سوپراسپرت الكتريكی Miss R تایوانی یقه تسلا را گرفت

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۳:۳۰:۳۲ 1

شرکت Xing اعلام کرده که خودروی Miss R با اقتباس از یک خودروی مسابقات رالی طراحی و ساخته شده است و اولین خودروی الکتریکی سوپراسپرت با توانایی رانندگی آفرود و جاده‌ای خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، شرکت Xing Mobility تایوان برخلاف کمپانی تسلا به هیچ وجه علاقه‌مند نیست تا یک خودروساز معروف شود، بلکه این شرکت تنها می‌خواهد عملکرد و اعتبار سیستم‎های قوای محرکه خود را به اثبات برساند. این شرکت مهارت خود را با ارائه یک سیستم قوای محرکه 1000 کیلوواتی نشان داده است که بر روی یک خودروی سوپراسپرت الکتریکی به نام Miss R با قابلیت‌های رانندگی شهری و بیابانی نصب می‌شود و قدرت خارق العاده 1341 اسب بخار را برای آن فراهم خواهد نمود.

سوپراسپرت برقی Miss R

این خودرو در هر چرخ دارای یک موتور الکتریکی 350 ولتی مجزا است و با برخورداری از خاصیت تعیین جهت گشتاور چهارچرخ و انتقال قدرت خروجی به چهارچرخ، توانایی رسیدن به شتاب صفر تا صد استثنایی 1.8 ثانیه را دارد که حدود 0.1 ثانیه هم از خودروی کانسپت تسلا رودستر مدل 2020 سریع‌تر است و قصد نابودسازی دنیای موتورهای احتراق داخلی را دارد. وجود سیستم تعیین جهت گشتاور چهارچرخ در این وسیله نقلیه برقی، باعث سهولت در دور زدن در سر پیچ‌ها و بهبود هندلینگ و فرمان پذیری خودرو گردیده است. رسیدن خودروی برقی Miss R به سرعت 200 کیلومتر در ساعت، تنها 5.1 ثانیه به طول می‌انجامد، زمانی که خودروی اسپرت مازراتی کواتروپورته 2016 نیاز دارد تا به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد!

سوپراسپرت برقی Miss R

حداکثر سرعت این خودروی الکتریکی بین 270 تا 300 کیلومتر در ساعت خواهد بود. این خودرو علیرغم قدرت و شتاب زیادی که دارد، برای رانندگی در جاده، پیست، مسابقات رالی و رقابت‌های آفرود بیابانی نیز طراحی شده است. شکی نیست که عملکرد عالی، شتاب بی‌نظیر و قدرت خروجی 1341 اسب بخاری آن در جاده‌ها باعث تعجب همگان خواهد شد. مسابقات رالی Group B در اواسط دهه 80 میلادی متوقف شدند، دقیقا زمانی که خودروهایی با کمتر از نصف قدرت Miss R رانندگان بسیاری را به آتش کشیدند و به کام مرگ فرستادند.
حرارت معضل بزرگی در خودروهای الکتریکی با عملکرد بالا به شمار می‌آید، ولی شرکت Xing پک باتری خود را در مقابل گرم شدن بیش از حد، با استفاده از یک سیستم مایع خنک کاری منحصر به فرد، محافظت و تضمین نموده است. این شرکت برای باتری خودروی Miss R یک سری از مجموعه باتری‌ها را طراحی نموده است که همانند Lego روی هم متصل می‌شوند.

سوپراسپرت برقی Miss R

هر مجموعه باتری شامل 42 باتری لیتیوم‌یون است که 98 سری از آن‌ها را در یک خودرو جای می‌دهد و جمعا تشکیل 4116 باتری لیتیوم را می‌دهند. این مجموعه باتری‌ها در یک مایع مهندسی خنک کننده Novec 7200 محصول شرکت 3M آمریکا غوطه‌ور هستند که جمعا تشکیل یک مجموعه غیر رسانا را می‌دهند و برای انتقال حرارت ایده آل هستند و در صورت هرگونه اتفاقی، از ایجاد آتش سوزی جلوگیری به عمل می‌آورند. مواد مهندسی شده شرکت 3M با نام Novec Engineered Fluids گروهی از مواد شیمیایی پیشرفته و هوشمند این شرکت هستند که در صنایع مختلف به عنوان ماده تمیزکننده آلی برای سوپرکامپیوترها، مایع نارسانا در عملیات انتقال حرارت، پوشش حرارتی مناسب، مایعی غیر سمی برای اطفاء حریق و یک سیال عایق در برابر جریان برق با ایمنی بسیار بالا است.
سیستم مایع خنک کننده در سیستم باتری این خودرو، باعث استخراج مقادیر زیادی انرژی می‌گردد و امکان بکارگیری ایمن موتورهای قدرتمند را بدون ترس از ایجاد گرمای بیش از حد فراهم می‌نماید. میزان انرژی خروجی باتری Miss R از باتری خودروی تسلا بیشتر است و این در حالی است که 30 تا 50 درصد تعداد باتری کمتری در این خودرو استفاده شده است. تعویض پک باتری آن تنها 5 دقیقه به طول می‌انجامد، ولی شرکت سازنده هنوز مسافت طی شده با یک بار شارژ کامل پک باتری را اعلام ننموده است. خودروی الکتریکی Miss R در حال گذراندن تست‌های اولیه با سیستم قوای محرکه کامل است و نمونه اولیه آن در سال 2018 تکمیل خواهد شد.

