آیا قیمت خودرو در سال 98 افزایش می‌یابد؟
grade هیوندای النترا 2019 ارزان، ایمن و محبوب
grade لامبورگینی اوروس، دیووانه‌ای برای دیووانه‌ها
grade ترکیب قیمه و ماست به سبک ساندرو و تندر!
grade فراخوان خودروهای تولید 1393 و 2014 به معاینه فنی
grade متقاضیان ساندرو اگر صبر ایوب دارند پس منتظر بمانند
grade رنو به ایران باز‌ می‌گردد
grade کدام محصولات ایران خودرو با مدل 98 وارد بازار شدند
grade 24 نکته ضروری که برای سفر در ایران باید بدانید
grade هایما s7 جایگزین سوزوکی پس از ترک بازار ایران
grade کدام خودروها بیشتر جستجو را در گوگل دارند؟
grade آغاز طرح امداد نوروزی سال 98 شرکت کرمان موتور
grade مشتریان کرمان موتور با خیال راحت به سفرهای نوروزی بروند
grade شرایط تبدیل تعهدات سوزوکی ویتارا اعلام شد
grade نیترات آمونیوم دلیل فراخوان دوم 1.1 میلیون هوندا و آکورا
grade همتا؛ طرح خوب رجیستری، اجرای افتضاح
grade ابتکار جالب تویوتا، فناوری ضدسرقت خودرو با گاز اشک‌آور
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade فورد F-150 رپتور 2019، پادشاه آفرود دنیا
grade آئودی R8 2019، سوپراسپرت بینظیر آئودی
grade لکسوس UX 2019، اولین کراس‌اوور سایز کوچک لکسوس
grade لادا با سه مدل جسورانه جدید احیا خواهد شد؟
grade ترافیک در اورست دردسری غیرقابل انکار
grade دوج چارجر 2019، سدان قلدر آمریکایی
grade طرح شماره 3 فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade آریو جدید سایپا هم آمد + طرح فروش فوری
grade خودروهای روسی به ایران می‌آیند؟
grade سایپا و ایران‌خودرو خریداران همیشه در صحنه را قال گذاشتند!
grade اعلامیه سایپا در خصوص تحویل خودرو با مدل 98
grade دانگ فنگ H30 هم به لیست ناقص‌های ایرانخودرو پیوست!
grade دستور زمستانه برای نگهداری از کولر خودرو
grade هشدار جدی وزیر دادگستری به خودروسازان
grade طرح امدادی کرمان موتور ویژه نوروز 98
grade پرداخت آنلاین عوارض آزادراه‌ها با اپلیکیشن کیپاد
grade شرایط تبدیل محصولات گروه رنو اعلام شد
grade مستند بازدید از نمایشگاه خودرو پکن 2018 و خط تولید چری
grade فیلم تست و بررسی لوکسژن یو 5 - Luxgen U5
grade فیلم تجربه رانندگی با سیتروئن C3 در مسیر کاشان اصفهان
grade فیلم تست و بررسی جک جی 4 - جک j4
grade ساندرو بخریم یا ساندرو استپ وی؟
grade کامل‌ترین بررسی کوپا T210 محصول ریگان خودرو برای اولین بار در ایران
grade ملاقات با لوکسژن U5 جسور هوشمند + فیلم
grade حضور جک اس7 کرمان موتور در پاییز امسال قطعی شد
grade ترمیم و تعمیر شیشه ترک خورده ماشین
grade بازدید سبقت آزاد از خط تولید سیتروئن C3 در سایت کاشان
grade تصاویر لو رفته از تیگو 8 پیش از رونمایی، محصول احتمالی مدیران خودرو
grade هاوال H2 بخریم یا نه؟ استقبال مردم از هاوال h2 در روز تعطیل
grade فیلم تست و بررسی هاوال H2 بهمن موتور
grade تویوتا کمری XSE 2018 تجربه رانندگی و بررسی مشخصات فنی
grade فیلم بررسی پژو 207 اتوماتیک ایران‌خودرو
grade هفت تا از برترین وانت‌‌های جهان را بشناسید
grade پورشه با دو پرچمدار خود به پکن آمد: توریسمو و GT3
grade نگاهی مختصر به لکسوس LX570
grade نگاهی اجمالی به کانسپت اشکودا X ویژن در نمایشگاه ژنو سال 2018
grade حضور بنتلی در نمایشگاه پکن 2018