سوپراسپرت برقی Miss R

تست‌های بعدی این خودرو که با حداکثر قدرت و جهت رسیدن به حداکثر سرعت انجام خواهد شد، مطمئنا منجر به افزایش قدرت خروجی این خودرو و بهبود عملکرد آن می‌شود. تولید این خودرو در تعداد محدود 20 دستگاه از اوایل سال 2019 آغاز خواهد شد و طبق اعلام شرکت Xing قیمت حدودی آن یک میلیون دلار خواهد بود. قیمت یک میلیون دلاری خودروی چهارچرخ الکتریکی Miss R در مقایسه با قیمت 200 هزار دلاری خودروی اسپرت برقی تسلا رودستر نشان می‌دهد که این خودرو از نظر اقتصادی نمی‌تواند یک رقیب موفق در بازار خودروهای برقی باشد، ولی از زمانی که سوخت هیدروکربنی با سوخت الکترون جایگزین شده است، باید دید که کدام یک عملکرد وحشی‌تر و سرسام آورتری خواهند داشت.
در هر صورت شرکت تایوانی ژینگ موبیلیتی علیرغم اینکه به هیچ وجه یک شرکت خودروسازی محسوب نمی‌شود، ادعا کرده که تا سال 2018 خودروی Miss R را با عملکردی بهتر از خودروی مدل 2020 شرکت تسلا یعنی تسلا رودستر ارائه خواهد نمود. خودروی الکتریکی تسلا توانایی رسیدن به سرعت 97 کیلومتر در ساعت را در مدت زمان 1.9ثانیه دارد و ادعا شده که می‌تواند با حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت حرکت نماید، این در حالی است که Miss R دارای شتاب صفر تا صد 1.8ثانیه است، ولی حداکثر سرعت آن 300 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

سوپراسپرت برقی Miss R

البته مزیت این خودروی تایوانی نسبت به رقیب آمریکایی‌اش این است که توانایی رانندگی در هر دو حالت شهری و بیابانی را دارد. تکنولوژی باتری‌های تسلا رودستر با هر بار شارژ امکان طی مسیری 998 کیلومتری را به خودرو می‌دهد، ولی شرکت Xing مسافت ممکن با هر بار شارژ پک 98 تایی باتری آن را اعلام نموده است، ولی ادعا کرده که تعویض پک باتری سبک وزن Miss R تنها در مدت پنج دقیقه قابل انجام خواهد بود. طبق اعلام کمپانی Xing خودروی سوپراسپرت برقی Miss R تنها در تعداد محدود 20 دستگاه به تولید خواهد رسید که با قیمت یک میلیون دلار آمریکا معادل 1.3 میلیون دلار استرالیا به فروش خواهد رسید. قیمت آن پنج برابر قیمت 200 هزار دلاری تسلا رودستر است و باید دید که مشتریان خاص این دو خودرو کدام یک را ترجیح می‌دهند؟
مؤسس و رئیس هیئت مدیره شرکت Xing آقای رویس وای.سی هونگ در خصوص خودروی Miss R می‌گوید: خودروی Miss R تجسمی از تعویض الگوی یک خودروی برقی(EV) به عنوان جایگزینی برای خودروهای سنتی با موتور احتراق داخلی از نظر عملکرد و توانایی است. ایده اساسی در طراحی این خودرو، رسیدن به سطوح عملکردی بالا و تجربه رانندگی عالی بوده است که رسیدن به این اهداف در یک خودرو با موتور بنزینی تقریبا غیر ممکن بوده است.

سوپراسپرت برقی Miss R

 favorite_border 8
loyalty 

این یه ماشین پیست مسابقه است ولی تسلا رودستر از قدیم هم مدلهای مختلفش خودروی استاندارد بودن که قابل تردد بودن ولی به هر حال اینها دارن نشون میدن که قویترین خودروهای بنزینی هم در برابر خودروی برقی چیز مهمی نیستن و به نوستالژی تبدیل خواهند شد


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade بررسی سایپا کوییک به همراه مشخصات فنی
grade سقوط آزاد قیمت خودرو ادامه دارد؟
grade سفر به قطب جنوب با هیوندای سانتافه
grade معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان
grade هیوندای Venue مدل 2020، کوچک‌ترین کراس‌اوور هیوندای پا به میدان نبرد می‌گذارد
grade خواب خوش سازمان حمایت در ناخوشی خودرو
grade سوپرکروز سیستم رانندگی هوشمند کادیلاک
grade گزارش ارزشیابی کیفی خودرو فروردین 98
grade واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است
grade چرا لاستیک خودرو گران شد؟
grade 5 درصد زیرقیمت بازار خودرو از اول اشتباه بود
grade واردات 29 میلیون دلار خودرو و قطعات در فروردین
grade هزینه‌های جانبی نباید در قیمت خودرو لحاظ شود
grade ویژگی امنیتی جدید شورولت، رانندگی امن را برای نوجوانان به ارمغان می‌آورد
grade افزایش قیمت CNG از فردا اجرا می‌شود
grade چگونه خودرو دست دوم را به بالاترین قیمت بفروشیم؟
grade شورولت بلیزر 2019، بازگشت شکوهمندانه شاسی‌بلند آمریکایی
grade حراج قدیمی‌ترین پورشه جهان در آمریکا
grade شاسی بلند هیبریدی جدید آئودی معرفی شد
grade خودروسازان تا زمان تحویل تعهدات خود حق پیش فروش ندارند
grade پاک کردن صورت مسئله از رو دیوار! حمله به سایتهای آگهی فروش خودرو
grade رونالدو مالک گران ترین خودرو تاریخ، بوگاتی La Voiture Noire نه و نیم میلیون پوندی!
grade آیا لادا از حضور در ایران پا پس کشیده است؟
grade بهترین خودروهایی که ارزان‌ تر از 30.000 دلار هستند
grade جک اس 3 مدل 2019، تحولی در زبان طراحی جک
grade کادیلاک CT5 مدل 2020، سدان جدید کادیلاک معرفی شد
grade تست رانندگی میتسوبیشی اوتلندر 2016
grade همه چیز درباره رمز یکبار مصرف
grade سوپراسپرت الكتريكی Miss R تایوانی یقه تسلا را گرفت
grade نیم قرن با گودزیلا، نیسان جی‌ تی‌ آر 50 ساله شد
grade بررسی ساینا SE فول آپشن سایپا
grade زمان تعویض کاتالیست و اگزوز خودرو
grade سوزوکی ویتارا توربو 2018
grade بررسی سایپا کوییک به همراه مشخصات فنی
grade به این 3 دلیل منتظر ارزانی خودرو نباشید
grade قابل توجه خودروهایی که کارت سوخت ندارند
grade هنتنگ ایکس 7 اولین خودرویی که استانداردهای 85 گانه را دریافت کرد
grade طرح تبدیل برای مشتریان برلیانس هم صادر شد/ زنگ خطر برای تعطیلی پارس خودرو
grade برای بازیابی رمز کارت سوخت چه باید کرد؟
grade تغییر ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در ماه رمضان ۹۸
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade آشنایی با لادا ایکس‌ ری، جانشین احتمالی رنو ساندرو
grade فیلم دیدار با هنتنگ و فوتون عظیم خودرو در خط تولید بروجرد
grade فیلم معرفی سایپا رهام خودرو جدید سایپا
grade تشخیص نوع و برند خودرو فقط با لمس کردن
grade برلیانس H230 پارس خودرو به 4 ستاره کیفیت دست یافت
grade مشخصات فنی Ec5 موتور جدید ایران خودرو و پژو 301 مونتاژ داخل + فیلم
grade نسل جدید تویوتا سوپرا 2020 پس از 17 سال رونمایی شد
grade کادیلاک XT6 2020، شاسی بلند لوکس آمریکایی
grade همتا؛ طرح خوب رجیستری، اجرای افتضاح
grade معرفی و مشخصات فنی ساینا برقی
grade بهترین جلوپنجره‌های صنعت خودرو
grade فورد موستانگ شلبی GT500 2020، جدیدترین نسل محبوب‌ترین عضلانی تاریخ
grade اولین خودروی هنتنگ X7 روی خط مونتاژ رفت
grade کانسپت لکسوس LC کانورتیبل 2019، کانسپتی معمولی و ساده
grade مرسدس بنز CLA 2020، اسپرت جذاب اشتوتگارتی
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade مشتریان معترض بی وای دی اس 7 در نمایشگاه خودرو تهران در غیاب کارمانیا
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو